aA
Daugiabučius prižiūrinti bendrovė „City Service“ kelia koją į universitetus – įmonei patikėta keturių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučių priežiūra. Dėl to darbo neteko pusšimtis iki šiol bendrabučiais besirūpinusios viešosios įstaigos „Saulėtekio būstas“ darbuotojų. Permainų sulaukė ir studentai – moderni įėjimo kontrolės sistema į bendrabučius įleis tik nuskenavus pirštų atspaudus.
VGTU bendrabučių priežiūrą perėmusi „City Service“ studentams skenuos pirštus
© DELFI / Tomas Vinickas

„Iki šiol bendrabučius administravo mūsų įsteigta viešoji įstaiga „Saulėtekio būstas“, bet Viešųjų pirkimų tarnyba po tikrinimų nusprendė, kad be konkurso pirkti administravimo paslaugų mes negalime. Jie pareikalavo skelbti viešą konkursą, pagrindinis kriterijus buvo kaina“, – aiškina VGTU kancleris docentas Arūnas Komka. „City Service“ bendrabučius administruos trejus metus.

„Saulėtekio būstas“ bendrabučių administravimui per mėnesį išleisdavo 115 tūkst. Lt, „City Service“ tai daryti pasiūlė už 39 tūkst. Lt.

Pasak A. Komkos, pasikeitus bendrabučio administratoriui, nuomos kaina studentams šiek tiek sumažėjo. Atsižvelgiant į kambarį ir bendrabučio tipą, studentai už gyvenimą moka iki 180 Lt per mėnesį.

Kanclerio teigimu, papildomų mokėjimų už paslaugas studentams neturėtų atsirasti. Neturėtų kisti ir nuomos kaina.

Atleido darbuotojus

Jurgita Molienė
Jurgita Molienė
© DELFI / Tomas Vinickas

„Vasarą buvo paskelbtas konkursas, mes nelaimėjome, nuo sausio bendrabučius pradėjo valdyti „City Service“. Mes atsiskaitėme su studentais, su darbuotojais, laukiame dalininkų susirinkimo – mus turėtų likviduoti“, – sakė „Saulėtekio būsto“ direktorė Jurgita Molienė.

Nuo 2006 m. VGTU bendrabučius administravusi įstaiga rinko mokesčius už bendrabutį, prižiūrėjo pastatus, šalindavo gedimus, remontuodavo, iš sutaupytų lėšų pirkdavo baldus.

Pasak J. Molienės, darbo neteko 50 žmonių – administratoriai, elektrikas, technikai, kiemsargiai, budėtojos, valytojos.

Studentę piktina dingstantis vanduo, šaltis ir grotos

Pasikeitimus tvirtina spėję pajusti ir 25-u numeriu pažymėto Saulėtekio alėjoje esančio bendrabučio studentai.

„Pasikeitus administracijai, atsirado nesklandumų. Pavyzdžiui, nuo šeštadienio karštas vanduo per dieną atsiranda kokius 2-3 kartus ir po 10-20 minučių dingsta. Paklausus, kada bus sutaisytas gedimas, numykia, kad trasa trūkusi arba sugedęs padavimo siurblys ir jie nežino, už kiek laiko bus pataisyta“, – laiške DELFI skundėsi bendrabučio studentė Aistė (pavardė DELFI žinoma).

Mergina piktinosi, kad trečiadienį lauke spaudžiant 10 laipsnių šaltukui, bendrabutyje išjungtas šildymas. Šildymas esą atsirado tik naktį, kai visi bendrabučio gyventojai ėmė skųstis.

„Be to, bendrabutyje planuojamas praėjimas per grotuotus rėmus - vien juos pamačius žadą atima. Norėdami šeštadienio dieną arba po 17 val. atsivesti svečią, to padaryti negalėsime, nes nebus leidimą išduodančio administratoriaus. Taip mūsų teisės vėl bus pažeidžiamos“, – piktinosi bendrabučio gyventoja.

Į bendrabutį – nuskenavus pirštų atspaudus

„Žinome problemas dėl vandens ir šildymo, šias problemas sprendžiame, tikimės, kad bendrovė situaciją pagerins. Jie perėmė tik prieš mėnesį, žiema šalta, matyt, atsirado netikėtų avarijų ir viso kito. Priežastis aiškinamės“, – studentės skundus komentavo A. Komka.

City Service” komunikacijos vadovas Vilius Mackonis šilumos ir karšto vandens tiekimo sutrikimų priežastimi įvardijo techniškai pasenusią bendrabučiuose esančią inžinerinę įrangą.

„Šildymas dingo dėl automatinės reguliavimo sistemos gedimo. Gedimas buvo sutvarkytas gavus pranešimą. Specialistai atvyko taip operatyviai, kaip galėjo – šiomis dienomis dėl buvusių speigų registruojamų pranešimų srautas išaugęs“, – DELFI aiškino V. Mackonis.

Pasak V. Mackonio, karšto vandens tiekimas sutriko sutrūkus pasenusiam šilumokaičiui. Kol VGTU perka naują įrenginį, bendrovė tvirtina paskolinusi ir pastačiusi laikiną šilumokaitį.

„Moderni įėjimo kontrolės sistema diegiama ir budėtojų atsisakoma studentų pageidavimu. Bendrabučiuose bus įdiegta pirštų atspaudų skenavimo įranga. Tuo metu svečiams bus išduodamos laikinos praėjimo kortelės. Korteles išdavinės vietoje dirbantis „City Service“ vadybininkas. Kol kas budėtojai dar dirba visą parą, o vakarais ir naktimis budėtojai išliks ir vėliau“, – sakė bendrovės atstovas.

V. Mackonis tvirtino, kad už įvairius remonto darbus studentams mokėti nereikės. Gedimai bus priimami bendrovės skambučių centre. „Jeigu problema bus rimta, už darbus sumokės VGTU. Smulkūs gedimai nebus papildomai apmokestinami“, – teigė jis.

Penktadienį V. Mackonis patikslino, kad pirštų atspaudų reikalaujanti elektroninės kontrolės sistema naudojama gavus kiekvieno gyventojo asmeninį sutikimą.

„Iš 1200 bendrabučiuose gyvenančių studentų naudotis sistema atsisakė vos 5 asmenys. Jiems už papildomą mokestį bus išduotos vardinės kortelės – taip bus išlaikyti kontrolės ir saugumo reikalavimai“, – tvirtino V. Mackonis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Grasinimai trauktis į šešėlį finansų ministrės nejaudina: mokesčių reformos pagal tokius žmones nekuriamos

Ilgai lauktą mokesčių reformą pristačiusi finansų ministrė Gintarė Skaistė ironizuoja, kad...

Įvertino bandomojo matematikos egzamino rezultatus: pernykštė tragedija pasikartos

Pagal gautus visų Vilniaus ir trečdalio kitų Lietuvos miestų mokyklų, laikiusių bandomąjį...

Karas Ukrainoje. Kuleba apie iš Kinijos gautus signalus: Kremlius piktinasi Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...

Rygoje sugriuvo penkiaaukštis pastatas

Ketvirtadienį 14.15 val. Latvijos valstybinės priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos gavo...

Karo ekspertai: rusai bando pakartoti tai, kas praeityje labai pasiteisino

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, pasirodė...

Dėl gresiančio pavojaus gyvybei uždraudė vienus vaistus, skirtus kosuliui, peršalimui ir gripui gydyti

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT), remdamasi Europos Komisijos (EK) sprendimu, naikina...

M360 PremiumDovilė Jablonskaitė

Lauko reklamos efektas: jos nesinori išjungti, o gudrūs technologiniai sprendimai leidžia pasiekti net sėdinčius namie

Didėjanti urbanizacija, skaitmeninio formato lauko reklamos plėtra, inovatyvūs sprendimai atveria...

„Regitros“ egzamino dėl instruktoriaus kaltės neišlaikęs vyras: jie jaučiasi neliečiami ir nebaudžiami (2)

Nors dažnai akcentuojama, kad praktinio vairavimo egzamino būsimi vairuotojai neišlaiko dėl per...

Legendinei Uljanai Semionovai amputuota koja – prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio

Buvusios SSRS ir Latvijos krepšinio rinktinių vidurio puolėja judėti gali tik sėdėdama...

Diplomatas Januška stebisi Lietuvos planais: tegul prisipažįsta tie, kas nenori to įgyvendinti (3)

Amerikos rezervo generolas, buvęs JAV pajėgų vadas Europoje, Benas Hodgesas atvykęs į Vilnių...