Kai kuriems toli nuo tėvynės gyvenantiems tautiečiams nebereikės rūpintis, kaip per Seimo rinkimus nuvykti iki artimiausios Lietuvos ambasados ar konsulato. Balsų rinkėjai pas juos atvažiuos patys. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir Užsienio reikalų ministerija svetur gyvenančius Lietuvos piliečius rinkti naujos kadencijos Seimą vilios papildomais balsavimo punktais. Jie bus įrengti keliose gausiausiai lietuvių gyvenamose užsienio valstybėse. Be to, į kelionę po tam tikrus užsienio šalių regionus leisis papildomos diplomatinių atstovybių pajėgos.
Balsavimas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
"Iškėlėme tikslą į rinkimus pritraukti kuo daugiau užsienyje balsuojančių rinkėjų. Todėl bus balsuojama ne tik ambasadose bei konsulatuose, bet ir tam tikrose vietovėse atidarytuose balsavimo punktuose", - LŽ sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas. Kol kas tikslus tokių punktų skaičius nežinomas. Teigiama, kad Lietuvos piliečiai savo politinę valią galės pareikšti bent 65 balsavimo vietose. Užsienyje veikiančios mūsų šalies ambasados buvo paprašytos įvertinti savo galimybes dirbti didesniu nei įprasta pajėgumu. Vilnių jau pasiekę duomenys šiuo metu analizuojami.

Z.Vaigauskas tikino, kad papildomų balsavimo punktų sulauks keliose užsienio valstybėse gyvenantys mūsų šalies piliečiai. "Didžioji Britanija, Airija, Ispanija - šalių tikrai nedaug", - sakė jis. Po kai kuriuos mūsų šalies piliečių tankiau gyvenamus šių valstybių regionus kursuos ir specialūs mobilieji balsavimo punktai. Neabejojama, kad tokių bus Airijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Taip rinkėjai gali būti viliojami balsuoti ir Ispanijoje bei Rusijoje.

Ketinimai tautiečiams palengvinti pilietinės pareigos atlikimą valstybės kišenę greičiausiai patuštins keliasdešimčia tūkstančių litų. Iš viso rinkimams organizuoti užsienyje numatyta skirti apie 700 tūkst. litų. "Į šią sumą įskaičiuotos išlaidos balsavimo punktams atidaryti, kanceliarinės išlaidos", - teigė Z.Vaigauskas.

VRK vadovas vylėsi, kad papildomų balsavimo punktų atidarymas bus nebloga paskata užsienio lietuviams ateiti į rinkimus. Kita vertus, jis pabrėžė, kad svetur įsikūrę tautiečiai paprastai nesiveržia atlikti pilietinės pareigos. "Juk užtenka į ambasadą parašyti laišką, pranešti savo adresą, pateikti asmens duomenis, ir jau galima dalyvauti rinkimuose", - aiškino Z.Vaigauskas.

Didesnių patogumų nei papildomi balsavimo punktai, mūsų tautiečiams nenumatoma. Anot Z.Vaigausko, Lietuvos diplomatai neketina remtis Rusijos ambasados Lietuvoje pavyzdžiu ir į balsavimo vietas rinkimų dieną pavėžėti rinkėjų. "Turime reikalą su didelėmis šalimis. Rusijos ambasadai pavėžėti rinkėjus palyginti nedidelėje Lietuvoje nebuvo sunku", - tvirtino jis.

LŽ kalbinta Airijos lietuvių bendruomenės (ALB) pirmininkė Jurga Vidugirienė teigiamai įvertino iniciatyvą steigti papildomų balsavimo punktų Airijoje. Anot jos, tai palengvins atokiau nuo Dublino gyvenančių tautiečių vargus ir paskatins juos aktyviau dalyvauti rinkimuose. "Tik klausimas, ar Airijos lietuviai bus apie tai informuoti?" - svarstė J.Vidugirienė. Ji tikino, kad bendruomenė pati stengsis skleisti informaciją apie galimybę balsuoti papildomuose ar mobiliuose balsavimo punktuose. Tačiau į ALB dėl tokios pagalbos kol kas nesikreipta.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (167)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (30)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (374)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...

„Lietuvos ryto“ jaunimas triumfavo Eurolygos jaunimo atrankos turnyre jaunieji žalgiriečiai – treti (10)

Vilniaus „Lietuvos rytas“ turi daug žadančią pamainą. Sostinės ekipos talentai laimėjo Kaune...

Štai kiek kavos puodelių jums kainuoja narystė ES (3)

Briuselis 2018 metus pradėjo drąsiu, bet paprastu teiginiu: narystė Europos Sąjungoje yra labai...

Vadinamasis Jolie genas – ne toks pavojingas, kaip manyta iki šiol (1)

Moterų, kurios yra pavojingo vėžio gen o nešiotojos, onkologinės ligos atveju galimybės...

Švedijos pakilimo istorija: kodėl jiems sekasi (229)

Švedijoje susiformavusiai ekonominei ir socialinei politikai didelės įtakos turėjo šalyje...

Rokiruotė Seime: Pūką keis tikrai spalvinga asmenybė į jo vietą sėstis nenorėtų (855)

Seimui panaikinus seksualiniu priekabiavimu apkaltinto Kęstučio Pūko mandatą į Parlamentą...

Iš kelto Ryga-Stokholmas iškrito lietuvis, jo paieškos bevaisės (105)

Šeštadienį vakare iš „Tallink“ kelto „Isabelle“ iškrito lietuvis. Jo gelbėjimo...