aA
Moldovos Padniestrės regiono prorusiški politikai ir aktyvistai kreipėsi į Rusijos parlamentą, prašydami parengti įstatymą, pagal kurį ši teritorija galėtų prisijungti prie Rusijos. Šių metų vasario mėn. ES plėtros eurokomisaras Stefanas Fule kalbėdamas Europos Parlamente (EP) įspėjo, jog Moldovos suverenitetui bei teritoriniam vientisumui iškilęs pavojus.
Padniestrės Moldavijos Respublika – nepripažinta valstybė, oficialiai Moldavijos dalis prie Ukrainos sienos
© Reporters/ Scanpix

Kaip praneša www.neurope.eu, Padniestrės regioninio parlamento atstovė pareiškė, kad regiono valdžios atstovai kreipėsi į Rusijos Federaciją prašydami, kad būtų įvertinta galimybė pritaikyti Padniestrės regionui šiuo metu Rusijos Dūmoje svarstomą įstatymą dėl Rusijos pilietybės suteikimo bei naujų regionų prijungimo prie Rusijos.

Padniestrės regioninio parlamento atstovė kalbėjo apie neseniai „Teisingosios Rusijos“ partijos pasiūlytą įstatymo projektą, pagal kurį, jei šis bus priimtas, naujos teritorijos galėtų paprasčiau prisijungti prie Rusijos.

Padniestrės regionas, kuriame gyvena daugiausiai ukrainiečiai ir rusai, tačiau taip pat yra ir etninė moldavų mažuma,1990 m. paskelbė nepriklausomybę. 1992 m. regione prasidėjo karas, o nuo 1991 m. Padniestrėje bazuojasi Rusijos karinės pajėgos.

Naujasis regiono mėginimas, susijęs ne tik su regiono nepriklausomybe, tačiau taip pat ir su prisijungimu prie Rusijos, pasirodė tą pačią dieną, kai Rusija aneksavo Krymą po kovo 16 d. įvykusio referendumo. 93 proc. dalyvavusių Krymo referendume pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

2006 m. Padniestrės regione buvo surengtas referendumas, kurio nepripažino nei Moldovos vyriausybė, nei tarptautinė bendruomenė. 97,2 proc. šiame referendume dalyvavusių gyventojų pasisakė už atsiskyrimą nuo Moldovos bei asociaciją su Rusija.

Dabartinis Moldovos prezidentas Nikolajus Timoftis pareiškė, kad Maskvos sprendimas prijungti Padniestrės regioną taptų žingsniu netinkama kryptimi.

Vasario 6 d. S. Fule kalbėdamas EP pareiškė, kad ES remia ir toliau rems Moldovos suverenitetą bei teritorinį vientisumą bei pridūrė, jog tarp Moldovos ir Padniestrės regiono egzistuojančios įtampos didinimas yra nepaprastai pavojingas.

ES Moldovą paviliojo Politinės asociacijos ir laisvosios prekybos sutartimi. Tokia sutartis buvo pasiūlyta ir Ukrainai, tačiau buvęs šios šalies prezidentas Viktoras Janukovyčius praėjusių metų lapkričio mėn. atsisakė pasirašyti šią sutartį. Dėl šio sprendimo Ukrainoje kilo iki šiol tebesitęsianti krizė.

„Mes ir toliau dirbsime su Padniestrės regioninės valdžios atstovais dėl svarių bei reikšmingų pranašumų, kurių gali tikėtis šis regionas, jei dalyvaus Asociacijos sutartyje, kurią ketina pasirašyti Moldova, numatytų punktų įgyvendinime“, - patikino S. Fule.

Tačiau, kaip rašo Rusijos dienraštis „Vedomosti“, Padniestrės kreipimasis į Rusiją rodo galimą tolimesnį situacijos blogėjimą, jei Moldova pasirašys Asociacijos sutartį su ES.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (5)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (52)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (86)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (121)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (1)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....

Teismo medicinos ekspertas: per savo praktiką mačiau tik du atvejus, kai „mirusieji" atsigavo morge (75)

Teismo medicinos eksperto darbas – neabejotinai vienas iš mažiausiai trokštamų darbų pasaulyje....

Melagingi faktai apie Eltoną Johną, kuriais tikite visai be reikalo (18)

Seras Eltonas Johnas – vienas iš sėkmingiausių pramogų pasaulio veikėjų visame pasaulyje. Jis...