aA
Daugiabučius prižiūrinti bendrovė „City Service“ kelia koją į universitetus – įmonei patikėta keturių Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) bendrabučių priežiūra. Dėl to darbo neteko pusšimtis iki šiol bendrabučiais besirūpinusios viešosios įstaigos „Saulėtekio būstas“ darbuotojų. Permainų sulaukė ir studentai – moderni įėjimo kontrolės sistema į bendrabučius įleis tik nuskenavus pirštų atspaudus.
VGTU bendrabučių priežiūrą perėmusi „City Service“ studentams skenuos pirštus
© DELFI / Tomas Vinickas

„Iki šiol bendrabučius administravo mūsų įsteigta viešoji įstaiga „Saulėtekio būstas“, bet Viešųjų pirkimų tarnyba po tikrinimų nusprendė, kad be konkurso pirkti administravimo paslaugų mes negalime. Jie pareikalavo skelbti viešą konkursą, pagrindinis kriterijus buvo kaina“, – aiškina VGTU kancleris docentas Arūnas Komka. „City Service“ bendrabučius administruos trejus metus.

„Saulėtekio būstas“ bendrabučių administravimui per mėnesį išleisdavo 115 tūkst. Lt, „City Service“ tai daryti pasiūlė už 39 tūkst. Lt.

Pasak A. Komkos, pasikeitus bendrabučio administratoriui, nuomos kaina studentams šiek tiek sumažėjo. Atsižvelgiant į kambarį ir bendrabučio tipą, studentai už gyvenimą moka iki 180 Lt per mėnesį.

Kanclerio teigimu, papildomų mokėjimų už paslaugas studentams neturėtų atsirasti. Neturėtų kisti ir nuomos kaina.

Atleido darbuotojus

Jurgita Molienė
Jurgita Molienė
© DELFI / Tomas Vinickas

„Vasarą buvo paskelbtas konkursas, mes nelaimėjome, nuo sausio bendrabučius pradėjo valdyti „City Service“. Mes atsiskaitėme su studentais, su darbuotojais, laukiame dalininkų susirinkimo – mus turėtų likviduoti“, – sakė „Saulėtekio būsto“ direktorė Jurgita Molienė.

Nuo 2006 m. VGTU bendrabučius administravusi įstaiga rinko mokesčius už bendrabutį, prižiūrėjo pastatus, šalindavo gedimus, remontuodavo, iš sutaupytų lėšų pirkdavo baldus.

Pasak J. Molienės, darbo neteko 50 žmonių – administratoriai, elektrikas, technikai, kiemsargiai, budėtojos, valytojos.

Studentę piktina dingstantis vanduo, šaltis ir grotos

Pasikeitimus tvirtina spėję pajusti ir 25-u numeriu pažymėto Saulėtekio alėjoje esančio bendrabučio studentai.

„Pasikeitus administracijai, atsirado nesklandumų. Pavyzdžiui, nuo šeštadienio karštas vanduo per dieną atsiranda kokius 2-3 kartus ir po 10-20 minučių dingsta. Paklausus, kada bus sutaisytas gedimas, numykia, kad trasa trūkusi arba sugedęs padavimo siurblys ir jie nežino, už kiek laiko bus pataisyta“, – laiške DELFI skundėsi bendrabučio studentė Aistė (pavardė DELFI žinoma).

Mergina piktinosi, kad trečiadienį lauke spaudžiant 10 laipsnių šaltukui, bendrabutyje išjungtas šildymas. Šildymas esą atsirado tik naktį, kai visi bendrabučio gyventojai ėmė skųstis.

„Be to, bendrabutyje planuojamas praėjimas per grotuotus rėmus - vien juos pamačius žadą atima. Norėdami šeštadienio dieną arba po 17 val. atsivesti svečią, to padaryti negalėsime, nes nebus leidimą išduodančio administratoriaus. Taip mūsų teisės vėl bus pažeidžiamos“, – piktinosi bendrabučio gyventoja.

Į bendrabutį – nuskenavus pirštų atspaudus

„Žinome problemas dėl vandens ir šildymo, šias problemas sprendžiame, tikimės, kad bendrovė situaciją pagerins. Jie perėmė tik prieš mėnesį, žiema šalta, matyt, atsirado netikėtų avarijų ir viso kito. Priežastis aiškinamės“, – studentės skundus komentavo A. Komka.

City Service” komunikacijos vadovas Vilius Mackonis šilumos ir karšto vandens tiekimo sutrikimų priežastimi įvardijo techniškai pasenusią bendrabučiuose esančią inžinerinę įrangą.

„Šildymas dingo dėl automatinės reguliavimo sistemos gedimo. Gedimas buvo sutvarkytas gavus pranešimą. Specialistai atvyko taip operatyviai, kaip galėjo – šiomis dienomis dėl buvusių speigų registruojamų pranešimų srautas išaugęs“, – DELFI aiškino V. Mackonis.

Pasak V. Mackonio, karšto vandens tiekimas sutriko sutrūkus pasenusiam šilumokaičiui. Kol VGTU perka naują įrenginį, bendrovė tvirtina paskolinusi ir pastačiusi laikiną šilumokaitį.

„Moderni įėjimo kontrolės sistema diegiama ir budėtojų atsisakoma studentų pageidavimu. Bendrabučiuose bus įdiegta pirštų atspaudų skenavimo įranga. Tuo metu svečiams bus išduodamos laikinos praėjimo kortelės. Korteles išdavinės vietoje dirbantis „City Service“ vadybininkas. Kol kas budėtojai dar dirba visą parą, o vakarais ir naktimis budėtojai išliks ir vėliau“, – sakė bendrovės atstovas.

V. Mackonis tvirtino, kad už įvairius remonto darbus studentams mokėti nereikės. Gedimai bus priimami bendrovės skambučių centre. „Jeigu problema bus rimta, už darbus sumokės VGTU. Smulkūs gedimai nebus papildomai apmokestinami“, – teigė jis.

Penktadienį V. Mackonis patikslino, kad pirštų atspaudų reikalaujanti elektroninės kontrolės sistema naudojama gavus kiekvieno gyventojo asmeninį sutikimą.

„Iš 1200 bendrabučiuose gyvenančių studentų naudotis sistema atsisakė vos 5 asmenys. Jiems už papildomą mokestį bus išduotos vardinės kortelės – taip bus išlaikyti kontrolės ir saugumo reikalavimai“, – tvirtino V. Mackonis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Veryga jau dabar kalba, kad kaukių neužteks: vis bandau įtikinti ministeriją, kad jie turi susiimti (132)

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos frakcijos Seime narys...

Kalbino Daiva Žeimytė, parengė Laura Tarandaitė | D+

Prieglobstį afganistaniečiams suteikusi lietuvė dėsto kraupias detales: jie nesidrovėjo rodyti fizinių sužalojimų, elektrošoko žymių (36)

Penkis Afganistano pabėgėlius savo sodyboje priglaudusi pasienio gyventoja Laura Meškauskaitė...

Majauskas notarų ėmėsi iš peties: netrukus eilių gali gerokai sumažėti (143)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas siūlo visoje šalyje smarkiai...

Laukiant sprendimo dėl karantino Dulkys net neabejoja: kad pokyčių tam tikrų reikia, tai tikrai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį teigė, jog...

Turistų mėgiamoje Kanarų saloje lava naikina viską savo kelyje ugniagesiai: mes bejėgiai (4)

Prieš kelias dienas Ispanijos Kanarų salose išsiveržus ugnikalniui viešinami vaizdo įrašai,...

Šimonytei prakalbus apie naują karantiną, įvertino padėtį šalyje: akivaizdu, kad pokyčių neišvengsime (105)

Premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Seime nebeišlaikė ir pratrūko, nes Lietuvoje gali tekti...

Kuodis įvertino siūlymą vėl skelbti karantiną: neskiepyti turi susimokėti už gydymą (532)

Reaguodamas į antradienį ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės pasakytą mintį, kad...

„Delfi TV virtuvė“ studijoje D. Žeimytė-Bilienė paruošė ypatingą vaikų mėgstamą sriubą

Naujasis Delfi TV sezonas kalba apie naujas įkvepiančias patirtis, skonius ir kokybišką...