Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) nuo šiol kuruos lietuvių išeivijos studentus, vasaromis atvykstančius į Lietuvą atlikti profesinės praktikos. Tokį susitarimą praėjusią savaitę pasirašė VDU ir JAV lietuvių bendruomenės atstovai – VDU rektorius prof. Zigmas Lydeka ir JAV lietuvių bendrijos pirmininkas Vytautas Maciūnas.
Zigmas Lydeka
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Ši sutartis mums labai reikšminga, nes tai – kur kas didesnio projekto, kurį pavadinome Pasaulio lietuvių akademija, dalis. Simboliška, kad universitetas, kuris prieš du dešimtmečius buvo atkurtas bendromis Lietuvos ir išeivijos mokslininkų pastangomis, šiandien siekia vėl atsigręžti į savo ištakas ir vykdyti tautos vienijimo misiją, padėti išeivijos lietuviams užmegzti arba atnaujinti ryšius su Lietuva“, – sakė VDU rektorius prof. Z. Lydeka.

Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programa vykdoma jau nuo 2005 metų. Kiekvieną vasarą pagal šią programą lietuvių išeivijos studentai atvykdavo į Lietuvą stažuotis įvairiose valstybinėse įstaigose, ligoninėse, meno kolektyvuose ir nevyriausybinėse organizacijose.

„VDU indėlis šią programą turėtų dar labiau parturtinti: savo lėšomis universitetas skirs atsakingus VDU dėstytojus – praktikos vadovus, kurie sudarys individualią stažuotės programą kiekvienam universiteto kuruojam studentui, taip pat nemokamai apgyvendins universiteto bendrabutyje, suteiks galimybę lankyti lietuvių kalbos pamokas“, – sakė Z. Lydeka.

Stažuotei pasibaigus, už sėkmingai atliktą praktiką VDU kuruotiems šios programos studentams bus įteikti VDU sertifikatai, liudijantys apie sėkmingai baigtą profesinę stažuotę ir įskaityti akademinius kreditus. Šie kreditai bus atitinkamai įvertinti studentui vasaros grįžus į JAV ar Kanados universitetus. 2010 metais stažuotę Lietuvoje atlikti ketina 58 išeivijos lietuvių studentai, šiemet jiems bus organizuota ir plati Lietuvos pažintinė programa.

„Stažuočių programa skirta vienyti mūsų išsibarsčiusią tautą, nors trumpam sugrąžinant išeivijos jaunimą į lietuvišką visuomenę, suteikiant jiems progą susipažinti su savo srities profesionalais iš Lietuvos. Praktikos metu užsimezga ilgalaikis profesinis bendradarbiavimas, o grįžę į namus studentai tarsi tampa Lietuvos „ambasadoriais“, nes savo bendraamžių tarpe skleidžia pozityvias žinias apie Lietuvą“ , – apie šių stažuočių naudą pasakojo JAV lietuvių bendrijos vykdomoji vicepirmininkė Birutė Bublienė.

VDU indėlis vienijant pasaulio lietuvius neapsiribos vien veikla kuruojant studentų stažuotes, nes ši iniciatyva – tai didesnio socialinio projekto, pavadinto Pasaulio lietuvių akademija, dalis.

Pasaulio lietuvių akademijos tikslas – burti lietuvių diasporą, skatinti išeivijos ir Lietuvos mokslininkų bei studentų bendradarbiavimą akademiniuose projektuose, pritraukti besidominčius Lietuva ir jos kultūra. Šis projektas vienija daug veiklų: visus metus organizuojamus kursus, mainų programas, stažuotes, nuotolinio mokymosi galimybes. Kartu tai – ir idėjinis darinys, atviras įvairių klubų, asociacijų, bendruomenių iniciatyvoms.

Įvairios veiklos, palaikant ryšius su lietuvių diaspora, Vytauto Didžiojo universitete vykdomos jau ne vienerius metus: 11 metų iš eilės čia organizuojami lietuvių kalbos vasaros kursai, 10 metų veikia VDU Išeivijos studijų centras, kuriame kaupiamas ir tiriamas lietuvių išeivijos organizacijų ir atskirų asmenų kultūrinis, politinis bei mokslinis palikimas. Universitete neseniai pradėta vykdyti Migracijos politikos ir lietuvių diasporos studijų magistrantūros programa, studentams suteikianti išsamių žinių apie migracijos procesus, lietuvių diasporos kultūrinį ir intelektualinį paveldą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (27)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (61)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (508)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (93)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (260)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (491)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (9)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (21)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (17)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...