Giraitė, esanti vos už kelių šimtų metrų nuo istorinio Anglijos bažnytkaimio, tapo vargana laikina stovykla, praneša express.co.uk. Drabužiai ir patalynė, sukabinti ant medžio šakų, o žemė nuklota šiukšlėmis, liekanomis ir išmatomis – tokį vaizdą susidarė šaltinio žurnalistai.
© DELFI (A.Sarcevičiaus nuotr.)
Čia pat pastatytose palapinėse ir iš brezentinių marškų suręstose pastogėse glaudžiasi daugiau nei 10 benamių migrantų iš Lietuvos ir Slovakijos.

Šis palapinių kaimelis, esantis visai šalia Piterborou (Peterborough), praėjusią savaitę atsidūrė dėmesio centre dėl galimų radikalios dešiniosios Britų nacionalinės partijos išpuolių prieš kitataučius.

Miestui atstovaujantis parlamento narys konservatorius Stewartas Jacksonas teigė: „Tai pasibaisėtinas reiškinys ir leiboristų vykdomos atvirų durų politikos pasekmė“.

Migrantų stovykloje sąlygos, anot interneto portalo žurnalistų, „varganos“. Bedarbiai ir benamiai žmonės, negalintys pretenduoti į pašalpas, priversti tenkintis labdaringu maistu ir drabužiais. Keletas jų prisipažino, kad pagrindiniu jų dienos maistu tapo duona ir uogienė.

Benamiai teigė, kad negali grįžti į savo gimtąsias šalis, nes tapo apgavikų, siūliusių gerą darbą D. Britanijoje, aukomis, nes iš jų buvo pavogti pasai. Kiti teigė norintys likti Britanijoje, nes namie yra ieškomi policijos. Nepaisant sudėtingų gyvenimo sąlygų, beveik visi migrantai patikino, kad sąlygos čia geresnės, nei jų gimtuosiuose kraštuose.

„Lietuvoje dirbau statybininku, tačiau atvykau čia, nes namie likau be darbo“, - teigė vienas vyras. Laužyta anglų kalba jis pridėjo: „Tai nėra lengva gyventi tokiomis sąlygomis, tačiau visi viliamės, jog artimiausiu metu susirasime darbus. Bet kuriuo atveju į Lietuvą negrįšiu. Čia blogai, bet Lietuvoje - dar blogiau“.
Migrantai daug vilčių deda į netrukus prasidėsiantį uogų rinkimo sezoną.

Žmonės iš šalių, 2004 metais priimtų į Europos Sąjungą, privalo dirbti Britanijoje vienerius metus, kad galėtų pretenduoti į pašalpas.

Vietinės tarybos narys konservatorius Grahamas Murphy sakė: „Tie žmonės turi teisę legaliai gyventi Britanijoje. Mes bandėme pagerinti jų padėtį ir pasiūlėme lengvatines prarastų pasų pakeitimo naujais sąlygas, tam, kad jie galėtų grįžti namo, tačiau daugelis atsisakė“.

Ne visi vietiniai Piterborou gyventojai patenkinti tokiu lietuvių ir slovakų svečiavimusi. „Mes ir taip turime daug bedarbių: 153 tūkstančių gyventojų miestelyje 6 tūkstančiai vietinių ieško darbo, o 9 tūkstančiai yra eilėje gauti būstą. Todėl paremti Rytų europiečių neturime galimybių“, - teigė konservatorius S. Jacksonas.
Prieš ekonominę krizę ne tik Piterborou, bet ir visa Rytų Anglija džiaugėsi pakilusia ekonomika. Į ją keliavo daugiau nei pusė į Jungtinę Karalystę atvykstančių migrantų iš Rytų Europos.

45 metų mokytojo asistentė Bindi Kang teigė: „Dirbdama mokykloje buvau priversta mokytis lenkų ir lietuvių kalbų, kad galėčiau susikalbėti su dauguma mokyklą lankančių mokinių. Netgi kai kuriose gatvėse neišgirsite angliško akcento. Yra ir parduotuvių bei prekybos centrų, kuriuose dirba tik išeiviai iš Rytų Europos“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (125)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (84)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Paprastas žingsnis, padėsiantis išvengti 75 proc. šio vėžio atvejų (5)

Prasidėjo Europos gimdos kaklelio vėž io prevencijos savaitė, kurios šūkis „Sumažink savo...

Brangi nafta kelia ne tik benzino kainas (65)

Dėl pabrangusios naftos kyla ir degalų kainos. Analitikai perspėja – jeigu taip bus ir toliau,...

Iš Rusijos stačiatikių vyskupo – akibrokštas Putinui (200)

Vienas Rusijos stačiatikių vyskupas pirmadienį pareiškė, kad per kovą vyksiančius šalies...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (519)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Turkai lietuvius vadina pirmosiomis „kregždėmis“: atostogauti plūsta dar neprasidėjus kurorto sezonui (13)

Iki kalendorinės vasaros Lietuvoje dar likę beveik 5 mėnesiai, tačiau gyventojai vis aktyviau...

55-erių Ingeborga Dapkūnaitė parodė su surogatine motina susilauktą sūnų (8)

Garsi aktorė Ingeborga Dapkūnaitė parodė savo atžalą. Visuomenė nedelsiant sureagavo į žinią...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (146)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...