aA
Vakar Europos Parlamento narį Leonidą Donskį pasiekė laiškas iš Rusijos Šiaurės vakarų Karelijos regione esančios bausmių vykdymo kolonijos Nr. 7. Laiško autorius – neseniai penkiasdešimtmetį atšventęs ir netrukus jau dešimt metų nelaisvėje skaičiuosiantis Michailas Chodorkovskis. Asmeniniame laiške L. Donskiui M. Chodorkovskis dėkoja L. Donskiui už moralinę paramą, draugystę ir rūpestį.
Michailas Chodorkovskis
© Reuters/Scanpix

Michailas Chodorkovskis, su kurio sūnumi Pavelu jau ne kartą Briuselyje yra susitikęs L. Donskis, yra informuotas apie jo palaikymui skirtas iniciatyvas, prie kurių prisidėjo arba kurias organizavo Lietuvos europarlamentaras. Savo laiške jis dėkoja už L. Donskio mintis, išreikštas palaikymo video įraše, skirtame M. Chodorkovskio penkiasdešimtmečiui bei artėjančioms 10-osioms nelaisvės metinėms. Ypač giliai garsiausią Rusijos politinį kalinį sujaudino L. Donskio įsitikinimas, kad jam lemta suvaidinti labai svarbų vaidmenį savo šalies istorijoje ir politikoje.

„Turiu vilties šį jūsų įsitikinimą paversti realybe tokiu būdu, kokiu tik galėsiu, - kalėjime arba kaip laisvas žmogus“, - savo laiške L. Donskiui rašo Michailas Chodorkovskis.

M. Chodorkovskis L. Donskiui taip dėkoja už Europos Parlamente Lietuvos europarlamentaro surengtą knygų dovanojimo iniciatyvą, kurios metu L. Donskis pakvietė kitus europarlamentarus, kurie taip pat yra žinomi autoriai ir komentatoriai, nusiųsti savo knygas su palaikymo žodžiais M. Chodorkovskiui.

Prie šios iniciatyvos prisijungė L. Donskio frakcijos ALDE lyderis Guy Verhofstadt (Belgija) bei kolegė Cecilia Wikström (Švedija), Žaliųjų frakcijos vienas pirmininkų Daniel Cohn-Bendit (Prancūzija) ir šios frakcijos narys Rui Tavares (Portugalija) bei profesorius Vytautas Landsbergis.

M. Chodorkovskio artimųjų sprendimų knygos iš L. Donskio biuro Europos Parlamente Briuselyje buvo išsiųstos į paties M. Chodorkovskio 1994 m. įsteigtus vaikų namus Pamaskvėje, kuriuose kaupiama švietimui demokratijos ir teisinės valstybės temomis skirta biblioteka.

M. Chodorkovskis savo laiške užsimena ir apie tai, kad birželio 26-oji – jo gimimo diena, kuomet jam sukako penkiasdešimt metų – kalėjime buvo neypatinga ir praėjo panašiai kaip ir visos kitos. Tačiau didelį M. Chodorkovskio džiaugsmą sukėlė žinios apie tai, kaip ši diena buvo minima visame pasaulyje, siekiant palaikyti ir padrąsinti neigiamų pokyčių Rusijos žmogaus teisių ir demokratijos srityje simboliu tapusį buvusį turtingiausią Rusijos verslininką.

„Tie, kurie niekada nepatyrė įkalinimo, o ypač neteisingo įkalinimo, kartėlio, negali patirti ir to palengvėjimo ir paguodos, kurią gaunu iš jūsų palaikymo ir solidarumo“, - rašo M. Chodorkovskis. Savo laišką Leonidui Donskiui jis užbaigia patikinimu, kad tęs savo kovą, ir viltimi kada nors turėti galimybę susitikti su L. Donskiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Generalinis prokuroras: be Algirdo Paleckio, yra ir daugiau sulaikytųjų nuolat pildoma (215)

Trečiadienio rytą viešumą pasiekė žinia, jog tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs...

Įkalintas vilnietis prabilo apie protu sunkiai suvokiamą patirtį: buvau verčiamas miegoti su pareigūnėmis (276)

Ar gali būti, kad kalėjimų sistemos pareigūnai, siekdami sukompromituoti įkalinimo įstaigose...

DELFI tyrimas. Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“ peikianti Lietuva pati atveria duris jo rėmėjams (64)

Svarbius energetikos projektus Lietuvoje vykdanti Suomijos „ Fortum “, netiesiogiai prisideda prie...

Gyvai / Tiesiogiai iš Generalinės prokuratūros: konferencija dėl Algirdo Paleckio suėmimo (11)

Galimo šnipinėjimo bylą tirianti teisėsauga suėmė buvusį Socialistinio liaudies fronto...

Naujausios Lietuvos banko prognozės: kas laukia 2019 metais (27)

Įvertinęs pasaulines ir šalies ekonomikos tendencijas Lietuvos bankas mažina šių metų ūkio...

„Žalgirį“ gerai pažįstantis latvis jaučia – tai proga nutraukti „Daruššafaka“ nesėkmių ruožą specialiai DELFI iš Stambulo (5)

Žanis Peineris – bene geriausiai Lietuvos krepšinio gerbėjams pažįstamas Stambulo „...

Panevėžietis rūdžių kalnus verčia išpuoselėtais BMW ir „Mercedes-Benz“, darbų sąraše – ir „Porsche“ (14)

Panevėžietį Dana Sergejevą gimtame mieste, matyt, žino kiekvienas. Tie, kurie apie vyrą nėra...

Rado būdą, kaip privilioti geriausius srities darbuotojus (2)

Tradicinius įmonių biurus vis dažniau keičia bendradarbystės erdvės, kurių Lietuvoje daugiau...

Pokyčiai pasaulyje grasina suvalgyti kone visus norvegų sukauptus pinigus Gerovės fonde (72)

Jei pasaulis imtųsi entuziastingiau kovoti su iškastiniu kuru, Norvegijai tai kainuotų daugiau nei...

Ūkininkai piktinasi, kad juos verčia arti žemę (7)

Seimo kaimo reikalų komitete svarstyta, ar galima atsisakyti kai kurių techninių ir formalių...