aA
Antras mėnuo po Europą keliaujantis Pupų dėdė – Algimantas Jasiulionis – šaukiasi tautiečių pagalbos. Kilnų tikslą – aplink pasaulį apvežti trispalvę – pasirinkęs vyras, prieš porą dienų sugedus automobiliui, užstrigo Ispanijoje.
Pupų dėdė
Pupų dėdė
Keturiasdešimt aštuonerių metų muzikantas, šalyje geriausiai žinomas Pupų dėdės vardu, vis dar Europoje. Pardavęs butą ir įsigijęs kemperį, vyriškis tuoj po Naujųjų kupinas kilniausių tikslų – garsinti Lietuvos vardą ir aplink pasaulį vežti trispalvę – leidosi į kelionę.

Pervažiuota Lenkija, Vokietija, Austrija, Italija, Prancūzija. Sustodamas didesniuose miestuose Pupų dėdė rengia pasirodymus – groja armonika, dainuoja, rodo įvairius triukus su drauge keliaujančiais gyvūnėliais: šuneliais, žiurkėnais, degu. Taip vyras užsidirba maistui, degalams.

Sugedo automobilis

„Pupų Dėdė“, Algimantas Jasiulionis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vakar Pupų dėdė skambino „Panevėžio balsui“ . Optimizmu ir energija vis dar trykštantis keliauninkas tikisi, kad kelionę paspartinti bus galima tik tautiečiams parėmus. „Aš turiu pasiekti tikslą. Ir jį pasieksiu. Tačiau kelionė labai sulėtėjo“, – sakė A.Jasiulionis.

Vyriškio pasakojimu, netikėtai sugedusiam automobiliui suremontuoti reikia nemažai pinigų, tiek jis neturįs. „Šiaip viskas gerai. Valgyti ir man, ir gyvūnams užtenka. Tik apmaudu, kad tenka stovėti vienoje vietoje, toliau važiuoti negaliu“, – apgailestavo Pupų dėdė.

Saulė ir palmės

Šiuo metu keliautojas yra Ispanijoje, Vinaros miestelyje. „Vaizdai nuostabūs – aplinkui palmės, šviečia kaitri saulė“, – dalijosi įspūdžiais A.Jasiulionis. Trispalvė plevėsuoja ir šiame miestelyje. Bet čia, jeigu neatsiras pinigų automobilio remontui, ji gali likti ilgam.

Pupų Dėdė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

„Šiuo metu svarbiausias tikslas – susiremontuoti mašiną ir nukeliauti iki Gibraltaro. Tuomet į kruizinį laivą ir į Meksiką. Jeigu šis planas nepavyks, keliausiu per Portugaliją ir kelionėje aiškinsiuosi, iš kokio uosto geriau išplaukti į Meksiką. Apmaudu dėl sulėtėjusios kelionės, tačiau tikiuosi lietuvių paramos. Priešingu atveju teks trumpam atidėti kelionę ir įsidarbinti pas ūkininkus Valensijoje“, – svarstė Pupų dėdė.

Parama idealistui būtina

Galintieji ir norintieji padėti vyrui įgyvendinti jo sumanytą prasmingą tikslą prašomi padėti materialiai – nors truputį pervesti pinigų. Tai padaryti galima naudojantis „Hansabanko“ paslauga „Western union“.

Kaip teigia „Hansabanko“ Panevėžio skyriaus vadovė Zita Kurutienė, norintiesiems pasinaudoti šia paslauga būtina ateiti į banką. Reikia žinoti pinigų gavėjo pavardę, vardą ir asmens kodą. Pinigai bus persiųsti. Algimantas Jasiulionis šiuo metu yra Ispanijoje, Vinaros miestelyje. Jo asmens kodas 35903260991.

Be tautiečių paramos įgyvendinti sumanymą bus nelengva – priešakyje dar ilgas kelias. Keistuoliui gali tekti keliauti keletą metų – iš Europos jis ketina pasukti į Ameriką, paskui į Aziją, Afriką. Visose keliautojo aplankytose šalyse plevėsuos Lietuvos trispalvė.

Per porą kelionės mėnesių Pupų dėdė sako jau patyręs visko, tačiau net patys nemaloniausi nutikimai nesumažino ryžto ir tikėjimo sėkme.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Maisto užsakymo platformų antkainiai tuština restoranų kišenes: pelningai dirbti neįmanoma (156)

Restoranų savininkai tapę situacijos įkaitais – per karantiną veikti negali, tačiau maisto...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Neįtikėtinos karo istorijos: laimės kūdikis, kuris išsigelbėjo net įsiurbtas į skęstančio „Titaniko“ nasrus II dalis

Jeigu pamenate, pirmoje dalyje rašiau jog dalis rekrūtavimo punktų, ieškančių vyrų I-jo...

Karantinas NT rinką pakeitė negrįžtamai: būsto apžiūros persikėlė į virtualią erdvę (34)

Nors Lietuva vis dar gyvena griežto karantino sąlygomis, gyventojų nuosavo būsto paieškos...

Bidenas apie Trumpo žinutę: tai „labai kilnus“ laiškas papildyta (29)

JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė, kad jo pirmtakas Donaldas Trumpas laikydamasis...

Geriausią sezono mačą sužaidęs Porzingis nustelbė viršvalandžius dirbusį Sabonį (16)

Domantui Saboniui teko rungtynes pradėti starto penkete pasislinkus į vidurio puolėjo poziciją,...

Boksininko Evaldo Petrausko žmonai už fotosesiją apsinuoginus pasiūlytas 700 eurų atlygis: paviešino žinutes, įtaria galimą sukčiavimą

Žinomo boksininko Evaldo Petrausko žmona Goda Petrauskienė susidūrė su įtartina situacija. Su ja...

„Ogmios centro“ direktorius Stasevičius: laukia sunkus solidarumo metas (9)

Nors pirmojo karantino metu iš verslo buvo justi daugiau panikos, antroji pandemijos banga ramesnė....

Pirmąsyk susibūrusi „Nets“ svajonių trijulė vargo du pratęsimus ir galiausiai kapituliavo „grizliai“ – vėl palikti nuošalėje (2)

Į rikiuotę grįžus Kyrie Irvingui, Bruklino „Nets“ (9/7) pirmą kartą galėjo aikštėje...

Ledų sankaupos Neryje ties Kleboniškio tiltu kelia nerimą: kauniečiai baiminasi naujo potvynio (31)

Prieš gerą dešimtmetį itin dramatišką potvynį Neries upėje išgyvenę Kleboniškio gyventojai...