Seimo Žmogaus teisių komitetui gali tekti nagrinėti skundą, su kuriuo yra susiję ir dviejų parlamentarų vaikai. Tokius skundus prieš griežtą dėstytoją šiandien Seimui rengiasi įteikti Vilniaus universiteto tarptautinio verslo magistrantai, tarp kurių yra ir Gedimino Dalinkevičiaus duktė Indrė bei Vaclovo Karbauskio sūnus Gediminas.
Vilniaus Universitetas
© ELTA
Šis konfliktas kilo, kai sausį apie pusė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto pirmojo kurso magistrantų neišlaikė mikroekonomikos analizės egzamino. Iš 94 laikiusiųjų 49 turės perlaikyti. Iš 25 tarptautinio verslo grupės studentų egzamino neišlaikė 17.

Egzamino rezultatus studentai sužinojo paskutinę sesijos dieną, todėl, nepabandę egzamino perlaikyti, sesiją baigė su skola ir neteko teisės į nemokamą mokslo vietą. Už semestrą jie turės mokėti po 2200 litų.

Tačiau labiausiai studentai piktinasi dėstytoju Jonu Rasimavičiumi. Šis esą visą semestrą iš jų tyčiojosi, užrakindavo auditorijos duris ir žadėjo, kad jie neišlaikys egzamino. Taip ir įvyko.

Nutarė palikti universitetą

Pasipiktinę tarptautinio verslo grupės studentai kreipėsi į Ekonomikos fakulteto dekanatą, fakulteto apeliacinę komisiją. Nusivylę tuo, kaip buvo reaguota į jų prašymą ištirti problemas, studentai nutarė parašyti skundą Seimo Žmogaus teisių komitetui.

Viena egzamino neišlaikiusių studenčių yra šio komiteto pirmininko duktė 25 metų I.Dalinkevičiūtė. Ji pritaria grupės sprendimui, tačiau etikos sumetimais atsisakė pasirašyti kreipimąsi, adresuotą tėvui. Vakar I.Dalinkevičiūtė „Lietuvos rytui" sakė paliekanti universitetą, kuriame į studentą žiūrima kaip į priešą, o apginti savo teises galimybių yra labai mažai.

Nelaukdama perlaikymo ši studentė teigė netikinti, kad nauja egzamino perlaikymo komisija objektyviai įvertins studentų žinias.

Nenori daryti spaudimo

Kitas šios grupės studentas -Gediminas Karbauskis, irgi Seimo nario sūnus, teigė kreipimąsi į Seimą pasirašysiąs tik perlaikęs egzaminą. Jis nenorėtų, kad skundas būtų suprastas kaip spaudimas universitetui.

Šis studentas buvo nusivylęs, kad Ekonomikos fakultetas egzaminui perlaikyti sudarė komisiją, į kurią įeina apskųstas dėstytojas ir tos pačios katedros vedėjas.

Leido nemokėti už perlaikymą

Ekonomikos fakulteto dekanė Birutė Galinienė pasakojo, kad jai skambinę neišlaikę egzamino studentai žadėjo skųstis net Strasbūro teismui. Dekanė įsitikinusi, kad studentai neteisūs, nes pradėjo skųstis jau neišlaikę egzamino, bet vakar leido jiems nemokėti po 112,5 lito už egzamino perlaikymą, o penkiolikai sėkmingai perlaikiusiųjų egzaminą - pretenduoti į nemokamas vietas, nes tiek liko suskaičiavus pažangiai sesiją išlaikiusius studentus.

Pasak dekanės, daugelio studentų pasirengimo lygis buvo žemas, todėl jiems buvo per sunku suprasti aukštąja matematika pagrįstus uždavinius.

Ji sutiko, kad dėstytojas J.Rasimavičius griežtai dėstė savo reikalavimus. Tačiau šie reikalavimai pagrįsti, o dėstytojas kompetentingas, baigęs JAV universitetą ir ten apsigynęs disertaciją.

Surinko 95 tūkstančius litų

Studentų manymu, dėstytojo griežtumą galėjo netiesiogiai paskatinti ir fakulteto interesai gauti kuo daugiau pinigų už perlaikytus egzaminus.

Pernai už egzaminų ir įskaitų perlaikymą Ekonomikos fakulteto studentai sumokėjo 95 tūkstančius litų. Du penktadalius šių pinigų fakultetas galėjo pasilikti savo reikmėms. Už juos buvo remontuojamos patalpos, perkami kompiuteriai bei mokamos algos dėstytojams.

Dekanės B.Galinienės teigimu, pernai iš biudžeto skiriamų pinigų fakultetui pritrūko daugiau nei 100 tūkst. litų dėstytojų algoms sumokėti. Už perlaikytą įskaitą studentai mokėjo nuo 60 iki 75 litų, už egzaminą - nuo 90 iki 112 litų. Ekonomikos fakultete mokosi 3600 studentų.

Kaltinimus vadina absurdu

Dėstytojas J.Rasimavičius šiuo metu yra išvykęs į užsienį, bet jis paliko savo ilgus atsakymus į du neišlaikiusių egzamino studentų skundus.

Visus studentų pateiktus kaltinimus dėstytojas atmetė, daugumą - kaip absurdiškus. J.Rasimavičius teigė tik norėjęs suprantamai pasakyti studentams, kad be nuolatinių pastangų ir sunkaus darbo semestro metu mikroekonominės analizės egzaminą bus labai sunku sėkmingai išlaikyti.

Turi tarnauti studentams

Vilniaus universiteto rektorius Benediktas Juodka, išgirdęs apie skundą dėl pažeistų žmogaus teisių, sakė, kad gerai, jog kyla studentų pilietinis sąmoningumas, bet stebėjosi, kodėl jie nesikreipė tiesiai į rektorių. Juk jis turi daryti viską, kad studentams būtų gerai studijuoti. „Juk nebus studentų - nebus ir mūsų. Mes turime tarnauti studentams", - sakė B.Juodka.

Rektorius paaiškino, kad pagal naująsias Aukštojo mokslo įstatymo pataisas universitetas jau nutarė, kad tie studentai, kurie pradėjo mokslą pernai rugsėjį, už perlaikytus egzaminus nemokės. Tačiau tie studentai, kurie įstojo vėliau, su universitetu yra sudarę sutartis ir jiems įstatymo pataisos negalios, už perlaikymą jie toliau mokės.

"Lietuvos rytas"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sveikatos apsaugos ministerija prekybą vaistais nusprendė keisti iš esmės (80)

Ar norėtumėte, jei skubiai prireikus vaist ų, pavyzdžiui, nuo galvos ar dantų skausmo,...

Naują lengvatą siūlo nepaisydami negailestingų įspėjimų (57)

Prieš 12 metų Valstybės kontrolės atliktas auditas pridėtinės vertės mokesčio lengvatų...

Amerikiečių smūgis privačiai Putino armijai: kas ji tokia ir kodėl pavojinga Rusijos kaimynams? (1207)

Jų ten nėra. Ši sparnuota, tiesa, ne visai tiksli Vladimirui Putinui priskiriama frazė apie...

Specialistas atskleidžia, kodėl geriausia būstą pirkti žiemą (11)

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni...

Ortopedas traumatologas įvardijo pagrindinį dalyką norint išvengti žiaurių žiemos traumų

Žiemą žmonės traumas patiria ir dėl netinkamos avalynės, drabužių ar neatidaus augintinio...

Dirbančiųjų viltis dėl naujų mokesčių – didesnės algos (165)

Premjerui Sauliui Skverneliui tikinant, kad Vyriausybė pavasarį pateiks mokesčių reformos...

Orai: žiema pasispardys kaip reikiant – šals iki –20 laipsnių (8)

Antroje vasario pusėje žiema net neketina pasiduoti ir toliau demonsruoja savo charakterį –...

Stepho ir LeBrono komandų mūšis pribloškė aktyvumu, kovingumu ir nuoširdžia gynyba

Los Andžele vykęs NBA Visų žvaigždžių savaitgalis finišavo su trenksmu. Šiąnakt vykusiose...

Rimvydas Valatka. Žmogus už valstybės borto (613)

Vienas šimtmetis baigėsi. Kitas prasideda. Su ta pačia gramatine žalvalstiečių klaida. Tais...

Su aukščiausia kvalifikacija ir daugiau nei 10 metų darbo stažu moka vos 460 eurų (243)

Į kovą dėl didesnių atlyginimų kyla ne tik medikai, bet ir socialiniai darbuotojai. Uostamiestyje...