aA
„Bijau, kad užmetus akį į lėktuvus, lėktuvai visada pilni. Ir tie žmonės, kurie išvažiavo ir įsikūrė, dabar atsiveža žmonas, atsiveža tėvus, atvažiuoja šeimomis, giminėmis. Jeigu dar prieš metus mes kalbėjome apie 100 tūkstančių lietuvių Airijoje, tai dabar drąsiai sakome – čia 120 tūkstančių - ir tikrai neapsirinkame“, - apie emigracijos į Airiją mastus DELFI kalbėjo Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jurga Vidugirienė.
Akimirka iš Šv.Patriko dienos linksmybių Airijoje L.Žigelytės nuotr.
J.Vidugirienė sako, kad pagrindinė ten gyvenančių lietuvių problema – informacijos trūkumas. Anot jos, grįžusiųjų skaičius priklausys tik nuo Lietuvos dėmesio – „jeigu mes sudarysime sąlygas žmonėms grįžti, jie grįš“.

„Svarbu, kad žmonės žinotų, jog jais rūpinamasi. Ir Lietuvoje, ir Airijoje jie turi prisiminti esą lietuviai – negalima to pamiršti ir jų vaikai to negali pamiršti“, - Vilniuje vykusioje konferencijoje „Lietuviai Lietuvoje ir svetur: spręskime problemas kartu“ teigė J.Vidugirienė.

Moteris pasakojo, kad Kovo 11 –osios proga Airijoje ruošiamasi Kaziuko mugei - čia jau kviečiami airiai. Mugėje bus pristatomi lietuvių menai – verbos, gintaro dirbiniai.

„Airijos lietuvių bendruomenė išdidžiai žygiuos Švento Patriko dienos parade – ši šventė didžiausia tiek Dubline, tiek visoje Airijoje. Būsime vienintelė užsienio bendruomenė šiame parade“, - didžiavosi Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkė.

Vasario 16 –ąją Airijoje koncertuos Čiurlionio kvartetas, kurį turėtų išvysti ne tik lietuviai. 2007 m. rudenį Airijoje vyks Lietuvos dienos, kurių metu numatyta išsami kultūrinė, istorinė, sportinė programa, verslo pristatymas.

Anot J.Vidugirienės, suburti tautiečius nėra lengva, tačiau, „jeigu žmonės ateina į renginius, džiaugiasi ir pakelta galva toliau airiams sako, kad yra lietuviai, mūsų tikslas yra pasiektas“. Pasak jos, dar prieš keletą metų tai buvo įprasta slėpti, tačiau dabar žmonės esą atsitiesę ir išdidūs.

Į tėvynę vilios informacijos centras

Manoma , kad informacijos barjerą įveikti turėtų padėti Airijos sostinėje Dubline planuojamas kurti Lietuvos informacijos centras. Centras skleistų informaciją apie tai, kur galima grįžti, apie laisvas darbo vietas ir Lietuvos vystymąsi bei pasiekimus. Jis turėtų tapti skėtine institucija, apjungiančia visas Lietuvos organizacijas, kurios nori bendradarbiauti su Airijoje gyvenančiais lietuviais.

Informacijos idėją bendruomenės atstovai aptarė ir susitikime su premjeru Gediminu Kirkilu. Premjeras patikino, kad Vyriausybė, įvertinusi tokio centro koncepciją, galėtų suteikti būtiną jam finansinę paramą. Centrą siūloma atidaryti jau šių metų rudenį.

Prie informacijos sklaidos, tautinio identiteto stiprinimo turėtų prisidėti lietuviškų televizijos laidų transliavimas. Airijoje gyvenantys lietuvių verslininkai ketina vykdyti šį projektą drauge su Lietuvos radiju ir televizija (LRT) - numatoma nuomoti palydovinės televizijos kanalą ir transliuoti laidas lietuvių kalba visame pasaulyje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (302)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (49)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (33)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (52)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1078)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (142)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Dovanų kortelės: nuo „McDonalds“ pinigų iki universalių elektroninių (5)

Dovanų kortelių pasaulinė rinka siekia šimtus milijardų eurų ir kasmet paauga po beveik 16 proc....

„Le Mirage“ gimtadienį švenčianti Justina Stambrauskaitė jaučia apmaudą: man nėra pikta, man skauda (16)

Ketvirtadienio vakarą jaukiai, tik pačių artimiausių žmonių būryje Justina Stambrauskaitė...

Prabangus viešbutis sostinės širdyje užsitarnavo kelis ypatingus įvertinimus (4)

Praėjusią savaitę viešbutis „Pacai“ sulaukė pagrindinio prizo komercinio objekto kategorijoje...