aA
Vakar Europos Parlamento narį Leonidą Donskį pasiekė laiškas iš Rusijos Šiaurės vakarų Karelijos regione esančios bausmių vykdymo kolonijos Nr. 7. Laiško autorius – neseniai penkiasdešimtmetį atšventęs ir netrukus jau dešimt metų nelaisvėje skaičiuosiantis Michailas Chodorkovskis. Asmeniniame laiške L. Donskiui M. Chodorkovskis dėkoja L. Donskiui už moralinę paramą, draugystę ir rūpestį.
Michailas Chodorkovskis
© Reuters/Scanpix

Michailas Chodorkovskis, su kurio sūnumi Pavelu jau ne kartą Briuselyje yra susitikęs L. Donskis, yra informuotas apie jo palaikymui skirtas iniciatyvas, prie kurių prisidėjo arba kurias organizavo Lietuvos europarlamentaras. Savo laiške jis dėkoja už L. Donskio mintis, išreikštas palaikymo video įraše, skirtame M. Chodorkovskio penkiasdešimtmečiui bei artėjančioms 10-osioms nelaisvės metinėms. Ypač giliai garsiausią Rusijos politinį kalinį sujaudino L. Donskio įsitikinimas, kad jam lemta suvaidinti labai svarbų vaidmenį savo šalies istorijoje ir politikoje.

„Turiu vilties šį jūsų įsitikinimą paversti realybe tokiu būdu, kokiu tik galėsiu, - kalėjime arba kaip laisvas žmogus“, - savo laiške L. Donskiui rašo Michailas Chodorkovskis.

M. Chodorkovskis L. Donskiui taip dėkoja už Europos Parlamente Lietuvos europarlamentaro surengtą knygų dovanojimo iniciatyvą, kurios metu L. Donskis pakvietė kitus europarlamentarus, kurie taip pat yra žinomi autoriai ir komentatoriai, nusiųsti savo knygas su palaikymo žodžiais M. Chodorkovskiui.

Prie šios iniciatyvos prisijungė L. Donskio frakcijos ALDE lyderis Guy Verhofstadt (Belgija) bei kolegė Cecilia Wikström (Švedija), Žaliųjų frakcijos vienas pirmininkų Daniel Cohn-Bendit (Prancūzija) ir šios frakcijos narys Rui Tavares (Portugalija) bei profesorius Vytautas Landsbergis.

M. Chodorkovskio artimųjų sprendimų knygos iš L. Donskio biuro Europos Parlamente Briuselyje buvo išsiųstos į paties M. Chodorkovskio 1994 m. įsteigtus vaikų namus Pamaskvėje, kuriuose kaupiama švietimui demokratijos ir teisinės valstybės temomis skirta biblioteka.

M. Chodorkovskis savo laiške užsimena ir apie tai, kad birželio 26-oji – jo gimimo diena, kuomet jam sukako penkiasdešimt metų – kalėjime buvo neypatinga ir praėjo panašiai kaip ir visos kitos. Tačiau didelį M. Chodorkovskio džiaugsmą sukėlė žinios apie tai, kaip ši diena buvo minima visame pasaulyje, siekiant palaikyti ir padrąsinti neigiamų pokyčių Rusijos žmogaus teisių ir demokratijos srityje simboliu tapusį buvusį turtingiausią Rusijos verslininką.

„Tie, kurie niekada nepatyrė įkalinimo, o ypač neteisingo įkalinimo, kartėlio, negali patirti ir to palengvėjimo ir paguodos, kurią gaunu iš jūsų palaikymo ir solidarumo“, - rašo M. Chodorkovskis. Savo laišką Leonidui Donskiui jis užbaigia patikinimu, kad tęs savo kovą, ir viltimi kada nors turėti galimybę susitikti su L. Donskiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvykiai, pakeitę pasaulį: SSRS griūtis. Laukiniai, laukiniai rytai ir lūžio taškas, po kurio Rusijai nebebuvo kelio atgal (0)

Krentanti, besiblaškanti ir beviltiškai pasimetusi. Tokios būklės Rusija pasitiko paskutinį...

Šis gegužės mėnuo įeis į istoriją: po sumuštų temperatūros rekordų – radikalūs pokyčiai (6)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad ši gegužė įeis į...

Naktinis reidas Vilniuje: dėl pirkinio internetu abiturientas pateko į nepavydėtiną situaciją (87)

Triukšmingai mokyklos baigimą šventę abiturientai neprasprūdo po reidą sostinėje surengusių...

Užkalnis: kvepiu kaip keiksmažodis

Kai kas nors nori parašyti tekste keiksmažodį ir praslysti pro cenzorius ir davatkas, rašo su...

Didžiųjų valstybių spąstai Lietuvai verčia verslininkus panikuoti (125)

Šių metų balandžio mėnesį Europos Parlamentas ( EP ) balsavo už Mobilumo Paketo priėmimą....

Atostogos kaime – lietuviai noriai moka už buvimą be interneto ir nakvynę medyje (52)

Vasaros kelionę į kaimą kai kas dar pamena, kaip tremtį, kai vietoj žaidimų su kiemo draugais...

Geriausi Lietuvos paplūdimiai prie ežerų: ramybė, grynas oras ir atgaiva išvargusiam kūnui

Jei dar nežinojote – Lietuvoje mes turime beveik tris tūkstančius ežerų. Pasislėpę giliai...

Macrono didysis planas ėmė ir subliuško (1)

Mažiausiai 20 Europos Parlamento rinkimų dalyvių sieks iškovoti mandatą ne savo gimtinėje, o...

Jerai Grantas po sezono paliks „Neptūną“

Klaipėdos „Neptūnas“ jau žino, kad kitą sezoną turės verstis ne tik be vyriausiojo...

Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius ....