Liepos 4 dieną įteikti pirmieji „Visagino verslo kompetencijos centro“ diplomai. Juos gavo pirmoji importo-eksporto, kaimo turizmo vadybininkų laida. Diplomantai neabejoja, kad jų parengti verslo planai bus realizuoti artimiausiu metu, o „Visagino verslo kompetencijos centre“ įgytos žinios padės integruotis į Lietuvos socialinę–ekonominę aplinką, sakoma pranešime spaudai.
Kaimas
Lėšų, reikalingų verslo pradžiai, diplomantai ketina ieškoti Visagino savivaldybėje, per verslo inkubatorius bei suinteresuotuosius investuoti.

Pasak „Visagino verslo kompetencijos centro“ (VVKC) direktorės Lauros Jankauskaitės, kvalifikacijos kėlimo kursai truko pusę metų. Juos sėkmingai baigė ir diplomus apgynė 37 visaginiečiai. Jauniausiajam diplomantui 23-eji, vyriausiajam – 52-eji metai. Direktorės teigimu, amžius nekliudo siekti žinių. Priešingai – centro surengti kursai padės ieškoti naujų galimybių, būdų realizuoti intelektualųjį potencialą. Centro vadovės teigimu, Visagine apie 80 % namų ūkių turi tiesioginį priėjimą prie interneto ir aktyviai juo naudojasi. Dauguma Visagino gyventojų turi aukštąjį išsilavinimą.

Pasak šiuo metu nedirbančios, bet po kursų puoselėjančios viltis užsiimti nuosavu verslu, ponios Galinos Gavrilovos, svarbiausia, kad kursų metu ji išmoko tinkamai parengti verslo planą, įgijo pasitikėjimo savimi, artimųjų ir kolegų palaikymo. Kursus baigusiai moteriai ypač vertingi buvo praktiniai užsiėmimai pagal norvegų kompanijos „SYSLAB International“ metodiką, taip pat verslo imitavimo pratybos bei teorija. Pasak „Visagino verslo kompetencijos centro“ direktorės Lauros Jankauskaitės, tai viena labiausiai vertinamų pasaulyje bedarbių perkvalifikavimo bei darbuotojų kvalifikacijos kėlimo metodikų.

P.Galina Gavrilova, kalbėdama apie verslo perspektyvas, sako, kad Visagino apylinkės tinkamos kaimo turizmui plėtoti. Ji teigia, kad Visagine beveik nėra privačių namų, dėl to kaimo turizmas galėtų turėti paklausą, o sukurta kaimo turizmo infrastruktūra skatintų įvažiuojamąjį turizmą iš Rusijos.

Kalbėdamas apie VVKC misiją ir pagrindinius tikslus, PHARE 2000 projekto „Verslo kompetencijos centro Visagine kūrimas“ vadovas Andrius Simonaitis teigė, jog pagrindinis centro tikslas – rengti importo-eksporto, kaimo turizmo vadybininkus, kurie imtųsi aktyviai kurti ir plėtoti verslo aplinką Visagine bei jo aplylinkėse. Jis mano, kad visaginiečiai galėtų atstovauti kompanijoms, turinčioms verslo ryšių, interesų Rusijoje. „Dauguma visaginiečių – rusakalbiai, turintys istoriškai nusistovėjusius ryšius su Rusija, todėl galėtų būti ypač vertingi ir naudingi siekiantiems efektyvių verslo ryšių tarp Lietuvos ir Rusijos“, – teigia projekto vadovas.

Pasak Lietuvos ekonominės plėtros agentūros (LEPA) atstovės Lauros Guobužaitės, VVKC veikla – puikus nedarbo problemų sprendimo pavyzdys konkrečiame mieste, regione. Pasak LEPA atstovės, daugelyje pasaulio šalių veikia taip vadinamos eksporto akademijos, kurios atlieka tokią pačią funkciją, kaip ir Visagino verslo kompetencijos centras – perkvalifikuoja žmones, spręsdami nedarbo problemas, taip pat skatina konkurencingumą, verslumą.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (70)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (103)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (330)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (40)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (2)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (10)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (3)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (170)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...