aA
Trisdešimt ketverių metų Teddy Garšva turi ne darbą, o svajonių laisvalaikį – jis privačių jachtų kapitonas, žiemas leidžiantis Bahamose ir Karibuose, o vasaras – šalia Ispanijos, Graikijos, Italijos, Prancūzijos bei Kroatijos krantų. Ir dar už tai jam gerai mokama. Visgi Teddy sako, kad valdyti jachtą nėra hobis, o rimtas ir labai atsakingas darbas. Užaugo jis Venesueloje su dar dviem vyresnėmis seserimis ir dviem jaunėliais broliais. Nuo aštuoniolikos gyvena Niujorke, taip pat dažnai laiką leidžia Majamyje, kur švartuojasi jachtos ir apskritai sako, kad jo namai paprastai būna ten, kur stovi jachta.
Teddy Garšva su tėvais
© Nuotr. iš asmeninio albumo
- Papasakok mūsų skaitytojams, kaip tavo šeima atsidūrė taip toli nuo Lietuvos?

- Mano tėtis – lietuvis. Būdamas mažas atvyko į Venesuelą kartu su mano seneliais bei kitomis šeimoms, besitraukiančiomis nuo karo. Kai man sukako 18 m., apsigyvenau Niujorke. Mano sesuo Melissa 1998 metais apsigyveno Majamyje, Floridoje. Tačiau visi kiti mūsų šeimos nariai ir toliau gyvena Venesueloje. Mano tėtis, kaip minėjau, lietuvis, tad mes, visa mūsų šeima, esame Venesuelos lietuvių bendruomenės nariai. Lygiai kaip ir visi mūsų artimi šeimos draugai.

- Lietuvis rašytojas Antanas Škėma, kūręs JAV, yra parašęs knygą „Balta drobulė“, kur pagrindinis herojus yra vardu Antanas Garšva, tavo bendrapavardis. Gal kažką žinai apie tai?

- Tiesą pasakius, neskaičiau šios knygos. Bet dabar būtinai ją perskaitysiu!

- Ar tu ir tavo šeima išlaikote lietuviškas tradicijas?

- Kadangi Amerikoje gyvenu vienas ir esu toli nuo savo šeimos, laikytis lietuviškų tradicijų labai sudėtinga. Bet kaskart, kai lankausi Venesueloje, su tėčiu, broliais ir pusbroliais gaminame lietuvišką maistą. Tiesiog dievinu virti ir valgyti cepelinus (šypsosi – aut. past.). Mano tėtis visuose lietuviškuose susiėjimuose nuo pat vaikystės grojo akordeonu. Ir dabar jis rengia įvairius renginius, šeimininkauja juose ir groja. Tikrai labai norėčiau būti arčiau savo šeimos, kad galėčiau tvirčiau laikytis lietuviškų tradicijų.

- O kaip su lietuvių kalba?

- Neturiu su kuo kalbėtis lietuviškai, bet prisimenu žodžius ir, kai mano tėtis su manimi šneka lietuviškai, net pats nesuvokiu, kaip, tačiau dažniausiai jį suprantu (juokiasi – aut. past.).

- Ką tau reiškia lietuviška kilmė?

Teddy Garšva su tėvais
© Nuotr. iš asmeninio albumo

Labai daug. Mano lietuviškos šaknys labai stiprios, daro man įtaką. Užaugau dviejose skirtingose kultūrose – Lotynų Amerikos ir lietuviškoje. Visad jaučiausi esąs lietuvis, kaip ir kiti aplink gyvenę. Mano seneliai ir tėtis visad mums primindavo, iš kur esame kilę.

- Esi privačios jachtos kapitonas. Ką tai reiškia? Koks tavo darbas?

- Taip, esu privačios motorinės jachtos kapitonas. Esu atsakingas už visą laivą. Ne tik jį vairuoju, bet užsiimu apskritai visu valdymu. Tai reiškia, kad esu atsakingas už laivą, jo valdymą bei už visą komandą. Turiu užtikrinti, kad viskas būtų gerai, kad jachtos savininkas ir jo svečiai jaustųsi puikiai, komfortabiliai, mėgautųsi jachtoje leidžiamu laiku, be to, turiu garantuoti jų saugumą. Privalau jachtos savininkus nuplukdyti visur kur tik jie panori.

- Dirbi turtingiems ir garsiems žmonėms?

- Pačiam neteko dirbti su žvaigždėmis, tačiau dirbau milijardieriams ir labai labai įtakingiems žmonėms. Turiu kelis draugus, kurie dirbo su labai žymiais žmonėmis, tačiau kas jie tokie – labai konfidencialu.

- Kaip tapai jachtos kapitonu?

- Šioje srityje pradėjau dirbti labai didelės jachtos virėju. Tada ėmiau darbuotis mažesnėse jachtose, kur tekdavo atlikti daug įvairių darbų. Mane mokė keli puikūs kapitonai, kurie ir pastūmėjo eiti toliau, jie manimi tikėjo, tad šiandien ir aš esu kapitonas. Esu labai jiems už tai dėkingas.

- Skamba taip, tarsi turėtum labai romantišką darbą. Tokį, kuris labiau panašus į laisvalaikį nei į darbą. O gal klystu? Beje, kur dažniausiai plaukiojate?

- Paprastai žiemas praleidžiame Bahamose ir Karibuose. Vasaras leidžiame Viduržemio jūroje – daugiausia šalia Ispanijos, Prancūzijos, Italijos, Kroatijos, Graikijos, pernai buvome ir Egipte. Taip pat esu nardytojas, tad negalėjau atsidžiaugti Raudonąja jūra, kur pavyko panardyti taip, kaip dar niekada gyvenime.

Taip, tai yra arba galėtų būti labai romantiškas darbas, kai jachtos savininko nėra ant denio, o mano mergina dirba kartu su manimi. Tačiau dažniausiai tai daug triūso reikalaujantis darbas ir labai atsakingas valdant jachtą ir visą komandą. Man patinka tai, ką darau ir tai atrodo labai smagi veikla, visgi darbo dienos pabaigoje suvoki, kad tai tikras darbas, o ne koks poilsis.

- Lietuvių jachta „Ambersail“ išplaukė į kelionę aplink pasaulį ir neša žinią apie tai, kad mūsų šalis švenčia savo vardo paminėjimo tūkstantmetį. Jachta lankysis ir Majamyje, gal norėsi susitikti su kolegomis? Ką apskritai manai apie tokią Lietuvos garsinimo formą?

- Skamba fantastiškai, bet bijau, kad negalėsiu sutikti jų. Bet tikrai labai labai norėčiau, bet tuo metu, kai jie sustos Majamyje, aš ten nebūsiu. Visgi, jei tuomet būsiu Majamyje, pažadu nueiti susitikti su visa „Ambersail“ komanda. Manau, kad bet koks bandymas garsinti Lietuvą yra sveikintinas, o ši idėja mane tiesiog sužavėjo. Sėkmės buriuotojams ir tebūna jų kelionė saugi!

www.lietuviams.com
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Perspėja: Seime laukia rimtos rietenos, o viena partija rizikuoja susideginti (4)

Finansų ministerijai pristačius mokesčių reformą, kritika jos atžvilgiu pasipylė tiek iš...

Daiva Žeimytė-Bilienė, ciklas „(Iš)gyventi", parengė Agnė Keizikienė

Į rusų nelaisvę Ukrainoje papuolęs Kipras vos išsikapstė gyvas: kai išgirdau garsus iš tardymo kamerų, man pakirto kojas (2)

Lietuvis Kipras, prasidėjus karui Ukrainoje, prisidėjo prie vienos tarptautinės organizacijos ir...

Sinkevičius supykdė Nyderlandų ir Europos politikus: komisaro žingsnį vadina didžiule klaida

Norėdamas paskatinti šalį aktyviai laikytis politikos, kuria siekiama mažinti azoto taršą, ir...

Sinoptikė: kiek dar teks laukti tikrojo pavasario

Sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė Delfi sako, kad savaitgalį Lietuvą pasieks kiek šiltesnė oro...

Padegtas Ragelskio šeimos automobilis: paskelbė dramatišką žinutę feisbuke (40)

Penktadienio naktį sostinėje buvo padegtas automobilis „Chrysler“. Policija dėl įvykio...

Viktorija Dačinskaitė

Lietuviai jau ragauja pirmuosius grybus: kas miškuose auga šiuo metu ir kokių gėrybių bus galima aptikti netrukus

Kovo mėnuo lietuviams padovanojo pavasarinių grybų . Socialiniuose tinkluose grybautojai jau kurį...

Putinas paskelbė naują užsienio politikos strategiją: įvyko „radikalių pokyčių“ (2)

Rusija priėmė naują užsienio politikos strategiją, kurioje Vakarai vadinami „egzistencine“...

Tyrimas parodė, ką Rusija iš tiesų planavo Ukrainoje: svarbiausias vaidmuo buvo numatytas ne kariuomenei sadizmas – ne atsitiktinis (22)

Planuodama užpulti Ukrainą Rusija tikėjosi, kad didįjį darbą nudirbs platus šnipų tinklas, o...

Karas Ukrainoje. JAV: dėl Rusijos užmojų turime naujos informacijos Kyjivas: kilo dar viena grėsmė (2)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Rusija apšaudė Charkivą. Pirminiais duomenimis, sužeistųjų ar...

Į Lukašenkos pasiūlymą iškart sureagavo Kremlius (5)

Penktadienį Kremlius atmetė paliaubų galimybę Ukrainoje , kai Maskvos sąjungininkę Baltarusiją...