aA
Vilniaus universitetas (VU) antradienį paskelbė, kad „imtųsi atsakomybės užtikrinti modernų, į kokybę orientuotą dalies Vilniuje ir Šiauliuose veikiančių universitetų strateginį valdymą ir būtiną restruktūrizaciją“, jei Seimas perduotų šių aukštųjų mokyklų steigėjo funkcijas.
© DELFI / Andrius Ufartas

Savo pareiškime Vilniaus universitetas taip pat „kviečia visus įsisąmoninti, kad jokių reformos veiksmų nevalia daryti kokybės sąskaita, priešingai, juos dera grįsti kokybės išlaikymo bei augimo perspektyva“.

Pareiškime teigiama, kad Vyriausybė, kuri „pasiūlė principingą pertvarkos planą“, turi imtis atsakomybės už racionalų turto, mokesčių ir ES paramos naudojimą aukštojo mokslo sektoriuje, sustabdyti išteklių švaistymą ir leidimus vykdyti studijas, kai jie išduoti ignoruojant ekspertinius vertinimus, teisingai informuoti abiturientus ir visuomenę apie tikrąją institucijų būklę.

VU vadovai taip pat sako, kad „neatsakinga ignoruoti duomenis, rodančius, kad mokslinių tyrimų lygis, studijų programų aktualumas ir brandumas šalies aukštosiose mokyklose skiriasi ne procentais, bet kartais“, todėl būtina siekti tikslingo stipriausių šalies akademinių pajėgų konsolidavimo, užuot palaikius „netvarias, neperspektyvias, savitiksles struktūras“.

Seimas šiuo metu svarsto Vyriausybės pasiūlytą universitetų pertvarkos planą, kuriame numatyta, kad sostinėje veiktų klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Prie VU turėtų būti prijungtas Mykolo Romerio universitetas, o Šiaulių universitetas taptų jo padaliniu – Šiaulių akademija. Vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymuose buvo numatyta prie VU jungti ir Lietuvos edukologijos universitetą, tačiau nutarimo projekte jis jau jungiamas prie Vytauto Didžiojo universiteto Kaune.

VU pareiškime dėl aukštųjų mokyklų pertvarkos LEU neminimas, tačiau pažymima, kad universitetas taip pat „įsipareigoja į aukštesnį kokybinį lygį pakelti mokytojų, viešosios politikos analitikų ir kitų valstybei išskirtinai svarbių specialistų rengimą, integruoti unikalias ir ekspertų gerai įvertintas, perspektyvias studijų programas su jas parengusiu bei įgyvendinančiu personalu“.

Seime svarstomas universitetų pertvarkos planas, palyginti su Vyriausybės pateiktu projektu, parlamente keičiamas pagal „valstiečių“ pasiūlymą, nors tiek premjeras Saulius Skvernelis, tiek švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tvirtina, kad pakeitimai atitinka pirminį projektą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderių registruotame pasiūlyme dėl universitetų tinklo optimizavimo šalyje veiktų po klasikinį universitetą Vilniuje ir Kaune, taip pat šiuose miestuose galėtų veikti technologinių, sveikatos mokslų universitetai, Šiaulių ir Klaipėdos universitetai taptų padaliniais. Šis siūlymas atitinka Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) planą jungtis su Lietuvos edukologijos ir Aleksandro Stulginskio universitetais, taip pat Lietuvos sporto universitetu.

Vyriausybės pateiktame plane konkrečiai nurodoma, kaip universitetai turėtų jungtis. Pagal šį planą, sostinėje turėjo veikti klasikinis Vilniaus universitetas ir profilinis Vilniaus Gedimino technikos universitetas, o Kaune – Kauno universitetas, sujungiant šiame mieste esančius Aleksandro Stulginskio, Kauno technologijos, Lietuvos sporto ir Vytauto Didžiojo universitetus, prie jo turėtų būti prijungtas ir Vilniuje veikiantis Lietuvos edukologijos universitetas. Taip pat Kaune turėjo likti vienas profilinis universitetas – Lietuvos sveikatos mokslų.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po skaudaus pralaimėjimo Karbauskis ieško kaltųjų: kas išdūrė valdančiuosius ir primokė Pranckietį (78)

„Iš raudonų Karbauskio akių ir pavargusio veido matyti, kad prieš antradienio posėdį naktis,...

Degančios Alytaus įmonės direktorius: netiesa, kad mūsų įmonėje buvo daugybė pažeidimų (106)

Juozas Cicėnas , jau savaitę degančios Alytaus padangų gamyklos „ Ekologistika “ vadovas,...

Žvėryno žemgrobiai provokuoja Šimašių: meras žada vėl traukti pjūklą (152)

Vilniaus Žvėryno mikrorajone iš žemgrobių per didelį vargą atsiėmus valstybinę žemę ir joje...

Lauras Bielinis. Manote, kad Seimo salėje buvo karšta? Dabar sužinosite, kas yra karštis (144)

Visi, kurie domisi politika, stebi užsitęsusią balsavimo „dramą“ dėl nepasitikėjimo Seimo...

Vilkiko priekaboje Anglijoje – 39 žmonių kūnai (61)

Anglijoje, Esekso grafystėje, vilkiko priekaboje rasti 39 žmonių kūnai, skelbia BBC.

Veterinarai pateikė oficialias išvadas dėl nugaišusio kiškio: pasitvirtino blogiausias scenarijus (197)

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ( VMVT ) paskelbė oficialias išvadas dėl tyrimams...

Netikėtą teismo sprendimą išgirdęs Rolandas Alijevas: nežinau, kodėl Godai trūksta tų pinigų

Išgirsti teismo nuosprendį tikėjęsis, tačiau vietoje to sužinojęs, kad byla bus nagrinėjama...

Tamašunienė sureagavo į raginimus atsistatydinti: nesikratysiu atsakomybės, bet nuspręs vadovai

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė , reaguodama į dėl jos atsistatydinimo renkamus...

Verslininkams pritaikytas maršrutas sparčiai populiarėja tarp turistų

Praėjo 5 mėnesiai po to, kai Lenkijos oro linijų bendrovė LOT pradėjo vykdyti tiesioginius...

Gyvai / „Baltik Vairas“ generalinis direktorius apie tai, kaip įmonei įveikti sunkius laikus (3)

Žilvinas Dubosas – „Baltik Vairas“ generalinis direktorius – laidoje „Boso valanda su...