aA
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 29 d. pranešė, jog Maskva nemato poreikio imtis atsakomųjų sankcijų prieš Vakarus, tačiau gali iš naujo peržiūrėti Vakarų šalių įmonių dalyvavimą Rusijos ekonomikoje, įskaitant ir energetikos projektus.
Dmitrijus Rogozinas
© RIA/Scanpix

„Mes labai nenorėtume imtis atsakomųjų priemonių. Tikiuosi, kad to daryti neprireiks“, - po susitikimo su Baltarusijos ir Kazachstano vadovais kalbėdamasis su žurnalistais pareiškė V. Putinas.

„Tačiau jei ši situacija tęsis ir toliau, be jokios abejonės, mes svarstysime įmones, kurios vykdo veiklą pagrindiniuose Rusijos ekonomikos sektoriuose, įskaitant ir energetiką“, - patikino jis.

Kaip rašo „Euractiv“, balandžio 28 d. JAV pranešė, jog imasi naujų sankcijų prieš verslo subjektų vadovus ir įmones, artimas V. Putino aplinkai. Balandžio 29 d. Europos Sąjunga (ES) į juodąjį sankcijų sąrašą įtraukė dar 15 pavardžių – šiems asmenims nebus išduodamos vizos, o jų lėšos bus įšaldomos.

„Kalbant apie antrąjį sankcijų paketą, nėra aišku, su kuo jos yra siejamos, jos neturi ryšio su tuo, kas šuo metu vyksta Ukrainoje ir Rusijoje“, - sakė V. Putinas.

Glaudūs ryšiai

Nors keletas Vakarų naftos įmonių pastaraisiais metais dėl sudėtingo verslo klimato nutraukė veiklą Rusijoje, JAV įmonę „Exxon Mobil“, „Chevron“ korporaciją bei britų naftos milžinę BP su Rusija sieja glaudūs ryšiai.

Valstybės valdomos įmonės „Rosneft“ vadovo Igorio Sechino pavardė buvo įtraukta į naujausių JAV sankcijų sąrašą, tačiau jo vadovaujama įmonė į šį sąrašą nepateko. 18,5 proc. „Rosneft“ akcijų valdo BP.

2013 m. pabaigoje Rusijos Tolimųjų Rytų regiono Sachalino saloje „Exxon Mobil“ tinklui priklausantis žemės plotas sudarė 34 tūkst. hektarų. Bendras užsienio valstybėse esantis „Kara“ ir „Black Seas“ įmonėms jungtinės veiklos sutarčių pagrindu priklausantis žemės plotas 2013 m. pabaigoje siekė 4,52 mln. hektarų. Šioms dviem įmonėms taip pat pagal bendros veiklos sutartis priklauso teisė į sunkiai išgaunamos naftos telkinių Vakarų Sibiro regione vystymą.

2013 m. kovo mėn. „Rosneft“ padalinys „Neftegaz“ įsigijo 30 proc. „Exxon“ priklausančių Meksikos įlankoje esančių giluminių vandenų ištyrimo blokų akcijų.

„Exxon Mobil“ atsisakė komentuoti pastarąjį V. Putino pareiškimą.

Tuo tarpu „Chevron“ korporacijai priklauso 15 proc. Kaspijos jūros dujotiekio akcijų. Šiuo dujotiekiu nafta iš Kazachstano per Rusijos teritoriją toliau transportuojama Juodosios jūros dugnu. Taip pat „Chevron“ korporacija Rusijoje prekiauja tepalais, kurie naudojami laivų ir žemės ūkio technikos gamybos sektoriuose.

„Chevron“ taip pat atsisakė komentuoti pastarąjį V. Putino pareiškimą, tačiau patikino atidžiai stebinti šį regioną.

Be to, V. Putinas pakartotinai pažėrė kaltinimus JAV dėl Ukrainos krizės organizavimo, paragino Kijevą ir prorusiškus protestuotojus gerbti šių metų balandžio 17 d. priimtą Ženevos susitarimą, skirtą mažinti įtampą, bei sėsti prie derybų stalo.

Į kosminę erdvę pasitelkus batutą?

Tuo tarpu Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas, kurio taip pat pavardė įtraukta į JAV asmenų, kuriems draudžiama įvažiuoti į JAV teritoriją, bei kurių lėšos yra įšaldomos, sąrašą, pareiškė, kad NASA galės siųsti savo astronautus į Tarptautinę kosminę stotį pasitelkusi batutą.

Pasibaigus JAV daugkartinio naudojimo erdvėlaivių programai, europietiškų palydovų paleidimui ir NASA astronautų gabenimui naudojamos rusiškos raketos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (20)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Linas Kojala. Sudie, Amerika? Sugrįžimas namo (I dalis) (69)

Garsiajam Don Kichotui, susiruošusiam į žygį, netrūko užsidegimo. Migelio de Servanteso...

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (19)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (16)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (188)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Kauniečiai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be šio statinio: vadina patraukliausia susibūrimų vieta (28)

Prieš aštuonerius metus, kai Kauno „Žalgirio arena“ atvėrė duris, buvo abejojančių jos...

Pasiūlė, kaip turėtų būti skaičiuojami NT mokesčiai: manau, valstybės biudžetas padidėtų (39)

Dabar tokia padėtis, kai net ir aukštus postus užimantiems žmonėms sudaromos sąlygos būti...

Po skaudžios vyro netekties pradėjo dirbti bokštiniame krane: ne aukso kalnai, bet vis tiek geriau

Kiekvieną darbo rytą moteris kopetėlėmis kyla į 30 m aukštį. Ne tam, kad nuolat gėrėtųsi...

Geltonuoja svogūnų ir česnakų laiškai – ko griebtis

Svogūno ir česnako laiškai pavasarį dažnai geltonuoja. Įveikti šią problemą įmanoma, jeigu...