Baigdamas oficialų vizitą Argentinoje, Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo Šv. Mišiose Aušros vartų bažnyčioje, aplankė vienintelį lietuvišką muziejų Argentinoje ir susitiko su Argentinos lietuvių bendruomene. Valstybės vadovas pabrėžė, kad apsilankius Aušros vartų parapijos bažnyčioje, sugrįžo jausmai ir prisiminimai, kuriuos jis patyrė prieš 50 metų. Tuomet prezidentas V.Adamkus į Buenos Aires atvyko kartu su lietuviais sportininkais iš Čikagos.
Valdas Adamkus
© www.president.lt
„Žvelgdamas šiandien į Jus, galiu pasakyti, kad Jūsų dėka lietuvybės dvasia išgyveno iki šios dienos. Džiaugiuosi, kad tautiškumo dvasią išlaiko ir Argentinos lietuvių jaunimo atstovai.- sakė Lietuvos prezidentas. – Ačiū Jums už lietuvybės puoselėjimą!“.

Šalies vadovas pažymėjo, kad per aštuoniolika nepriklausomybės metų Lietuva sugrįžo į laisvą tarptautinę bendruomenę, kurioje yra girdimas jos balsas, kad mūsų šalis yra gyva ir kūrybinga.

Kalbėdamas apie neseniai patvirtintas Pilietybės įstatymo pataisas, prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad kiekvieno žmogaus apsisprendimo teisė yra neginčijama ir negali būti pažeidžiama.

„Žmogus turi teisę priklausyti savajai tauta ir niekas negali šios teisės paneigti, - sakė valstybės vadovas. – Visai nesvarbu, kur gyvena lietuvis, – jis turi teisę priklausyti savo tautai ir turėtų turėti galimybę išsaugoti Lietuvos pilietybę“.

Prezidentas V.Adamkus pabrėžė, kad visos teisinės kliūtys įgyti dvigubą pilietybę turėtų būti pašalintos. „Niekas negali atskirti lietuvių nuo Lietuvos, - sakė Lietuvos Prezidentas. – Jūs esate lietuvių tautos dalis ir ja liksite“.

Valstybės vadovas išreiškė viltį, kad visos teisinės kliūtys greitu metu bus pašalintos ir išeivijoje gyvenantys lietuviai turės teisę įgyti ne tik valstybės, kurioje gyvena, bet ir Lietuvos pilietybę.

Prezidentas taip pat padėkojo Argentinos lietuvių jaunimo organizacijoms už aktyvią veiklą.

Daugelį lietuvių bendruomenių vienijančios Argentinos lietuvių organizacijų ir spaudos tarybos vadovas Jurgis Brazaitis pabrėžė, kad Argentinos lietuviai gyvena ta pačia lietuvybės idėja, kuri įkvėpia ir kitų kraštų lietuvius.

„Mus įskaudino tai, kad neseniai Seimo priimtas Pilietybės įstatymas numatė galimybę gauti dvigubą pilietybę įvairiose pasaulio valstybėse, bet tik ne Pietų Amerikoje gyvenantiems lietuviams, - sakė J.Brazaitis. - Jūsų veto sugrąžino mus į lietuvių tarpą ir atgaivino viltis, kad ir ateityje nebūsime išskirti ar užmiršti“.

Argentinos lietuvių organizacijų ir spaudos tarybos vadovas sakė, kad Pietų Amerikos lietuvius skaudina kai kurių politikų ir teisininkų požiūris, pagal kurį jie nėra vertinami taip pat, kaip ES ir NATO valstybių lietuviai.

Argentinoje šiuo metu gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių kilmės asmenų. Šioje šalyje veikia viena seniausių pasaulyje užsienio lietuvių bendruomenių „Nemunas“, kuri kitais metais švęs bendruomenės veikos šimtmetį.

Šeštadienį valstybės vadovas dalyvavo Lietuvos fotografų ir taikomosios dailės parodų atidayme galerijoje „Centro de Museos de Buenos Aires“ bei B.Sruogos knygos „Dievų miškas“ ispaniškojo leidimo pristatyme Buenos Airių „Alianza Francesa“ bibliotekoje.

Sekmadienį vakare prezidentas V.Adamkus išvyko į Urugvajaus sostinę Montevidėjų, kur savo oficialų vizitą šioje valstybėje pradės susitikdamas su Urugvajaus lietuviais.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių kovoje – intriga: duomenys išsiskyrė (131)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (16)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Testas: 9 simptomai – gripas ar peršalimas? (3)

Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą . Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai...

Orai: grįš šaltis (17)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

„Grei anatomijos“ žvaigždė parduoda prabangų namą

Populiaraus serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo parduoda savo prabangų namą...

Kokie naminiai gyvūnai Lietuvoje gali žiemą gyventi be tvarto (5)

Žiemos sezonas – tikras išbandymas tiek ūkininkui, tiek jo guvulių bandai. Iki 15 laipsnių...

Užsikimšo vamzdžiai? Iš jų sklinda blogas kvapas? Padėti gali ir naminės priemonės (1)

Jūsų namuose iš kanalizacijos vamzdžių gana dažnai gali pasklisti blogas kvapas. Paprastai nosį...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs techninis krachas, greičiausias – Juknevičius atnaujinta 06.48 val. (455)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...

Po 11-ojo etapo Žala prabilo apie ribą tarp sporto ir išgyvenimo (3)

Fiambalos miestelio apylinkėse vykęs 11-as Dakaro ralio greičio ruožas, pavadintas „Super...

Mokslininkai išsiaiškino, kokia paslaptinga liga pražudė actekus (14)

1545 m. Meksikoje gyvenančius actekus užpuolė nežinoma liga – žmonėms užkildavo aukšta...