Ar esate kada nors po skrydžio pametę savo bagažą? Ilgas laukimas, kol visi bendrakeleiviai išsiskirsto susirinkę lagaminus; registracija, bandant prisiminti, kuo jūsiškis buvo išskirtinis ir kas jame supakuota. Ir galiausiai – nežinomybė, laukiant naujienų apie jūsų lagamino kelionę. Man taip pat teko patirti šį „malonumą“ – visa laimė, tada keliavau namo pas tėvus. Tada užteko kelių dienų vilkint paauglystės laikų drabužius ir lagaminas atsirado (buvo atvežtas prie durų, dėl ko nepaprastai džiaugiausi!). Todėl galiu labai asmeniškai užjausti tuos, kuriems tenka atsidurti svečioje šalyje „kaip stovi“ ir tikėtis, kad lagaminai atkeliaus iki jiems išvykstant.
© DELFI / Tomas Vinickas

Ypač daug tokių istorijų pasitaiko Kalėdų ir Naujųjų Metų laikotarpiu, kai keliautojų srautai ypač dideli. Pasak „Euronews“, apie 3,000 lagaminų pasimeta visame pasaulyje kas valandą – tai apytiksliai 26 mln. pamestų ar ne ten nukeliavusių lagaminų per metus. Tačiau šie vargai netrukus turėtų baigtis – ar bent jau susitvarkyti su jais bus kur kas lengviau. Į pagalbą, kaip visuomet, ateina naujosios technologijos. Pirmąją iniciatyvą pradėjo europiečių kompanija „Airbus“ kartu su telekomunikacijos specialistais iš „T-Systems“ ir lagaminų gamintoja „Rimowa“. Šį spalį „Airbus“ gavo Europos Komisijos apdovanojimą „už indėlį į Europos ekonomiką ir integraciją“. Prieš kelis dešimtmečius vokiečių, ispanų, prancūzų ir britų įkurta aviacijos kompanija „įgyvendino europiečių svajonę skraidyti“ – o dabar jie sujungė kelias naująsias technologijas, kad sukurtų šį tą labai naudingo.

Šįkart susibūrusių Europos gamintojų sprendimas gana paprastas, bet tuo ir ypatingas – jie sukūrė lagaminą su įmontuota „Bag2go“ sistema. Ši sistema palaiko ryšį su jūsų išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu ir leidžia jums patiems sekti, kur jūsų lagaminas yra realiu laiku.

Ši idėja puiki tuo, kad galėsime patys, be tarpininkų, stebėti savo bagažo kelionę. Tad turėsime kur kas daugiau kontrolės savo daiktų atžvilgiu. Taip pat bus galima ne tik matyti, kur yra lagaminas – bet ir įregistruoti bagažą dar prieš atvažiuojant į oro uostą.

Technologija veikia maždaug taip: į lagamino mechanizmą reikės įdėti SIM kortelę. Specialūs sensoriai pamatuos lagamino svorį ir užpildys elektroninę etiketę su visais duomenimis. Visa tai bus galima valdyti specialia išmaniųjų telefonų programėle, kurioje reikės įrašyti savo skrydžio detales – nuo tos akimirkos lagaminas palaikys ryšį su jūsų telefonu ir galėsite žinoti, kur jis tiksliai yra. Negana to, programėlė galės parodyti, ir jei lagaminas buvo atidarytas.

Paprastumas genialume? Kol kas šio produkto dar negalima nusipirkti – naujasis lagaminas su „Bag2go“ vis dar testuojami. Skelbiama, kad pradėjus prekybą jų kaina bus apie 20 proc. aukštesnė nei įprastų lagaminų. Tai nėra labai daug, turint mintyje galimybes bei ramybę kelionės metu. Žinoma, nebent esate itin susirūpinę dėl savo privatumo – „Bag2go“ sistema leis jūsų bagažo kelionę matyti ne tik jums, bet ir oro linijoms. Ir, jei įtarimai pasitvirtintų, kai kurioms saugumo agentūroms.

Mažai kalbama ir apie dar vieną klausimą: lėktuvuose esame prašomi išjungti visus elektroninius prietaisus ir nesinaudoti telefonais bei internetu skrydžio metu. Bet įgyvendinus „Bag2go“ idėją, lėktuvas bus pilnas nuolat veikiančios elektronikos. Ar tai saugu? Reikia tikėtis, kad tai bus vienas iš punktų, kuriuos gamintojai tikrins testuodami naujuosius lagaminus.

Renata Skardžiūtė-Kereselize

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Analizė parodė žiaurią realybę: tai, kas vyksta Lietuvos ligoninėse, netelpa į jokius rėmus (9)

Apie darbo vietų ir gydymosi paslaugų išsaugojimą regionuose garsiai kalbantys politikai dėl...

Netikėtas inspektorių reidas prekybos centre: svorį ant pakuotės atitiko ne visos prekės (1)

Vasarą galima pavadinti tikru ledų karštinės sezonu. Tačiau ar tikrai nusipirkus tam tikro...

Prabilo mįslingai mirusio kario artimieji: mirties priežastis yra visiškai neaiški (317)

Savaitgalį vykusios karių linksmybės baigėsi mįslinga tragedija – netikėtai mirė 25-erių...

Užkalnis. Kodėl gyvename blogai? Nes turime per daug atostogų ir laisvų dienų (644)

Palaukit, apie ką aš čia vėl? Apie tą patį: kad turime Lietuvoje viską, ko nusipelnome, ir dar...

Ulevičius: Palangoje sustabdytas „Cadillac“ – ne Karbauskio patikslinta 00.20 (347)

Ketvirtadienio vakarą naujienų portalas lrytas.lt paskelbė, kad Palangos prieigose vykdyto...

Po dailidžių ir studentų sviesto iššūkio „Žalgirio“ treneris prabilo apie būtinas permainas (15)

5 tūkst. gyventojų neturinčio Klaksviko (Farerų salos) futbolininkai nepasimetė šimtą kartų...

Karolina Meschino prakalbo apie siaubingus kompleksus, kurie kamuoja nuo pat vaikystės: rengėsi net tėčio drabužiais (127)

Kompleksų, ko gero, turi kiekvienas žmogus – net ir žvaigždės prisipažįsta, kad vienu ar kitu...

Ginekologė įspėja neprisižaisti: įvardijo pačią nepatikimiausią priemonę nuo nėštumo (60)

Nors rinkoje apstu įvairių priemonių apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, ne visi linkę jomis...

Alikantėje įstrigę lietuviai kelias valandas duso lėktuve (44)

Ketvirtadienio popietę iš Alikantės į Kauną turėjęs skristi „Ryanair“ oro linijų...

Kaip aš sužinojau, kad mano vyras vedė kitą moterį (11)

Yve Gibney, nacionalinės sveikatos tarnybos medicinos sesuo iš Mersisaido, buvo laimingai...