aA
Moksleiviai
Moksleiviai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kadangi moksleiviui tada jau buvo 18-a, jam teko dirbti pamainomis ir dieną, ir naktį. Norą dirbti toje pačioje bendrovėje vaikinas pareiškė ir šiemet. Vienoje profesinėje mokykloje besimokantis klaipėdietis Audrius darbuojasi jau porą savaičių. Vaikinas prekiauja akiniais nuo saulės.

„Dirbu kiekvieną vasarą. Teko dirbti statybose ir gamykloje, kur gaminamas kačių ėdalas. Ten kraudavau paletes. Žinoma, norisi ir papoilsiauti, tačiau ir turėti savų pinigų smagu“, - sakė Audrius. Vaikinas pernai dirbo ne tik vasarą, bet ir rudenį.

„Jau nebespėju, tenka dirbti ir po darbo valandų“, - prisipažino vis daugiau moksleivių sulaukianti Klaipėdos jaunimo darbo centro vyriausioji specialistė Edita Gustauskienė.

Ji siūlo moksleiviams ne tik peržiūrėti skelbimus, bet ir dalyvauti kiekvieną trečiadienį rengiamuose susitikimuose su darbdaviais. Taip pat užsiregistruoti vasaros atostogų metu norinčiųjų dirbti mokinių duomenų banke. Apie tokį banką jau informuoti darbdaviai ir patys susisiekia su čia užsiregistravusiais moksleiviais.

Klaipėdos jaunimo darbo centro vyriausioji specialistė sulaukia ir bendrovių, norinčių įdarbinti moksleivius, atstovų skambučių, tačiau visgi pastebi, kad, lyginant su praėjusiais metais, šiemet darbdavių pasiūlymų kiek mažiau. Pavyzdžiui, negauta nė vieno darbo pasiūlymo iš statybų sektoriaus. Įdarbinti nepilnamečių moksleivių nebeskuba ir prekybos centrai.

Anot E.Gustauskienės, moksleiviams siūloma dirbti dviračių nuomos punktuose, tvarkyti aplinką, plauti indus, būti padavėjais, pagalbiniais darbininkais virtuvėse. Moksleivių taip pat ieško bendrovės, vykdančios reprezentacines akcijas prekybos centruose, mugėse.

„Turime ir rimtesnių pasiūlymų, pavyzdžiui, siūloma dirbti vadybininko asistentu“, - atkreipė dėmesį vyr. specialistė. Ji ragino moksleivius nebijoti skambinti pagal dienraščiuose rastus skelbimus, nors juose nenurodyta, kad ieškomi moksleiviai. Kai kurios bendrovės moksleivius įdarbina jau kelerius metus. Pasak bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ direktoriaus Gedimino Valašino, vasaros sezonui jų bendrovėje įdarbinama apie 10 moksleivių ir studentų.

„Merginos ravi gėlynus, vaikinai karpo gyvatvores, pjauna žolę, šienauja. Mes visuomet išaiškiname darbo sąlygas, tačiau būna, kad jaunuoliai pabando ir pamato, kad per sunku. Juk darbas gryname ore, būna, kad ir saulė kaitina. Jei kieno nors tėvai, seneliai turi sodus, tokie vaikai prie darbo lauke pripratę. Turime tokių, kurie kiekvieną vasarą pas mus dirba“, - sakė G.Valašinas.

Bendrovės direktorius pasakojo kartais sulaukiantis nepatenkintų tėvų nusiskundimų, kad jų vaikas sunkiai dirbo ir nieko neužsidirbo, nors būna tokių „darbštuolių“, kurie sugulę pakrūmy ilsisi.

Anot G.Valašino, sąžiningai dirbantys per mėnesį gali uždirbti daugiau kaip 1000 litų. Atlygis vaikams skaičiuojamas pagal nudirbtą plotą arba pagal valandų skaičių.

„Būna kad dirbantys vaikai mums ir techniką pagadina, bet, matyt, iš nemokėjimo“, - pasakojo direktorius. Jis pastebėjo, kad kai kuriuos vaikus sunkus darbas paskatina geriau mokytis, nes jie teigia nenorintys visą gyvenimą lenkti nugaros.

Įdarbinti moksleivius ketina ir bendrovė „Dilikas“. Pernai čia dirbo apie 20 jaunuolių, kiek galės dirbti šiemet, vadovybė dar nenumatė. Moksleiviams siūloma aptvarkyti aplinką, dėlioti detales. Bendrovės personalo vadovė neslėpė, kad darbuotojų šiuo metu jiems netrūksta, nes grįžta vis daugiau emigrantų.

Bendrovė „Klaipėdos keleivinis transportas“ moksleivius jau ne pirmą vasarą įdarbina keturių mokamų automobilių stovėjimo aikštelių prižiūrėtojais.

„Įdarbiname 12 moksleivių, tačiau iš patirties žinome, kad tokio jų skaičiaus pakaks maždaug pusantro mėnesio. Per vasarą pasikeičia apie 30 mokinių. Jie planuoja dirbti visą vasarą, bet po to pavargsta.

Kai kurie padirba mėnesį, o vėliau nori tiesiog pailsėti ir išleisti tuos pinigus. Žinoma, darbas nelengvas - tenka visą dieną stovėti saulėje.

Atvyksta visokio plauko žmonių, tiems, kurie nenori mokėti už stovėjimą, tenka paaiškinti, kad tai būtina“, - pasakojo bendrovės direktorius Gintaras Neniškis. Jis teigė, kad vis dar ieškomi moksleiviai, kurie pajūrio automobilių aikštelėse norėtų dirbti liepos, rugpjūčio mėnesiais.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Analitikas Švecas: Kinijos planas, kurio labiausiai bijo JAV (4)

Maskvoje apsilankius Kinijos lyderiui Xi Jinpingui imta spėlioti, kokie gali būti užkulisiniai...

Pirmuosius ligos simptomus Aldona palaikė pokovidiniu sindromu: po diagnozės slydo žemė iš po kojų

Pandemijos metu 64 metų varėniškė Aldona Rasščevskienė, dirbusi „Iki“ parduotuvėje,...

Į „maudymosi šūde“ skandalą įsitraukė Kubilius: tai nuosprendis visam gyvenimui (5)

Premjerei Ingridai Šimonytei aštriai apsižodžiavus su Seimo nare Agne Širinskiene į viešumą...

Susitarta dėl draudimo pardavinėti automobilius su vidaus degimo varikliais (3)

Vokietijos vyriausybė ir Europos Komisija (EK) pasiekė susitarimą dėl draudimo nuo 2035 m....

Nors nebeturėtume, laikrodžius vėl teks sukti: galutinių sprendimų priimta nėra (7)

Užpernai pavasarį turėjo būti paskutinis kartas, kai persukame laikrodžių rodykles. Tačiau...

Pirmosios interviu akimirkos pribloškė ilgai viešumoje nesirodžiusį Rusijos ambasadorių (19)

Rusijos ambasadorius Australijoje Aleksejus Pavlovskis po ilgos pertraukos bendravo su žiniasklaida....

Karas Ukrainoje. Pastarąją parą Ukraina 17 kartų smūgiavo į okupantų susitelkimo vietas situacija Bachmute gerėja; Rusija jau neteko apie 169 890 karių (1)

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį pareiškė manantis, kad Kinija kol kas nėra perdavusi...

Delfi agro. Eksperimentas biure – ar vaizdas pro langą į Gedimino pilį paskatins pomidorų dygimą kokias veisles rinktis

Delfi kolektyvas pradeda mini eksperimentą, kurį šiandien vykdo, tikėtina, kas antra šeimininkė...

Užkalnis. Kodėl Vakarai kvepia geriau už driskių pasaulį?

Šiandien kalbėsime apie kvepalus, kurie beprotiškai seni. Jūs nebuvote gimę, greičiausiai. Aš...