Į Anglija.lt kreipėsi skaitytoja, atsidūrusi keblioje padėtyje. Dėl dažnai sergančio ir dėl to neretai pamokas praleidžiančio vaiko, mokykla grasina teismu, bauda ar net kalėjimu.
vaikas, mergaitė, malda,mirtis, liūdesys
© Shutterstock nuotr.

Anglija.lt skaitytoja kreipiasi į kitas Britanijos mamas ir tėvelius, prašydama patarimų, ką daryti tokioje situacijoje.

Pateikiame skaitytojos laišką:

Laba diena, Anglijos lietuviai, norėčiau pasidalinti savo bėdomis ir paklausti jūsų nuomonės.

Mes Anglijoje gyvename jau daugiau nei šešerius metus, dirbame, mokomės, kaip ir visi čia atvykę, stengiamės paklusti visiems Anglijos įstatymams. Mūsų šeima nėra maža, turiu tris suaugusius vaikus ir tris anūkus. Dukra yra ištekėjusi už anglo, gyvena atskirai, turi dukrelę, kuriai greit bus penkeri, o sūneliui 9 mėnesiai.

Vyriausias sūnus irgi turi sūnelį, kuriam greit bus pusantrų metukų. O aš esu močiutė, kuri be galo myli savo anūkėlius.

Tad pradėsiu nuo to, kad mažoji anūkėlė pradėjo lankyti mokyklėlę, kai jai suėjo trys metukai. Kol nelanke mokyklos, mergaitė žiemos metu kartais susloguodavo, bet rimtų ligų neturėjo. Bet pradėjus lankyti mokyklą prasidėjo didžiulės sveikatos problemos, ji serga ir serga, nespėjam pasveikti, tik grįžta mokyklon ir vėl parsivedam sloguojančią, kosėjančią.

Mokykloje yra draudžiama praleisti pamokas, nors, tiesa pasakius, nepavadinčiau ten rimtomis pamokomis, bet svarbiausias yra lankomumas. Mes neviltyje, nežinome, ką daryti, kaip elgtis. Prieš savaite mokyklos direktorė išsikvietė dukrą ir pareiškė, kad šių metų anūkėlės lankomumas yra 82%ir tai yra labai blogai. Dukra ėmė aiškinti, kad mergaitė dažnai serga, kad buvo peršalusi, susirgusi ausyčių uždegimu, kad sirgo vėjaraupiais, kad buvo kažkoks baisus virusas, kuris sukėlė baisų vėmimą –  mergaitė vėmė kelias dienas. Ir visa tai parsineša iš mokyklos, o svarbiausia, kad namuose yra broliukas, kuris dar visai kūdikis, jis sirgo kartu, tiesiog nėra kaip izoliuoti vieno nuo kito. Jam šie susirgimai labai ne į naudą, nes berniukas gimė su širdelės problemomis...

Tai direktorė mokyklos pasiūlė: kai jūsų vaikas serga ir karščiuoja, atsineškite kartu vaistukų, mes klasėje suduosim jai, tik neveskite, kai vaikas vemia (tikriausia, kad nebus kas išvalo).

Mus nuo šitų žodžių ištiko šokas, kaip galim vesti sergantį vaiką, kuriam tik 4 metai, kai jai blogai ji gulinėja, deda galvytę ant pagalvės, nes jaučiasi blogai, o kai gerklytę skauda ir negali seilyčių nuryti, ir kai stengiesi girdyti arbatomis, kai vaikas serga jis net valgyti nenori, o kai ausytes skauda, verkia, tai baisu. 

Dar buvo pasakyta, kad su kiekvienu susirgimu būtų atneštas iš gydytojo raštas. Kas čia gyvenate tikrai žinote, kad pas gydytojus patekti nėra taip paprasta, amžinai eilės ir, jei tai dienai neturi talonu, tenka važiuoti į greitąją, ten pralauksi su sergančiu vaiku kokias 3 ar 4 val...

Bet tai dar nebuvo baisiausia. Baisiausia ką išgirdome iš direktorės – jei dar kartą neatvesim, mamytės laukia teismas arba bauda, kurią paskirs teismas. Baudos suma – 2500 svarų, ir jei tada nepasitaisysim, tada mamai gresia kalėjimas iki 2 metų arba vaikų atėmimas! Ir įdavė didžiulius lapus, kuriuose būtent buvo šios taisyklės.

Mes pasimetėme, nežinome, kaip elgtis, ką daryti, bijom jei mergaite susirgs vėl, kas tuomet mūsų laukia? Ar tikrai įsigaliojo šios taisyklės Anglijoje, gal mes nežinome, kaip išsaugoti mūsų vaikučius, bijome, kad jiems nepakenktume, kad neįvyktų kokių baisių komplikacijų... Mes, mamos, būsim baudžiamos, kad mylim savo vaikus, anūkus, ir kad rūpinamės jų sveikata, juk mylinti mama niekada savo mažiuko sergančio neves į mokyklą ar į darželį. Juk visur Anglijoje rašoma, kad jei nemylėsit savo vaikų ar skriausit, jie bus iš jūsų atimti. Kaip visa tai paaiškinti, juk mes ne priešai savo vaikams.
Gal kas nors žinote, ką nors apie tai, prašome, mamytės, netylėkite, rašykite...

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: laukia kontrastų savaitė – po žiemos vėl grįš ruduo (7)

Iki savaitės vidurio šalyje numatomi žiemiški orai , kurie pažers aibę iššūkių: vyraus...

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (155)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (68)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (4)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Šalia Danės upės gyvenančius žmones pasiekė baugus perspėjimas: nevaldomai kyla vanduo (32)

Klaipėdai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išvengus potvynio, vis dar gresia kur rimti...

Pradėtas tyrimas dėl leidinio „Naisių žemė“ (134)

Nuo 2013 m. leidžiame laikraštyje „ Naisių žemė “ pilna politinės reklamos, tačiau jame...

Seibutis – apie sprendimą, padėjusį atgaivinti karjerą: širdis tabalavo (6)

Epizodinių vaidmenų atlikėjas, reikalingas tik ginantis – toks Renaldas Seibutis buvo...

Skandalingasis gydytojas pranešė, kad jam pavyko persodinti galvą negyvėliui (58)

Garsusis italų chirurgas Sergio Canavero paskelbė apie sėkmingai atliktą žmogaus galvos...

Gwen Stefani prakalbo apie negyjančias širdies žaizdas: ilgą laiką negalėjau to suprasti (2)

„Aš negalėjau niekada suprasti, kodėl man gyvenime taip daug kartų dužo širdis“, –...

Ilgam išnuomotas Palangos kempingas (2)

Palangos (Nemirsetos) kempingas įgavo koncesininką – buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp...