aA
Kaunietis Gediminas jau ketvirtus metus leidžia viename iš Panamos kalėjimų. Už narkotikų kontrabandą nuteistas lietuvis atgailauja už savo nuodėmes, žada eiti į bažnyčią ir rodo kalėjime gerokai išretintus dantis.
Panamos kalėjime sėdintis lietuvis Gediminas
Panamos kalėjime sėdintis lietuvis Gediminas
© youtube.com

Gedimino išpažintis neseniai patalpinta „Youtube“ tinkle. Lietuvio pasakojimas papildė gausią rusakalbio kalinio, pasivadinusio „MrPrisonerTV“ („Pono kalinio TV“ – angl.), publikuojamų vaizdo įrašų kolekciją.

Išėjus į laisvę – pas mamą, į bažnyčią ir į ligoninę

Gediminas teigė Panamos kalėjime sėdintis jau 39 mėnesius. Kai su narkotikų kontrabanda įkliuvęs lietuvis atsidūrė šioje įkalinimo įstaigoje, jam tebuvo 19 metų. Laisvės atėmimo bausmę vaikinas dar tik įpusėjo – teismas už 2 kg narkotikų gabenimą jį į belangę įgrūdo 80 mėnesių laikotarpiui. Gediminas tikino narkotikų kontrabandos ėmęsis dėl sunkios finansinės padėties – esą tai buvo „šansas“ užsidirbti.

Tiesa, lietuvis tikisi į laisvę išeiti anksčiau. Jis atviravo laukiantis repatriacijos – grąžinimo į Lietuvą, kad čia jis atliktų likusią laisvės atėmimo bausmę. Vis dėlto grįžęs į tėvynę nuteistas narkotikų gabentojas tikisi greitai būti paleistas.

„MrPrisonerTV“ lietuvis teigia atgailaujantis už savo nusikaltimą. Patirtas netektis jis nupasakoja sodriais rusiškais keiksmais. „Daug aš pra**sau. Aš pra**sau daug. Pra**sau šeimą, pra**sau draugus. Aš čia kaip miręs, kaip miręs. Pats tu žinai“, - kamera apsiginklavusiam kalėjimo bičiuliui pasakoja Gediminas.

Vaizdo įrašo autorius čia pat vaikiną guodžia – esą jis neseniai telefonu kalbėjo su Gedimino mama. „Mama – tai tavo mama. Ji už tave meldžiasi“, - ramino „ponas kalinys“. Būtent susitikimą su mama Gediminas įvardijo kaip pirmą dalyką, kurį ketina padaryti išėjęs į laisvę. Antras punktas sąraše – nueiti į bažnyčią ir padėkoti Dievui už laisvę. Na, o trečias – vizitas ligoninėje, mat reikia pasitikrinti, ką ilgi metai belangėje padarė vaikino sveikatai.

Kalėjime Gediminas teigė daug ko išmokęs – tiek to, kad galima užsiimti „geru verslu“, tiek gebėjimo gerbti kitus. „Ponas kalinys“ jį sykiu paragino prie savo trijų punktų sąrašo pridėti ketvirtąjį – išmokti užsidirbti pinigų, negyventi iš mamos kišenės ir nekišti nagų prie narkotikų.

Vaikinas neslepia Panamos kalėjime išmokęs ne vieną pamoką. Tačiau kaina, kurią teko sumokėti, esą gerokai per didelė.

„Pasaulyje nėra lengvų pinigų. Visi pinigai sunkiai uždirbami. Manai, nueisi, padarysi darbą, pasiimsi pinigus. Bet tai nėra lengvas kelias. Pažiūrėkit, kokia kaina. (...) Gali užsidirbti 6 tūkst. dolerių už vieną kelionę (vežant narkotikus – DELFI). O po to tu sumoki. Ketveri, šešeri metai tokiame kalėjime“, - nesekti savo pėdomis laužyta anglų kalba ragino Gediminas.

Kalėjime liko be dantų

Daugiau nei treji metai Panamos kalėjime paliks Gediminui nemalonių prisiminimų. Pavyzdžiui – gerokai išretėjusį viršutinį žandikaulį. Vaikinas pasakojo pajutęs dantų skausmą, o kalėjimo dantų gydytojas pasirinko paprasčiausią gydymo būdą – dantų rovimą.

Lietuvis „Ponui kaliniui“ nepasidrovėjo parodyti kalėjimo pakeistą šypseną – viršutiniame žandikaulyje sveikų dantų vaikinas beveik nebeturi. Tiesa, ne visa ši netektis yra kalėjimo mediko darbą – du priekinius dantis Gediminui išmušė kiti kaliniai.

Lietuviško kalėjimo kamera – kaip viešbučio liuksas

Kaunietis bičiuliui aprodė ir savo gyvenamąją vietą. Palyginti su sąlygomis Panamos kalėjime, Lukiškių, Pravieniškių ir kitų Lietuvos kalėjimų kameros turbūt atrodytų kaip viešbučio numeriai.

Gediminas miega ant žemos lovos, didelėje bendroje patalpoje. Tėvynę jam primena sieną puošiantis piešinys su krepšinio kamuoliu ir užrašu „Lietuva“.

Pats „Ponas kalinys“ savo gyvenimo sąlygas palygino su „Karlsonu, kuris gyvena ant stogo“.

Kaunietis – ne vienintelis lietuvis šiame Panamos kalėjime. Jame laisvės atėmimo bausmę atlieka dar du lietuviai.

Beje, šiame vaizdo įraše dėmesys skirtas ne tik Gediminui. Siužeto pabaigoje kaliniai su gimtadieniu sveikina vieną daugybės savo milžiniškos kalėjimo kameros draugų. Jį „Ponas kalinys“ meiliai vadino „storu amerikiečiu“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Verslas PliusRaminta Rakauskė

„Jozitos“ vadovas apie išaugusias degalų kainas: litras turėtų kainuoti po 3 eurus (3)

Mažmeninės prekybos degalais bendrovės „ Jozita “ vadovas Jonas Jokubauskis sako, kad nors...

„Ne veltui turime čia tiek karinių dalinių“: ar Kaliningrado sritis ruošiasi kariauti su NATO? (2)

Jau antrąją Rusijos karo prieš Ukrainą dieną Kaliningrado gyventojai socialiniuose tinkluose...

Kauno rajone kieme apšaudyti du automobiliai ir namo langai

Kauno rajone keistus garsus naktį kieme išgirdusi moteris išėjo į kiemą, kur rado šaulių...

Delfi PliusDalia Daškevičiūtė

Bėgioti gali ne kiekvienas: gydytojas įvardijo, kam bėgimas gali sukelti sveikatos problemų ir į kokius signalus būtina atkreipti dėmesį (1)

Skaudantys keliai yra viena iš dažniausių problemų, su kuriomis susiduria bėgikai, ypač...

Karas Ukrainoje. Rusų pajėgos įsitvirtina Lysyčanske, Rusijos Belgorodo mieste nugriaudėjo sprogimai

Per sprogimus Rusijos Belgorodo mieste netoli sienos su Ukraina, regiono gubernatoriaus duomenimis,...

Ingos Žuolytės sūnaus Kevino krikštynos – su ypatinga tema: šventėje dalyvavo ir Karolina Meschino su dukra

Saulėta birželio 25-osios diena Ingai Žuolytei ir jos šeimai nuo šiol išliks ypatinga data....

Transliacija / Savanoriai. Po skaudžių likimo smūgių žinoma TV laidų prodiuserė atrado ramybę globodama neįgaliuosius

Jau šį šeštadienį Delfi TV laidoje ,,Savanoriai“ televizijos žiūrovai išvys nepaprastai...

Ekonomistai nesureikšmina Rusijai paskelbto defolto: didesnį poveikį jos ekonomikai turi sankcijos

Šios savaitės pradžioje Rusija buvo pripažinta negalinti įvykdyti savo įsiskolinimo...

Zelenskis pareikalavo tarptautinės paramos atstatant šalį: karas pareikalaus „milžiniškų investicijų“ (4)

Dėl didžiulių sugriovimų Ukrainoje prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjus daugiau kaip...

Putino meiluže laikoma Kabajeva – pertekusi brangiais daiktais: įspūdingų turtų sąraše – ir „Rolls-Royce“ su paauksavimais (2)

Atrodo, kad Vladimiro Putino meiluže vadinama moteris rusiškų prekių ženklų nepripažįsta. Ji...