aA
Antras mėnuo po Europą keliaujantis Pupų dėdė – Algimantas Jasiulionis – šaukiasi tautiečių pagalbos. Kilnų tikslą – aplink pasaulį apvežti trispalvę – pasirinkęs vyras, prieš porą dienų sugedus automobiliui, užstrigo Ispanijoje.
Pupų dėdė
Pupų dėdė
Keturiasdešimt aštuonerių metų muzikantas, šalyje geriausiai žinomas Pupų dėdės vardu, vis dar Europoje. Pardavęs butą ir įsigijęs kemperį, vyriškis tuoj po Naujųjų kupinas kilniausių tikslų – garsinti Lietuvos vardą ir aplink pasaulį vežti trispalvę – leidosi į kelionę.

Pervažiuota Lenkija, Vokietija, Austrija, Italija, Prancūzija. Sustodamas didesniuose miestuose Pupų dėdė rengia pasirodymus – groja armonika, dainuoja, rodo įvairius triukus su drauge keliaujančiais gyvūnėliais: šuneliais, žiurkėnais, degu. Taip vyras užsidirba maistui, degalams.

Sugedo automobilis

„Pupų Dėdė“, Algimantas Jasiulionis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Vakar Pupų dėdė skambino „Panevėžio balsui“ . Optimizmu ir energija vis dar trykštantis keliauninkas tikisi, kad kelionę paspartinti bus galima tik tautiečiams parėmus. „Aš turiu pasiekti tikslą. Ir jį pasieksiu. Tačiau kelionė labai sulėtėjo“, – sakė A.Jasiulionis.

Vyriškio pasakojimu, netikėtai sugedusiam automobiliui suremontuoti reikia nemažai pinigų, tiek jis neturįs. „Šiaip viskas gerai. Valgyti ir man, ir gyvūnams užtenka. Tik apmaudu, kad tenka stovėti vienoje vietoje, toliau važiuoti negaliu“, – apgailestavo Pupų dėdė.

Saulė ir palmės

Šiuo metu keliautojas yra Ispanijoje, Vinaros miestelyje. „Vaizdai nuostabūs – aplinkui palmės, šviečia kaitri saulė“, – dalijosi įspūdžiais A.Jasiulionis. Trispalvė plevėsuoja ir šiame miestelyje. Bet čia, jeigu neatsiras pinigų automobilio remontui, ji gali likti ilgam.

Pupų Dėdė
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)

„Šiuo metu svarbiausias tikslas – susiremontuoti mašiną ir nukeliauti iki Gibraltaro. Tuomet į kruizinį laivą ir į Meksiką. Jeigu šis planas nepavyks, keliausiu per Portugaliją ir kelionėje aiškinsiuosi, iš kokio uosto geriau išplaukti į Meksiką. Apmaudu dėl sulėtėjusios kelionės, tačiau tikiuosi lietuvių paramos. Priešingu atveju teks trumpam atidėti kelionę ir įsidarbinti pas ūkininkus Valensijoje“, – svarstė Pupų dėdė.

Parama idealistui būtina

Galintieji ir norintieji padėti vyrui įgyvendinti jo sumanytą prasmingą tikslą prašomi padėti materialiai – nors truputį pervesti pinigų. Tai padaryti galima naudojantis „Hansabanko“ paslauga „Western union“.

Kaip teigia „Hansabanko“ Panevėžio skyriaus vadovė Zita Kurutienė, norintiesiems pasinaudoti šia paslauga būtina ateiti į banką. Reikia žinoti pinigų gavėjo pavardę, vardą ir asmens kodą. Pinigai bus persiųsti. Algimantas Jasiulionis šiuo metu yra Ispanijoje, Vinaros miestelyje. Jo asmens kodas 35903260991.

Be tautiečių paramos įgyvendinti sumanymą bus nelengva – priešakyje dar ilgas kelias. Keistuoliui gali tekti keliauti keletą metų – iš Europos jis ketina pasukti į Ameriką, paskui į Aziją, Afriką. Visose keliautojo aplankytose šalyse plevėsuos Lietuvos trispalvė.

Per porą kelionės mėnesių Pupų dėdė sako jau patyręs visko, tačiau net patys nemaloniausi nutikimai nesumažino ryžto ir tikėjimo sėkme.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Šimonytė apie planuojamus atlaisvinimus: veiklų stabdymas ilgą laiką man kelia prasmės klausimų (44)

Vyriausybei paskelbus apie karantino režimo atlaisvinimus, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad...

Šimonytė išvardijo, kada kas atsivers: naujienos ir abiturientams, ir laukiantiems renginių (52)

Premjerė Ingrida Šimonytė išvardijo eiliškumą, kaip ir kada turėtų atsiverti veiklos.

Dulkys: skiepijimas „J&J“ vakcina kol kas nebus pradėtas (41)

Skiepijimas „Johnson & Johnson“ vakcina Lietuvoje kol kas nebus pradėtas, sako sveikatos...

Šimonytė apie lauko kavinių darbo laiko ribojimus: situacija nėra tokia puiki (2)

Reaguodama į kritiką dėl planų atvėrus lauko kavines ir barus riboti jų darbo laiką nuo 7 iki...

Karantinas tęsiamas iki vasaros, bet sąlygos bus kitos: dėliojasi atlaisvinimų planą pasavaičiui (446)

Vyriausybė siūlo pratęsti karantiną iki gegužės pabaigos, svarstoma galimybių paso idėja.

Vyriausybė suplanavo verslo atlaisvinimą: prekybos centrai dirbs ne visą savaitę, lauko kavinėms – ribotas darbo laikas (144)

Vyriausybė ketina priimti aibę naujų atlaisvinimų verslui. Prekybos centrai galės veikti,...

Gurevičiūtės skandale įpinta klinika pasisakė apie influencerę: atsakomybės jausmas, matyt, buvo pamestas kažkur Kipre

Antradienį socialiniuose tinkluose kilo šurmulys dėl televizijos laidų vedėjos Gintarės...

Slaptame Eurolygos vadovų susitikime Atėnuose – kirčiai turnyro vadovui, dalyvavo Motiejūnas įvardintos klubų uždarbių sumos (11)

Graikijos sporto naujienų portalas Gazzetta.gr praneša, kad šios šalies sostinėje Atėnuose...

Vilniuje atgims dar vienas kvartalas: Verkių autobuso parkui ieškoma ateities vizija

9 ha teritorija Vilniuje, kurioje dabar įsikūręs Verkių autobusų parkas, artimiausiais metais...