aA
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, jog neturi iliuzijų dėl greito santykių su Europos Sąjunga pagerėjimo, ir paragino europiečius nesitikėti kardinalių permainų jo šalyje po numatytų kitų metų pradžioje prezidento rinkimų.
Aleksandras Lukašenka
© Reuters/Scanpix

Tai A.Lukašenka, išgyvenantis dar vieną santykių su sąjungine Rusija paaštrėjimo laikotarpį, sakė penktadienį per susitikimą su ES plėtros eurokomisaru Stefanu Fuele.

Prieš kelerius metus Minskas pradėjo suartėti su Vakarais, vykstant daugybei ginčų su Rusija. Tačiau pastaruoju laiku A.Lukašenka ir ES pareigūnai ėmė kalbėti apie nepakankamą santykių plėtojimo pažangą.

"Ne taip kaip daugelis valstybės tarnautojų, aš nepuoselėju jokių vilčių. Jūs lūkuriuosite, jūs žiūrėsite, kuo baigsis prezidento rinkimai. Aš mėginu suprasti ES, amerikiečius, o dabar ir Rusijos piliečius dėl to... Aš norėčiau tik jus įspėti dėl pernelyg didelių vilčių, (dedamų į rinkimus)...", - sakė A.Lukašenka.

"Mes nepulsime, nešliaužiosime ant kelių nei prieš jus, nei prieš Rusiją, nei prieš Ameriką", - sakė per susitikimą A.Lukašenka.
"Susitarkime, kas svarbiausia - tai mūsų suverenitetas, mūsų šalies saugumas ir nepriklausomybė", - pabrėžė valstybės vadovas.

Pastarajame ginče dėl energetikos su Rusija, kai dujų tiekimas į Baltarusiją buvo sumažintas 60 proc., Europos Sąjunga, ne taip, kaip per ankstesnius konfliktus, neparėmė oficialiojo Minsko, apsiribojusi informavimu, kad būtina išspręsti konfliktą kuo greičiau.

"Suspaustiems iš abiejų pusių tarp jūsų ir Rusijos mums labai sudėtinga. Bet mes nepulsime ant kelių", - sakė A.Lukašenka susitikime.

"Vardan šios nepriklausomybės mes darysime viską. Mes nebėginėsime po Europą, Ameriką, Rusiją, neimsime iš jūsų pinigų", - sakė A.Lukašenka.
Drauge prezidentas pažymėjo, kad yra sudėtingų dalykų Baltarusijos ir Europos Sąjungos santykiuose. Dėl to A.Lukašenka pareiškė: "Aš nepuoselėju jokių vilčių: jūs lūkuriuosite, žiūrėsite, kuo baigsis prezidento rinkimai Baltarusijoje".

Minskas reikalauja, kad ES panaikintų visas vizų sankcijas A.Lukašenkai ir kai kuriems valstybės pareigūnams, grąžintų prekybos lengvatas. Savo ruožtu Vakarai mano, kad Baltarusija per lėtai eina demokratinių pertvarkymų keliu, kritikuodami Minską už spaudimą opozicijai ir nenorą įvesti mirties bausmės moratoriumą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1092)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (6)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (4)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (159)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (82)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (180)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Ališauskienė: į rinkimus neis tie, kurie balsavo už Juozaitį (5)

Sekmadienį vykstančiuose Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose sociologė Rasa Ališauskienė...

Eksperimentas – nutarė įsitikinti, ar obuolių actas padeda sulieknėti (10)

Daugelis garsenybių vartoja obuolių actą. Pvz., Kourtney Kardashian geria obuolių acto du kartus...