aA
Vilniuje šią savaitę vyksiančio Pasaulio lietuvių ekonomikos forumo rengėjai tikisi surasti po pasaulį išsibarsčiusius lietuvius verslininkus, kad jie sektų milijonieriaus Juozo Kazicko pavyzdžiu ir investuotų Lietuvoje. Taip antradienį DELFI konferencijoje teigė renginio organizatorės - Lietuvos verslo konfederacijos „ICC Lietuva" generalinis direktorius Algimantas Akstinas.
Algimantas Akstinas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Mes galime šiandien kalbėti tik apie žinomas J. Kazicko ir Gedimino Gruodžio sėkmės istorijas bei džiaugtis jų uždirbamu ir Lietuvoje investuojamu pelnu. Šio forumo tikslas yra jaunąją lietuvių išeivių kartą pakviesti tokiems projektams", - kalbėjo jis.

Anot „ICC Lietuva" vadovo, grįžimas gali būti ir sąlyginis - esą nebūtina parsikraustyti ir imtis verslo gimtinėje, galima susirasti partnerį ir tęsti veiklą užsienyje.

Pasak A. Akstino, forume dalyvaus žmonės, baigę mokslus užsienyje, turintys realų verslą ir pajamas, realius pasiūlymus ir projektus. Jis vylėsi, kad renginyje pavyks išgirsti ir daugiau panašių istorijų, o dalyviai padės plėtoti Lietuvos verslą užsienyje.

Iš daugiau kaip 30 šalių turėtų atvykti apie 90 žmonių, prie verslininkų prisijungs ir Lietuvos garbės konsulai bei komercijos atašė - dar 50 žmonių.

„Pagrindinis tikslas - surasti vieniems kitus, pirmiausia - užsienyje dirbančius Lietuvos verslininkus. Antra, mes turime juos pakviesti į Lietuvą, sutelkti bendram darbui, bendriems projektams su abipuse nauda", - kalbėjo A. Akstinas.

Jo teigimu, Lietuva norėtų pakartoti Airijos patirtį, iš kurios masiškai emigravę žmonės patikėjo savo galimybėmis kurti savo bei tėvynės gerovę ir grįžo į savo šalį: „Todėl grąža turėtų būti savanoriška, sužinant apie Lietuvoje kuriamas verslui palankias ekonomines sąlygas. Nes Airija taip ir padarė - sukūrė lengvatines ekonomines sąlygas emigravusiems airiams ir dėl jų investicijų į ekonomiką."

A. Akstinas pažymėjo: „išeiviai iš Lietuvos mums nėra nieko skolingi, bet mūsų tikslas - sutelkti ir suvienyti lietuvius, parodyti gerus sėkmės pavyzdžius, ko nors pasiekusius užsienyje, sudominti geromis galimybėmis ir sąlygomis Lietuvoje, ir tada grąža pati savaime pasieks Lietuvą. Tuomet pasijus, kad ir lietuvis reikalingas Lietuvai, o Lietuva reikalinga lietuviui."

Pasak „ICC Lietuva" vadovo, užsienio lietuvių duodama grąža jau dabar apčiuopiama: įsteigta įvairių užsienio kapitalo įmonių Lietuvoje su išeivių investicijomis, dalijami patarimai ir konsultacijos, remiami namie likę giminaičiai.

Forumas „Konkurencinga Lietuva: inovatyvi ekonomika, efektyvi verslo plėtra ir investicijos“ rengiamas liepos 2-3 d. Ketinimą dalyvauti jame esą pareiškė daugiau kaip 300 užsienio įmonių atstovų ir ekonomikos ekspertų iš 29 pasaulio šalių. Tarp jų – buvęs JAV prezidentų Jimmo Carterio ir Billo Clintono Iždo departamento administracijos vadovas Rogeris Altmanas, „Strategic Staffing Solutions“ steigėja ir vadovė Cynthia Pasky, „Cicero Capital“ generalinis direktorius Jamesas Oatesas.

Taip pat ketina atvykti būrys lietuvių iš visų penkių kontinentų: „Spencer House Capital Management LLP“ partneris Darius Daubaras, „Ermgassen & Co“ direktorius ir partneris Kasparas Jurgelionis, „Butenas Holzbauten” savininkas ir direktorius Remigijus Būtėnas, „GetJar Network Ltd” įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs, „Alpina Search” įkūrėja ir vadovė Daiva Naravaitė, Prancūzijoje veikiančios advokatų kontoros vadovas Mažvydas Michalauskas, „Food Depot International“ prezidentė Angela Kavak, Jungtinės karalystės Oksfordo universiteto dėstytojas Rimvydas Juškaitis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuviai statybininkai Danijoje pateko į spąstus: tapo „popieriniais milijonieriais“ (125)

Sigitas Mačiulis nėra nei milijonierius, nei verslininkas. Vyras gyvena avarinės būklės bute...

Šiame Lietuvos mieste naujos statybos būstų nėra, o buto nuomai reikia laukti eilėje (136)

Ukmergė – nedidelis senas miestas Aukštaitijoje, nuo Vilniaus ir Kauno nutolęs apie 70 km. Apie...

Landsbergis: Skvernelis daro sau didžiulę žalą (230)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) partijos pirmininkas Gabrielius...

Bankininkas: euras yra valiuta, kurios niekas nenori turėti (115)

Galbūt euras ir kėsinasi į dolerio – pasaulinės skolinimosi valiutos – teritoriją, tačiau...

Bankų mokestį vertina atsargiai: bėdų gali pridaryti visai ekonomikai (31)

Bankų turto mokestis būtų sunkiai pakeliama našta bankams ir galėtų sukelti problemų visai...

Gyvai / Krepšinio zona su Jurgilu: apie „Žalgirio“ pasispardymą Maskvoje

Penktadienį 10 val. 10 min. DELFI TV eteryje – laida „ Krepšinio zona “. Studijoje –...

Pigi žiemos kelionių kryptis – Maltą: kiek viskas kainuoja ir ką verta aplankyti (10)

Žiemą nemaža dalis keliautojų kasmet išsiruošia pasišildyti į pietų kraštus – savaitgaliui...

Kuriozas Kaune – atsiradus naujam ženklui vieną naktį per savaitę automobiliai turės tiesiog išnykti

Atėjus žiemai Saulės g. gyventojus nustebino naujas penktadieniais nuo 24 val. iki 06 val. stovėti...

Paskelbta madingiausia 2020 m. drabužių ir interjero spalva

2019 m. karaliavusiai vaiskiai koralinei spalvai tenka užleisti pozicijas kiek subtilesniam ir...

Motyvacija judėti. Oro joga su Simona Naine (3)

Šį kartą Motyvacija judėti laidoje Vlada Musvydaitė kartu su Simona Naine mėgins oro jogą arba...