aA
Dviem studentų mitingo prie Seimo dalyviams užsibarikadavimas Vilniaus universiteto Centriniuose rūmuose baigėsi apklausa policijoje ir pradėtu ikiteisminiu tyrimu. Užsibarikaduoti universitete bandė nuo Seimo, kur surengė mitingą, atžygiavusi studentų minia.
Barikados Vilniaus universitete
Policija sulaikė du barikadavimosi iniciatorius - Sorbonos universiteto doktorantą Stanislovą Tomą ir studentą Richardą Dilių.

Kaip DELFI pasakojo įvykio liudininkas, rašytojas, vertėjas Darius Pocevičius, į universitetą įsiveržusi maždaug 100 studentų minia iš koridoriuje rastų stalų ir kėdžių ėmė statyti barikadą. „Įsikišo ūkvedys, kuris neleido, studentus apstumdė. Paskui kažkas iškvietė policiją“, - sakė D. Pocevičius.

Per barikadą į universitetą nebuvo galima patekti. Atvažiavusi policija barikadą ėmė laužti iš lauko pusės. Išlaužę barikadą, policininkai iškart suėmė pagrindinius mitingo organizatorius ir juos išsivedė į mašiną. Čia pralaikę pusvalandį, studentus policininkai išsivežė į komisariatą.

Tačiau, pasak D. Pocevičiaus, viduje likusi 10 studentų grupė nenurimo ir norėjo akciją tęsti toliau. Jau buvo rasta barikadavimui skirta auditorija, tačiau studentai imtis akcijos nesiryžo ir išsiskirstė.

D. Pocevičiaus žiniomis, studentai bandė pasekti 1968 m. pavyzdžiu, kai studentai Prancūzijoje užėmė Sorbonos universitetą. VU užsibarikadavę studentai ketino iškelti mitinge skelbtus reikalavimus ir laukti, kol jie bus įvykdyti. Panašios „okupacijos“ Prancūzijoje dažnos. Dėl jų čia yra tekę uždaryti universitetus.

Studentai po apklausos paleisti

Vilniaus 3-iojo policijos komisariato vadovė Liucija Borusevičienė DELFI sakė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 str. Šis straipsnis numato atsakomybę už įžūlius veiksmus, grasinimus, patyčias arba vandališkus veiksmus viešoje vietoje, kuriais demonstruota nepagarba aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdyta visuomenės rimtis ar tvarka. Už tai gresia viešieji darbai, arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dviejų metų.

Abu studentai po apklausos paleisti.

„Pastačius barikadą, universiteto apsauga pradėjo ją griauti ir sulaužė stalo koją. Buvo iškviesta policija. Aš bandžiau policininkus įtikinti, kad mus išvestų pro kitas duris, bet policija pradėjo veržtis pro barikadą. Jeigu būtų išvedę pro kitas duris, viskas būtų gerai“, - išplatintame pranešime sako vienas iš suimtųjų S. Tomas.

Viena mitingo organizatorių, judėjimo „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ narė Olga Suprun DELFI sakė, kad iniciatyvinė grupė universiteto okupacijos nerėmė ir atsiribojo nuo S. Tomo veiksmų. Jos žiniomis, bandant patraukti studentų sustatytas barikadas, sudaužytas įrėmintas evakuacijos planas. Dėl jo universiteto darbuotojai parašė pareiškimą policijai ir ketina bylinėtis dėl žalos atlyginimo.

S. Tomas buvo vienas iš daugiausiai kalbėjusių mitingo metu. Jis ne kartą minėjo Sorbonos įvykių pavyzdį.

Barikados Vilniaus universitete
G.Baranausko nuotr.

Barikados Vilniaus universitete
G.Baranausko nuotr.
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Didžioji dalis 5-11 klasių mokinių į mokyklas negrįš: ministrė šokiruota, bet direktoriai turi savų argumentų psichologines pasekmes vaikai jaus ilgai (134)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė penktadienį pranešė, kad tik 3...

Nausėda Seimui siūlo 50 eurų didinti NPD: uždirbantys MMA gautų 10 Eur daugiau (51)

Prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus,...

Laukiant galimybių paso – raginimas visiems gyventojams: per šią savaitę pasitikrinkite duomenis e.sveikatoje (95)

Nuo kitos savaitės Lietuvoje ruošiantis pradėti naudoti Galimybių pasą, Registrų centras...

Dėl COVID-19 kilmės – 18 mokslininkų pasirašytas laiškas (75)

18 mokslininkų iš prestižinių tyrimų institucijų ragina savo kolegas nuodugniau ištirti...

Regimantas Dima | D+

Resursas, dėl kurio vyksta karai, o Lietuva jo turi per akis: tuoj konfliktai dėl naftos liks užmarštyje

Į mūsų Žemės rutulį ateina nauji karai. Naujausios geopolitinės įtampos kils dėl vandens,...

Lukašenka jėgos struktūroms atrišo rankas (68)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka...

Lietuva planuoja pirkti 5,58 mln. „Pfizer“ vakcinų 2022-2023 metais (43)

Vilnius, gegužės 17 d. (BNS). Vyriausybė pirmadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos...

Paaiškino, kokias privilegijas suteiks galimybių pasas: tai bus tarpinis sprendimas dokumentą reikės atsinaujinti kas 7 dienas (329)

Galimybių pasas leis atverti veiklas maitinimo sektoriuje, įvairias paslaugas viduje, neberiboti...

Ruginienė apie planuojamą naują lengvatą: neramu, ar neteks padengti vartotojams (4)

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos prezidentė Inga Ruginienė sako teigiamai vertinanti...