„Kol meras socialiniuose tinkluose kalba apie logiką, pandemiją ir atlaisvinimus, nelogiškų sprendimų savo panosėje nemato. Trečiadienis buvo itin svarbi diena verslams, visuomenės nariams, tėvams. Vyriausybė pradeda mažinti tam tikrus ribojimus. Viliamės, žmonės galės grįžti į darbus ir tai detaliai paaiškės pirmadienį, kiek verslų turės leidimą atsilaisvinti, nes ne viskas finansiškai apsimoka.

Tačiau Šiaulių miesto darželiai, dar prieš paskelbiant Vyriausybės nutarimus, pradėjo spausti tėvelius atnešti pažymas iš darboviečių iki šio penktadienio, tam, kad vaikai galėtų lankyti ugdymo įstaigą pirmadienį. Nors ugdymo įstaigos puikiai žino, kad trečiadieniais Vyriausybė priima sprendimus, o net sprendimų dokumentai iš Vyriausybės iki miestų ar rajonų savivaldybių keliauja dvi dienas“, – anonimiškai kreipėsi vienas iš Šiaulių tėvelių.

Taip pat nurodė, kad dabar tėvai nežino, ar pirmadienį jau galės dirbti po kelių mėnesių nedarbo, mat kai vienur atpalaiduoja, kitur ima spausti.

„Gal tuo tarpu administracijos direktorius A. Bartulis nori įsteigti vaikų priežiūros paslaugas, o gal geriau pradėtų tikslingai dirbti ir žiūrėti ugdymo įstaigas pavieniui, o ne skaičiuoti bendrame katile? Ikimokyklinės įstaigos net telefonu ragina tėvus nevesti savo atžalų, nors tėvai ir dirba, ir dirba sunkiai. Tie, kurie neveda dėl pandemijos, vis tiek moka už ugdymą kas mėnesį, nors jokių paslaugų negauna.

Šiauliuose, trečiadienį, darželiai paviešina, kad šiuo metu ugdymo įstaigos viršijo 50 procentų lankomumo ribą ir pagal Šiaulių miesto administracijos direktoriaus A. Bartulio įsakymą, kuris yra 2020 metų spalio 30 d., reikia pristatyti pažymas iš darboviečių. Ir čia mes nekalbame apie saugumą, sąmoningumą, o kalbame apie neveiksnumą.“

Pasak šio tėvo, pandemija yra kintanti, rodikliai kintantys ir kas 10 ar 14 dienų viskas yra peržiūrima Vyriausybės lygmeniu.

„Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė kaip Kinijos siena – nejudinama. Vadovaujasi anų metų spalio 30 dienos sprendimu, kai šiandien jau vasario 11 diena ir sergamumo rodikliai kiti, kurie net jau imami perskaičiuoti dėl perteklinio skaičiaus. Kai rajonų savivaldybių ir kai kurių miestų merai aiškinasi savo miesto sergamumo rodiklius su siekiu padėti žmonėms, Šiauliuose viskas skaičiuojama visus sumetus į vieną katilą.

Vyriausybės lygmeniu jau bandoma kalbėti apie pradinukų sugrąžinimą, tačiau Šiauliuose siekiama, kad pedagogas dirbtų su dviem vaikais grupėje už tą patį darbo užmokestį, o likusieji dirbtų, ar iš namų, ar kontaktiniu būdu, bet ieškotų, kas galėtų prižiūrėti vaikus, nes administracija nesiteikia eiti į priekį kartu su Vyriausybe, jiems užtenka ir beveik 4 mėnesių senumo duomenų?“

„Ar tikrai mums rūpi vaikai? Ar tikrai tėvai gali vėl imti nedarbingumus po 2 mėnesių, nes jiems yra daromas visapusiškas spaudimas nevesti atžalų? Ar valstybė pajėgi pilnavertiškai prisidėti prie šeimų finansinės gerovės? Ar jie pajėgus tik vadovauti, bet neanalizuoti? O gal valdininkas reikėtų dirbti iš namų su vaikais ir anūkais, bei tuo pat metu atlikti pedagogo, tėvo, mamos pareigas?“, – iškėlė tokius klausimus vienas iš tėvų.

Darbas iš namų

Lopšeliai-darželiai turėtų atsižvelgti į individualius tėvų prašymus

„Delfi“ susisiekė su Šiaulių miesto administracija ir buvo nukreipti šiuo klausimu kreiptis į Švietimo skyrių. Taip pat gavo trumpą paaiškinimą, kuriame nurodoma, kad iš tikrųjų remiamasi anksčiau nurodytu įsakymu, tačiau tėvams būtų taikomos ir tam tikros išimtys.

„Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. A-1874 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. spalio 30 d. įsakymo Nr. A-1498 „Dėl ugdymo organizavimo“ pakeitimo“ Šiaulių mieste buvo priimtas sprendimas miesto lygmeniu pasiekus 50 proc., vaikų, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ugdymą organizuoti įstaigose tik tais atvejais, kai tėvai (įtėviai, globėjai) yra specializuotų tarnybų darbuotojai (medicinos sektoriaus darbuotojai, policijos pareigūnai, kariai, ugniagesiai) arba yra švietimo įstaigai pateikę darbdavio pažymą dėl būtinumo darbo funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje.

Vaikų lankomumas yra nuolat stebimas ir šiuo metu miesto lygmeniu jis viršija 50 procentų, todėl įstaigos vadovaujasi Savivaldybės priimtu sprendimu. Lopšeliai-darželiai atsižvelgia į individualius tėvų prašymus dėl to, kad pažymos pateikimas gali užtrukti, ir sudaro galimybę dokumentą pateikti vėliau“, – „Delfi“ paaiškino Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus patarėja Sandra Verenkaitė-Bubliauskienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (399)