„Net jei visi išvažiuotų studijuoti į užsienį, nebūtų tragedijos – kuo daugiau išvažiuotų, tuo daugiau grįžtų“, - mano Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius Bronislovas Burgis. Jis nedramatizuoja pasirodančių pranešimų, kad šįmet studijuoti svetur patrauks daugiau abiturientų.
© DELFI
Tuo tarpu švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius mano, kad išvykimo priežastis yra ne aukštojo mokslo reforma, o nepasitenkinimas dabartine sistemos būkle.

KTU gimnazija – viena įstaigų, garsėjančių studijuoti į užsienį išvykstančių absolventų skaičiumi. Iki šių metų svetur išvykstančių gimnazistų skaičius buvo stabilizavęsis – studijas užsienyje rinkdavosi 20-30 proc. gimnazijos abiturientų. Tačiau, pasak B. Burgio, kas bus šįmet, prognozuoti negali niekas - neaišku, kas, negavęs studijų krepšelio , norės likti Lietuvoje ir mokėti už studijas pilną kainą.

„Niekas dabar gerai nežino, kas išvažiuos studijuoti į užsienį, ar tikrai patys geriausi išvyks. Aš tuo suabejočiau - nežinome, ar nepasakys Didžioji Britanija „ačiū, tokiomis lengvatinėmis sąlygomis mums nebereikia“. Nenoriu būti blogu pranašu, bet gali būti, kad besiruošiantys išvažiuoti sužinos, kad ten irgi sąlygos sugriežtėjo, niekas paskolų lengvai nebedalys“, - kalbėjo B. Burgis.

Pasak B. Burgio, kita tema – kaip pasirūpinti, kad mokslus baigę studentai grįžtų namo ir čia būtų reikalingi. Juk, sako B. Burgis, iš JAV grįžę airiai pakėlė Airijos valstybę.

„Nežinia, kas būtų buvę Valdui Adamkui, jei ne Čikaga. Jonas Basanavičius dirbo Bulgarijoje – tai kam mes jį vadiname tautos patriarchu, kai jis, niekšas, parsidavė bulgarams. Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, niekšas, bjaurybė, studijavo Peterburge – tad kas jis per nacionalinis pasididžiavimas? D. Grybauskaitė - kur studijavo?“, - ironizavo B. Burgis, priminęs, kad anksčiau studijuos užsienyje buvo pateikiamos kaip pasididžiavimo vertas faktas, tačiau dabar esą kažkodėl stengiamasi sukurti įspūdį, kad tai blogai.

B.Burgis mano, kad šiųmetė išvykstančių studijuoti į užsienį situacija nebus aiški, kol Seimas neapsispręs dėl aukštojo mokslo reformos. „Kol neišgirsiu, kad bankas duoda paskolą studentui 20 metų su atidėtu mokėjimu už 3 proc. palūkanas, negalėsiu į šį klausimą atsakyti. Stebiuosi, kodėl niekas iš tėvų tokios informacijos nereikalauja. Tragedija tame, kad žmonės nieko konkrečiai nežino“, - kalbėjo gimnazijos vadovas. Tačiau, pasak jo, šįmet gali pakilti vykstančių studijuoti į užsienį banga.

Pašnekovas teigia, išvažiavimas savaime nei gerybė, nei blogybė - reikia žiūrėti, kas ir kur išvažiuoja ir ar sugrįš. „Net jei visi išvažiuotų, nebūtų tragedijos – kuo daugiau išvažiuotų, tuo daugiau grįžtų. Nejau nė vienas negrįš. Užtai kokie išsilavinę grįžtų, kokia vakarietiška Lietuva pasidarytų“, - svarstė KTU gimnazijos direktorius.

G.Steponavičius: abiturientai išvyksta, nes reforma nevyksta

„Manau, kad ne reforma šiandien yra išvykimo priežastis, o nepasitenkinimas dabartine būkle“, - DELFI sakė švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Pasak G. Steponavičiaus, sąmoningai ar nesąmoningai buvo pateikinėjama iškreipta informacija apie neva dešimtis tūkstančių kainuosiančias studijas, kai, tuo tarpu, objektyvi realybė kita - valstybė universitetams už vieno studento studijas mokės dvigubai didesnes sumas nei iki šiol.

„Turiu pripažinti, kad nepakankamas informacijos pateikimas pastaruoju metu galėjo daliai žmonių tokias abejones kelti. Tai yra tik patvirtinimas, kad turime su reforma startuoti tam, kad palaipsniui ir, kiek įmanoma greičiau, kokybiniai pokyčiai aukštajame moksle įvyktų“, - kalbėjo švietimo ir mokslo ministras.

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) tikslių duomenų, kiek moksleivių išvyksta studijuoti į užsienį, neturi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskis paaiškino, kodėl reikia parlamentinio tyrimo dėl LRT nuolat pildoma (482)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį...

Arūnas Milašius. Kai pradėjome plėšyti reklaminius žurnalų puslapius, mums ėmė sektis. Nesustokime. (4)

Nors bėdų, skaudulių ir saviplakos, baimės „o ką pasakys tas kaimynas, kurio dar nepažįstu“...

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (180)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Policija perspėja žiemos malonumais besidžiaugiančius vairuotojus: bauda – iki tūkstančio eurų (33)

Praėjusią savaitę Lietuva pagaliau sulaukė sniego, o paspaudęs šaltukas neleido jam ištirpti....

Rusų politologas paaiškino Putino planus Ukrainoje (28)

Vladimiras Putinas neturi išteklių, kad įgyvendintų jėgos scenarijų Ukrainoje , teigia vienas...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Nerimauja dėl keliones įsigijusių žmonių - dėl „Travelonline Baltics“ kreipėsi į teisėsaugą (5)

Turizmo departamentas negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo...

Iš Šiaurės Korėjos pabėgusio kario istorijoje – netikėtas posūkis situacija gali komplikuotis (9)

Iš Šiaurės Korėjos pabėgęs 26-erių metų vyras, kuriam, nepaisant pavymui skriejančių kulkų,...

Kaip SEL vokalistė išgarsėjusi Silvija traukiasi iš Dragūno šešėlio: paskutinis taškas – „Eurovizija“ Portugalijoje (5)

Silvijos Pankūnaitės vardą daugelis gretina su grupe SEL . Ir visai ne be reikalo – atlikėja ne...

Ko statistinis lietuvis pageidauja savo bute: papasakojo, kuo skiriamės nuo estų ir suomių (3)

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje...