aA
Šiandien Ispanijos Karalystės sostinėje Madride vyksta konferencija „The Baltic Sea Region Strategy: What for Southern Europe?“. Baltijos jūros regiono strategija yra vienas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų. Konferencijos iniciatorės – Lietuvos Respublikos ambasada Madride, europarlamentarė dr. Laima Andrikienė ir Europos Komisijos atstovybė – siekia, kad ši strategija netaptų tik siauram ratui, vienam konkrečiam ES regionui įdomia strategija, kad jos įgyvendinime dalyvautų ir naudos gautų ir kiti Europos regionai, kad ji taptų visai Europos Sąjungai aktualia strategija.
© Shutterstock nuotr.

„Man džiugu, kad ši konferencija vyksta Pietų Europoje, – sako L. Andrikienė. –Svarbiausias konferencijos tikslas yra pristatyti Ispanijos auditorijai, politikos ir verslo visuomenėms, akademinei bendruomenei Baltijos jūros regioną ir ES Baltijos jūros regiono strategijos tikslus, veiklas ir projektus bei pasidalyti regioninio bendradarbiavimo patirtimi energetikos, transporto, inovacijų ir aplinkosaugos sektoriuose. Ypatingas dėmesys bus skiriamas verslo aplinkos ir investavimo galimybių Baltijos jūros regione aptarimui, visų pirmiausia – Lietuvoje.“

Konferencijoje svarstomi tokie klausimai: kurie Baltijos jūros regiono bendradarbiavimo aspektai gali būti įdomūs Pietų Europai; kokie yra didžiausi Baltijos jūros regiono privalumai ir pasiekimai, kokiose srityse šio regiono valstybės pirmauja ES; kokie yra pagrindiniai regione vystomi energetikos, transporto ir aplinkosaugos projektai; ką apskritai regionas gali pasiūlyti verslininkams; ką Ispanijos įmonės, norinčios dirbti regione, turėtų žinoti.

Konferencijoje sveikinimo žodį tarė Ispanijos Senato narys J. M. Chiquillo, Darbdavių ir pramonės konfederacijos Ispanijoje viceprezidentas J. V. Gonzalez'as, Lietuvos ambasadorė Ispanijoje A. Plepytė Jara.

Konferencijoje pranešimus skaito ir su konferencijos dalyviais diskutuoja Europos Parlamento (EP) Tarptautinės prekybos komiteto narė L. Andrikienė, Lietuvos Užsienio reikalų viceministras R. Kriščiūnas bei EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto narė P. del Castillo Vera (Ispanija), Danijos ambasadorė Ispanijoje L. Dencker Wisbor, Švedijos instituto atstovas M. Olsson, kiti ekspertai.

Lietuvai atstovauja gražus būrys verslo įmonių vadovų: pranešimus skaitys asociacijos „Infobalt“ prezidentas Vytautas Vitkauskas („e-Lietuva: proveržio iniciatyvos“), AB „Achema“ atstovas, Litfert SARL ir Fertigent BVBA direktorius Andrius Pikčiūnas, AB „Lietuvos geležinkeliai” Plėtros skyriaus vadovas Sigitas Kubilis („Lietuvos geležinkeliai – krovinių tranzito vartai“).

Konferencija surengta bendradarbiaujant su Elcano karališkuoju institutu, Ispanijos darbdavių organizacijų konfederacija, Madrido prekybos rūmais, taip pat Danijos, Švedijos bei Suomijos ambasadomis Madride.

Ši konferencija – vienas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, vykstančių ne Lietuvoje.

ES strategija dėl Baltijos jūros regiono buvo patvirtinta 2009 metais. ES Baltijos jūros regione gyvena 85 milijonai žmonių (arba 17 proc. visų ES gyventojų), regioną sudaro aštuonios ES valstybės narės: Švedija, Danija, Estija, Suomija, Vokietija, Latvija, Lietuva ir Lenkija.

Tai pirmoji makroregioninė strategija Europoje, kuria siekiama stiprinti regiono valstybių bendradarbiavimą, skatinti jo darnų vystymąsi. Ši strategija numato gilesnę regiono valstybių integraciją, glaudesnių tarpusavio ryšių plėtotę, tikintis pagerinti Baltijos jūros aplinkos būklę, išvystyti energijos jungtis, sudaryti palankesnes sąlygas konkurencingų pasienio rinkų plėtrai, skatinti mokslinius tyrimus ir inovacijas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (59)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (265)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Žiema trumpam atsitraukia, grįžta rudeniški orai (9)

Penktadienį dangumi plauks stori pilki kritulių debesys. Naktį ir rytą šlapias sniegas...

Kartu 53 taškus mėgėjų lygoje „suvertę“ Lavrinovičiai: vakar mama bažnyčioje buvo (22)

Sostinės krepšinio lygoje („GEALAN–SKL“) užtikrintą pergalę pasiekė „Sporto namai“...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina (5)

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (154)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

Šios frazės gali sugriauti bet kokius santykius (11)

Būtina visą laiką sekti, ką kalbame. Neretai artimieji girdi iš mūsų skaudžias frazes, o...

„Google“ ne juokais susirūpino saugumu: kaip sužinoti ar jūsų slaptažodis nėra pavogtas (7)

„ Google “ neseniai išleido 79-ą „ Chrome “ versiją, kurioje buvo patobulinta...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą (4)

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...