aA
Daugiau kaip 51 tūkst. asmenų pateikė paraiškas dalyvauti pirmajame ES pareigūnų atrankos konkurse, skelbia Europos Komisija. Iš viso numatytos 323 administratorių vietos ES institucijose, tai reiškia, kad į vieną darbo vietą pretenduoja maždaug po 158 kandidatus.
© Corbis/Scanpix

Lietuvių aplikavo 971, tai sudarytų beveik 1,9 proc. nuo visų aplikavusiųjų, kuomet Lietuvos gyventojai sudaro 0,66 proc. ES gyventojų.

Visi jie pretenduoja į plataus profilio specialistų vietas. Vasarą ketinama rengti priėmimą vertėjams, metų pabaigoje – asistentams.

Kandidatų egzaminavimas prasidėjo balandžio 6 d. ir tęsis iki gegužės 21 d. Pirminės atrankos testai vyks Europos Sąjungos ir jai nepriklausančių šalių centruose, nes kandidatų yra ir šiose šalyse: 389 – Niujorke, 137 – Kinijoje ir 55 – Australijoje.

Pirmą kartą, atsižvelgiant į tai, kad nemažai europiečių vyksta studijuoti ir dirbti už Europos ribų, egzaminų centrai įsteigti ir už ES ribų. Nuo rugsėjo iki lapkričio vertinimo centruose bus egzaminuojami sėkmingai pirminę atranką įveikę kandidatai, o iki Kalėdų bus sudaryti laureatų rezervo sąrašai.

Vidutinis šio atrankos etapo kandidatų amžius – 32,6 metų, lytis – 53,3 % moterų ir 46,5 % vyrų. Daugiausia kandidatų (56,4 %) pasirinko Europos viešąjį administravimą, 14,2 % – teisę, 12,4 % – ekonomiką, 11,4 % – informacines ir ryšių technologijas, 5,7 % – auditą.

Atlyginimai

Asistentai, dirbantys įvairų pagalbinį, organizacinį darbą, karjerą ES institucijose pradeda nuo pirmos tarnautojo pakopos, jų darbo atlygis prasideda nuo 2 604 eurų bazinio atlyginimo.
Administratoriai (vertėjai, už įvairias politikos sritis atsakingi specialistai ir pan.) pradeda nuo penktos pakopos ir 4 268 eurų bazinio atlygio. Visiems darbuotojams mokami specialūs priedai mokami už vaikus, šeimą ir pan. 

„Žmonės nežino, kad ES institucijos - atviros visiems. Dauguma mano, kad į ES institucijas gali bandyti įsidarbinti tik viešajame sektoriuje dirbantys tarnautojai, tačiau čia gali dalyvauti kiekvienas ir neturintis universiteto diplomo“, - sako Agnė Martikonienė, ES Personalo atrankos tarnybos skyriaus vedėja. Ji perspėja, kad neretai aukštąjį išsilavinimą turintys darbuotojai, pasirinkę asistento darbą, po poros mėnesių pradeda nusivilti padėtimi ir turi ieškoti kitų galimybių.

Balandžio 29 d. skelbiamas naujas specialistų konkursas, gegužės viduryje - kontraktinių darbuotojų, tarp jų ir lopšelio - darželio auklės.

Įsidarbinti nori daugiau nei pusė

Delfi atlikta apklausa parodė, kad beveik trečdalis lietuvių ES institucijose norėtų įsidarbinti dėl karjeros perspektyvų, beveik ketvirtadalis dėl to, kad nori išvažiuoti iš Lietuvos.


Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1179)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (25)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (35)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio (1)

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (194)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (2)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (7)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (100)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (195)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...