aA
Egzistuoja sukčiavimo pavojus dėl Europos Sąjungos (ES) finansavimo, kuris gali būti priskirtas Bulgarijai, jei ji susidurs su staigiu pabėgėlių iš Sirijos antplūdžiu. Tačiau atrodo, kad Europos Komisijos (EK) pozicija dėl to, kas būtų atsakingas už ES finansavimo įgyvendinimo priežiūrą, neapibrėžta.
© AP/Scanpix

Kaip rašo www.neurope.eu, neseniai buvo sukurtas „planas“: tam tikrų romų bendruomenių atstovai kurstomi apsimesti pabėgėliais iš Sirijos improvizuotose stovyklose, už ką jiems žadama pelno dalis po inspekcijos patikrinimo.

Kadangi daugumos romų bendruomenių gyvenimo lygis Bulgarijoje žemiau šalies vidurkio, tikima, kad daugelis jų sutiktų „suvaidinti“ pabėgėlius iš Sirijos tam, kad pasipelnytų iš galimo imigrantų antplūdžio.

EK teigimu, finansavimas skubos tvarka gali būti vykdomas per SOLID fondą, susidedantį iš keturių vykdymo „įrankių“: Išorės sienų fondo, turinčio 13 mln. eurų (beveik 45 mln. litų), skirtų Bendrijos veiksmams 2013 m., kuris siūlosi finansuoti veiksmus, susijusius su pasienio kontrole. Kita vertus, Europos pabėgėlių fondas, vis dar turintis 3,9 mln. eurų (beveik 13,5 mln. litų) iš 2013 m. biudžeto, siūlo paramą, skirtą išorinės migracijos situacijos valdymui.

Kiti du vykdymo įrankiai – Europos grąžinimo fondas, teikiantis paramą padėti grįžti į gimtinę ir reintegracijos procesams finansuoti, bei Europos fondas gyventojų iš trečiųjų šalių integracijai.

Jei milijonai eurų, priklausančių ES mokesčių mokėtojams, atsidurtų „neteisingose rankose“, EK pozicija dėl to, kas būtų atsakingas už šių finansų priežiūrą, atrodo nevienareikšmiška ir primena visišką kontrolės nebuvimą. Nurodoma, kad finansavimas skubos tvarka – kasmetinių programų dalis, o ES valstybės narės įsipareigojusios prižiūrėti ir vertinti skubios pagalbos priemonių teikimą lygiai taip pat, kaip ir kitų kasmetinių programų projektų atveju. Tai gali būti atliekama aplankant pačias vietas arba tikrinant dokumentaciją.

Kita vertus, EK priduria, kad ji taip pat gali atlikti patikrinimus dėl kasmetinių programų vykdymo ir, jei įmanoma, apsilankyti neatidėliotinų priemonių teikimo vietose. EK įvertinimas sudaro dalį bendrojo kasmetinės programos vertinimo programos vykdymo pabaigoje.

Kyla klausimas, ar EK ir ES šalis narė drauge sugebės laiku užkirsti kelią galimam ES mokesčių mokėtojų pinigų netinkamam panaudojimui, kuris, kaip rašoma žiniasklaidos pranešimuose, vyksta jau dabar.

Kol kas EK susilaiko nuo komentarų dėl sukčiavimo atvejų Bulgarijoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1135)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (20)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (23)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (175)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (4)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (99)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (188)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...