aA
Profesionalų tinklas „Globalios Lietuvos lyderiai“ apdovanojo užsienyje gyvenančius tautiečius, kurie savo darbais šiemet prisidėjo prie mūsų šalies pažangos ir gerovės. „Laimėjome mes visi, nes turime jus, jūsų draugus, kurie Lietuvos vardą pasaulyje neša pagarbiai ir kuo toliau, tuo ryškiau“, – kalba užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
© DELFI / Karolina Pansevič

Iškilmingoje ceremonijoje Nacionalinėje Filharmonijoje apdovanojami žmonės, kurių dėka į Lietuvą buvo pritrauktos didžiausios investicijos, kurie atvedė į mūsų šalį tarptautines inovacijas, padėjo Lietuvos verslams plėsti užsienio rinkose ir garsino Lietuvos vardą pasaulyje.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako besidžiaugiantis, kad tokie apdovanojimai vyksta jau septintą kartą, o šis – simbolinis – valstybės atkūrimo šimtmečio apdovanojimų kartas.

„Žodis „globalu“ ne visame pasaulyje yra sutinkamas aplodismentais, kaip šioje salėje. Tačiau jis mums reiškia, kad Lietuva yra ten, kur plaka lietuviška širdis, skamba lietuviškas žodis, puoselėjamos lietuviškos tradicijos.

Mums reikalingas kiekvienas iš jūsų. Sveikinu visus surinkusius čia, iš anksto sveikinu laimėjusius, tačiau laimėjome mes visi, nes turime jus, jūsų draugus, kurie Lietuvos vardą pasaulyje neša pagarbiai ir kuo toliau, tuo ryškiau“, – kalba L. Linkevičius.

Į Lietuvą atvestų investicijų kategorijoje – dirbtinio intelekto triumfas

Kategorijoje už į Lietuvą atvestas investicijas buvo paskelbti trys nominantai – dirbtinio intelekto sprendimus siūlančios „CUJO AI“ bendrovės įkūrėjas Einaras von Gravrock, Izraelio technologijų įmonės „Wix.com“ bendraįkūrėjas Giora Kaplan, kurio iniciatyva įmonės padalinys atsidarė Lietuvoje. Taip pat laimėtoju pretendavo tapti eismo technologiją „Trafi“ plėtojantis Jurgis Pašukonis.

Apdovanojimą pelnė iš Kauno kilęs, šiuo metu Los Andžele gyvenantis „CUJO AI“ įkūrėjas lietuvis E. von Gravrock. Kartu su Lietuvos IT talentais nuo 2015-ųjų jis kuria išmaniąją užkardą, Lietuvoje jau veikia du padaliniai už JAV ribų. Dirbtiniu intelektu grįstus internetinio saugumo sprendimus „CUJO AI“ teikia didžiausioms JAV telekomunikacijų įmonėms. 2018-aisiais „CUJO AI“ pritraukė investiciją iš JAV telekomunikacijų milžinės „Charter Communications“, o neseniai tapo pripažinta apdovanojimuose Year Glotel Awards 2018.

Verslo ryšiai nuo Estijos iki JAE

Verslo ryšių kūrėjų kategorijoje varžėsi trys nominantai – Kinijoje konsultavimo ir verslo tarpininkavimo įmonę LITAO įsteigusi Lina Bartusevičiūtė, Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Vaidas Matulaitis bei Lietuvos verslo asociacijos Dubajuje įkūrėjas ir prezidentas Povilas Gudžius.

Nugalėtoju tapo „Bloomberg LP“ finansinių technologijų paslaugų pardavimų vadovas P. Gudžius, įsteigęs 50 lietuvių profesionalų ir įmonių vienijančią Lietuvos verslo asociaciją Dubajuje.

P. Gudžius – ilgametis Lietuvos verslo ir jaunimo mentorius, kuriantis išskirtines darbo ir mokymosi galimybes JAE. 2017-aisiais vyras ėmėsi iniciatyvos įtraukti Lietuvos organizaciją SOS Vaikų kaimas į „Bloomberg“ korporatyvinės labdaros programą ir kartu su kolegomis surinko 50 tūkst. eurų Lietuvos vaikams.

„Per penkerius pastaruosius metus Lietuvos ir JAE ekonominiai mainai išaugo penkis kartus. Tik nuo mūsų priklauso, ar per ateinančius penkerius metus pakartosime šį augimą“, – kalba P. Gudžius.

Nugalėtojas – tarptautinių inovacijų iniciatorius iš Toronto

Lietuvoje įdiegtų tarptautinių inovacijų kategorijoje buvo nominuotas Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vedėjas dr. Daumantas Matulis.

Taip pat šioje nominacijoje varžėsi Toronto universitete dirbantis dr. Artūras Petronis, nugalėtojais pretendavo tapti ir Vilniaus universiteto Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis bei Lietuvos banko Tyrimų centro direktorius dr. Povilas Lastauskas.

Nugalėtojui dr. Artūrui Petroniui priklauso svarbūs genetinės ir epigenominės monozigotinių dvynių raidos tyrimai ir atradimai. A. Petronis du dešimtmečius bendradarbiauja su Lietuvos mokslininkais, o pernai įgyvendino paralelinių laboratorijų idėją, kuri bendriems tyrimams sujungė Toronto universiteto Priklausomybių ir psichikos sveikatos centro ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkus naujai įkurtoje VU GMC Epigenominių tyrimų laboratorijoje.

Lietuvos ir Kanados tyrėjai kartu bando išsiaiškinti esmines biomedicinos problemas – kodėl žmonės suserga, kaip numatyti ligas ir jų išvengti.

Įvertintas siekis, kad Šilutė taptų robotikos centru

Už tarptautinės patirties sklaidą regionams apdovanotas šilutiškis Eivanas Maksvytis. Po ilgų darbo metų Švedijos, Japonijos IT bendrovėse sugrįžęs programuotojas Šilutės pirmojoje gimnazijoje įkūrė Inovacijų ir robotikos centrą. Nuosavomis lėšomis E. Maksvyčio įkurta laboratorija yra išskirtinė visoje šalyje.

Anot E. Maksvyčio, jeigu Lietuvoje užaugs karta vaikų, kurie bus apsiginklavę šiuolaikinių technologijų žiniomis, jie sugebės konkuruoti pasaulio ekonomikos rinkoje. Vyras siekia, kad Šilutė taptų robotikos centru Lietuvoje.

„Mano didžiausia svajonė yra, kad kiekvieno didžiausio miesto mokykloje būtų po robotikos laboratoriją. Visą laiką vaikams primenu, kad ir mažame mieste gali gimti revoliucija.

Aš noriu gyventi klestinčioje, technologiškai pažangioje valstybėje. Aš pats turiu prisidėti prie tokių pokyčių“, – kalba E. Maksvytis.

Apdovanojimo sulaukė vaizdo klipo apie Lietuvą autoriai

Pasaulio lietuvių – Lietuvos vardo garsintojų kategorijos nugalėtojus galėjo rinkti LRT.lt portalo lankytojai. Į sceną savo apdovanojimo atsiimti žengė daugiau nei 700 tūkst. peržiūrų „YouTube“ sulaukusio vaizdo klipo apie Lietuvą autoriai Jokūbas Laukaitis ir Vytautas Jašauskas.

Iškart po mokyklos pradėjęs keliauti J. Laukaitis savo potyriais dalijasi „YouTube“ kanale, kuris šiuo metu jau turi daugiau nei 300 000 prenumeratorių. Lietuvos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui jis kartu su kolega V. Jašausku sukūrė įspūdingą vaizdo klipą, per dešimtį minučių atskleidžiantį gražiausius Lietuvos kampus ir įdomiausias ypatybes.

„Mes nusprendėme, kad turime sukurti geriausią įmanomą filmuką apie mūsų šalį, o jei to negalime padaryti, tuomet nėra prasmės gaišti laiko“, – apie savo vaizdo klipą pasakoja J. Laukaitis.

Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas „Amerikos balso“ radijas

Specialus Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus „Globalios Lietuvos lyderių“ apdovanojimuose skirtas „Amerikos balso“ radijui.

„Amerikos balso“ transliacijos buvo daugiau nei radijo laidos, tai buvo tiesos žodis, padrąsinimas mūsų šaliai. Tai – reiškinys mūsų kultūroje, istorijoje, kovoje už laisvę ir laisvą žodį“, – įteikdamas apdovanojimą sako L. Linkevičius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tomas Janonis. Elitinių medžiotojų tamsiosios paslaptys: valstybę pavertė nuolankia tarnaite (39)

Elitinio medžiotojų būrelio paslaptys saugomos po devyniais užraktais. Ir tas paslaptis saugo ne...

Teismas paskelbė verdiktą dėl 9-metės įvaikinimo į Naująją Zelandiją: visuomenė jo nesužinos (93)

Vilniaus apygardos teismas paskelbė sprendimą dėl tarptautinio įvaikinimo, kuriame devynmetės...

„Linkomanija“ bus užblokuota šią savaitę, „piratai“ atsakė instrukcijomis kaip apeiti draudimus (10)

Interneto tiekėjai, vykdydami teismo sprendimą, ruošiasi blokuoti failų dalijimosi svetainę...

Populiarioje JAV laidoje – skandalingas „Fox News“ žvaigždės pareiškimas dėl Rusijos ir Baltijos šalių (165)

Įtakingas JAV politikos komentatorius, „Fox News“ televizijos žvaigždė Tuckeris Carlsonas per...

Gyvai / Dakare išmušė lemiama diena – lietuvių laukia kova dėl pozicijų starto laikai (1)

Dakaro ralyje – 9-oji diena ir finišas, rodos, ranka pasiekiamas. Tačiau lenktynių organizatoriai...

Pietų pertrauka bufetuke: už nelabai ypatingų durų atrado labai jaukią vietą pavalgyti

Kaip tau pavyksta atrasti visas šias maitinimo vietas? Tai yra antras man dažniausiai užduodamas...

Po skandalų vėl kartu su Simu Jasaičiu gyvenanti Oksana Pikul: viskas pradėjo keistis nuo rugsėjo

Sekmadienio vakarą TV3 laidoje „Raudonas kilimas“ Oksana Pikul -Jasaitienė pagaliau ryžosi...

Putinas svaidosi naujais kaltinimais Vakarams (32)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas prieš ketvirtadienio vizitą Serbijoje apkaltino Vakarų...

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai galite pasitikrinti (68)

Krašto apsaugos ministerijoje informuojama, kad sudaryti šauktinių sąrašai .

Baigtas Registrų centro auditas: veikė šešėlinė schema, skaičiuojama milijoninė žala (316)

Kilus įtarimui, kad Registrų centre yra sudarytos išskirtinės sąlygos kai kurioms įmonėms...