aA
Sankt Peterburge birželio 13 dieną prasideda tris dienas truksiantis Rusijos lietuvių bendrijų vadovų suvažiavimas. Suvažiavime dalyvaus Rusijos lietuvių bendrijų vadovai iš daugumos miestų ir regionų – Maskvos, Sankt Peterburgo, Kaliningrado, Barnaulo, Irkutsko, Jakutijos, Krasnojarsko, Murmansko, Karelijos ir kt.
Suvažiavime taip pat dalyvaus atstovai iš Lietuvos – iš Kultūros ir Užsienio reikalų ministerijų, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Vyriausybės, Lietuvių grįžimo į Tėvynę informacijos centro ir kitų, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Suvažiavimą, kuris vyks miesto prie Nevos centre veikiančiuose Lietuvių švietimo, informacijos ir kultūros centro patalpose, pasveikins Sankt Peterburgo lietuvių bendrijos pirmininkas Gintautas Želvys, Lietuvos generalinis konsulas Eitvydas Bajarūnas ir oficialių Lietuvos institucijų atstovai.

Suvažiavimo metu bus tariamasi dėl Rusijos lietuvių veiklos koordinavimo, santykių su vietos institucijomis ir atsakingomis Lietuvos institucijomis. Taip pat bus aptartas klausimas dėl tikybos gausiai lietuvių gyvenamose vietose.

Birželio 14 dieną lietuvių bendrijų atstovai kartu su Sankt Peterburgo estų ir latvių bendrijų atstovais dalyvaus renginiuose, skirtose Gedulo ir vilties dienai paminėti. Šiai liūdnai dienai paminėti Sankt Peterburgo Šv. Mergelės Marijos katalikų bažnyčioje vyks ir atskiros katalikiškos mišios, kurias aukos specialiai į Sankt Peterburgą atvykęs Kauno vyskupas-metropolitas, Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas Sigitas Tamkevičius.

Suvažiavimo delegatai taip pat nuvyks padėti gėlių prie kryžiaus, pastatyto Sankt Peterburgo priemiestyje Levašovo esančiose kapinėse, skirto lietuviams, stalinizmo teroro aukoms atminti.

Suvažiavimo dalyviams taip pat bus parodyta generalinio konsulato patalpose veikianti fotografijų paroda „Misija Sibiras“, skirta pernai metais vykusiam žygiui po lietuvių tremtinių laidojimo vietas Sibire.

Pirmą lietuvių bendrijų vadovų suvažiavimą organizuoja Sankt Peterburgo lietuvių bendrija kartu su Tautinių mažumų ir išeivijos departamentu prie Lietuvos Vyriausybės, Lietuvos ambasada Rusijoje ir Lietuvos generaliniu konsulatu Sankt Peterburge.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Biurokratija trauktis nenori: išskyrė ministerijas rekordininkes ir tikras klampynes (6)

Bene visos iki šiol dirbusios Lietuvos valdžios žadėjo mažinti biurokratinį aparatą. Ne...

Niekas apie tai nepagalvojo: skyrybų atveju tektų dalintis ir kaupiamą pensiją (2)

Senatvei kaupiamos lėšos pagal įstatymą yra laikomos bendru sutuoktinių turtu, tad skyrybų...

Orai: šaltis parodys savo nagus (11)

Pirmadienio dieną iš vakarų priartės nauja kritulių zona. Debesuotumas sparčiai didės....

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (63)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (478)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (26)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (192)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (26)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Puikų Messi smūgį atrėmęs vartininkas nesulaikė „su mėsomis“ taranavusio Suarezo epizodo įrašas (1)

Ispanijos „ La Liga “ čempionate 20-ame ture sunkią pergalę pasiekė namuose rungtyniavusi...

Po vandentiekio avarijos Vilniuje pagaliau gera žinia vairuotojams (1)

Ketvirtadienį, sausio 17 d., apie 16.23 val., Vilniuje , Žemaitės g., trūko vandentiekio...