aA
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sausio 21 d. surengė susitikimą su atrinktų žiniasklaidos priemonių vadovais, pažadėjęs nuoširdų pokalbį visuomenei svarbiomis temomis.
Aleksandras Lukašenka
© RIA/Scanpix

Kaip rašo BBC, šiuo metu daug dėmesio skiriama A. Lukašenkos nurodymui patikrinti informaciją dėl to, kad nuostoliai, kuriuos, teismo teigimu, padarė žmogaus teisių gynėjas Alesis Beliackis, jau yra atlyginti.

„Tai svarus argumentas. Kalbama ne apie politiką ar paties A. Beliacikio pozicijas. Prisiekiu jums, aš jo nepažinojau, nepažįstu jo ir dabar“, - pareiškė A. Lukašenka.

Žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna“ vadovas ir Tarptautinės žmogaus teisių federacijos vicepirmininkas A. Beliackis buvo nuteistas kalėti prieš dvejus metus. Jam pateikti kaltinimai dėl pajamų slėpimo ypatingai dideliu mastu.

Priežastimi pradėti baudžiamąjį persekiojimą tapo A. Beliackio sąskaitos kaimyninių Lietuvos ir Lenkijos bankuose. Šios lėšos, kaip A. Beliackis teigė teisme, buvo naudojamos išskirtinai tik žmogaus teisių gynimo veiklai bei buvo jo asmeninės lėšos.

„Sumokėk, galbūt paleisime iš kalėjimo. Jis gi nenori sumokėti. Mano, kad tuoj ateis Europos Sąjunga (ES), paguldys A. Lukašenką kaip varlę, užlips jam ant krūtinės, A. Lukačenka persigalvos ir A. Beliackį paleis iš kalėjimo. Taip nebus, teks sumokėti pinigus“, - dar prieš paskelbiant nuosprendį kalbėjo A. Lukašenka.

Kolegos, draugai ir nerimaujantys dėl žmogaus teisių gynėjo likimo žmonės surinko visą teismo priteistą sumą ir ją pervedė į nurodytas valstybines sąskaitas dar kasacinio nuosprendžio apskundimo stadijoje.
„Keista, kad A. Lukašenka nieko apie tai nežinojo. Jo dabartiniai samprotavimai dėl oponentų likimo patvirtina tai, kad jis kuo puikiausiai informuotas dėl to, kas vyksta“, - patikino A. Beliackio bendražygis iš žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna“ Valentinas Stefanovičius.

A. Lukašenka šį kartą pažadėjo, kad kai informacija dėl nuostolių kompensavimo bus patvirtinta, bus svarstoma galimybė pritaikyti A. Beliackiui amnestiją.

Remiantis įstatymais, žmogaus teisių gynėjas, praleidęs daugiau nei pusę tesimo skirto įkalinimo laiko, turi teisę prašyti amnestiją.

Įkalinto buvusio kandidato į Baltarusijos prezidentus politiko Nikolajaus Statkevičiaus, kuris buvo suimtas po mitingo, surengto prezidentinių rinkimų dieną – 2010 m. gruodžio 19 d., nuteisto kalėti šešerius metus, sąlyga išlaisvinimui A. Lukašenka nurodė prašymą pritaikyti amnestiją.

„Gali nerašyti, kad esi kaltas“, - pridūrė A. Lukašenka.

„Galbūt tai padarysim“, - kalbėdamas apie amnestijos perspektyvas pareiškė A. Lukašenka.

N. Statkevičius aršiai kritikavo A. Lukašenkos politiką ir veiksmus per savo priešrinkiminę kampaniją 2010 m. Remiantis duomenimis iš šio politiko įkalinimo vietų, jis atsisako rašyti prašymą suteikti amnestiją.

Žiežirbos tarp A. Lukašenkos ir V. Putino

Analitikų manymu, A. Lukašenka priverstas kalbėti apie suimtų politinių oponentų išlaisvinimą dėl artėjančio ledo ritulio čempionato, kuris Baltarusijoje įvyks šių metų gegužės mėn.

Vakarų valstybių politikai ir žmogaus teisių gynėjai ragina boikotuoti šį čempionatą dėl nuolatinių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje bei reikalauja nutraukti opozicijos lyderių ir aktyvistų persekiojimą.

Tačiau A. Lukašenka teigia, kad „vakariniame fronte“ oficialusis Minskas pasiekė permainų.

„Pastaruoju metu mes vieni kitų nepuolame, pradėjome kalbėtis. Galbūt mes nesėdime prie bendro stalo ir neaptariame problemų, tačiau mezgasi dialogas, o tai jau yra gerai“, - patikino A. Lukašenka.
Tuo tarpu tarp Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir A. Lukašenkos kartais kyla žiežirbų.

„Mes su V. Putinu palaikome labai draugiškus santykius, tačiau kartais tarp mūsų kyla žiežirbų. Mes abu galime vienas kitam viską sakyti tiesiai, be užuolankų“, - samprotavo A. Lukašenka.

Rusijos pažadas suteikti 2 mlrd. JAV dolerių (5,1 mlrd. litų) paskolą Rusijos statomai Baltarusijos AE, A. Lukašenkos nuomone, puikus šio broliško bendradarbiavimo pavyzdys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Apklausoje dėl išlaidų kariuomenei – nedviprasmiškas signalas valdžiai (175)

Lietuva gynybai šiuo metu skiria beveik 2 proc. BVP. Krašto apsaugos ministras, kariuomenės vadas,...

Siūlo nebemokėti atostoginių: darbuotojas turėtų pats susitaupyti nuo algos (103)

Kilusi diskusija dėl atostoginių mokėjimo tvarkos sulaukia dviprasmiškų vertinimų. Ekonomistų...

Šie specifiniai Rytų Vokietijos prekės ženklai išliko ir žlugus komunizmui (7)

Rytų Vokietija negarsėjo kaip vartotojų teisių gynimo bastionas, ir kai Berlyno siena griuvo...

Po krepšiais dominavęs Sabonis solidžiai prisidėjo prie ketvirtos paeiliui „Pacers“ pergalės

Domantas Sabonis vėl ant parketo buvo viena ryškiausių figūrų, o Indianos „Pacers“ (7/4)...

Atlikite trumpą testą ir sužinosite, ar turite riziką susirgti cukriniu diabetu

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras primena, kad lapkričio 14 d. minima Pasaulinė diabeto...

Įmonė atsisakė tradicinių buhalterių: dabar kas mėnesį sutaupo keturženkles sumas

Jau kurį laiką garsiai kalbama, kad dėl automatizacijos kai kurių specialybių atstovai...

Kai akiniai jau nepadeda, vienintelis kelias – operacija: ką būtina apie ją žinoti

Akis – tarytum mažas optikos prietaisas, leidžiantis mums matyti, tačiau tą patį vaizdą...

Mokslų daktarės analizė: kas geriau – sviestas ar margarinas? (232)

Diskusijos apie tai, kas tinkamiau jūsų sveikatai, – margarinas ar sviestas , tęsiasi jau...

Mokyklos valgyklos maiste – gyvos kirmėlės (193)

Vakar Radviliškio rajono Lizdeikos gimnazijoje pietavusi moksleivė perlinių kruopų košėje rado...