Pranešime spaudai sakoma, kad "Europos Komisijos atstovas Carlosas da Silva pranešė, kad Europos Komisija pritaria principui "nebloginti Rusijos piliečių judėjimo sąlygų", ir net svarsto galimybę palengvinti taisykles pagyvenusiems žmonėms ir vaikų grupinėms kelionėms".

Dokumente taip pat pažymima, kad ši EK pozicija - tai atsakas į Kaliningrado srities vyriausybės oficialią informaciją svarbiausiais regiono gyvybinės veiklos klausimais, susijusiais su būsimuoju Lietuvos ir Lenkijos prisijungimu prie Šengeno zonos.

Pati svarbiausia problema - Rusijos tranzitas per Lietuvą, taip pat kaimynystės programų stiprinant pasienio sričių bendradarbiavimą realizavimas.

Pranešime taip pat sakoma, kad "EK pritarė Rusijos nuomonei, jog tikslinga išsaugoti trišalį Kaliningrado srities bendradarbiavimo su Lenkija ir Lietuva programų formatą, o ne skaidyti jį į dvišalius projektus".

Lietuvai ir Lenkijai prisijungus prie Šengeno zonos šiuo metu galiojančios vizų režimo taisyklės tarp Rusijos ir šių šalių gali keistis. Rusija ne kartą yra pareiškusi, jog jos neturi būti sugriežtintos.