aA
Sostinės priemiesčiuose gyvenantys moksleiviai, besimokantys Vilniaus mokyklose, iki šiol mokymo įstaigas galėdavo pasiekti nemokamai. Jų išlaidas kelionei kompensuodavo savivaldybė. Šiuo projektu buvo siekiama gerinti mokyklų prieinamumą toliau gyvenantiems vaikams. Tačiau pasirodė, kad savivaldybė konkursą laimėjusiai vežėjų įmonei už šias paslaugas nesumokėjo, tad prasidėjus naujiems mokslo metams tiek pradinukus, tiek vyresnius moksleivius pasitiko kontrolierės, reikalaujančios už kelionę susimokėti, antraip jie nevažiuos.
Sostinės priemiesčių moksleiviai tapo savivaldybės skolų įkaitais
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Daugeliui šeimų nauja tvarka buvo staigmena

Kaip DELFI pasakojo Avižieniuose gyvenanti moteris, daugelis tėvų apie naujovę sužinojo tik rugsėjo 3 d.

„Dabar kontrolierės kiekvienam vaikai praneša informaciją, kuri, pasirodo, įdėta ir įmonės tinklapyje, kad jie nebegali važiuoti nemokamai. Iki šiol vaikai gaudavo mokyklose mokinio pažymėjimus, mėnesinius bilietus ir iki miesto važiuodavo nemokamai. Iš Avižienių į Vilnių važiuoja tikrai labai daug vaikų – nuo pradinukų iki gimnazistų. O dabar kiekvienam vaikui sakoma, kad jo neveš. Įsivaizduokite, kaip jaučiasi pradinukai. Jie gi galėjo ir pinigų neturėti. Grįžo antrokai, trečiokai iš mokyklos išsigandę, o tėvai nieko nesupranta, kas vyksta“, - pasakojo pašnekovė.

Moteris teigė, kad jos sūnui, vykstančiam į Vilniaus Simono Daukanto gimnaziją, dabar kelionė kainuoja 2,20 Lt.

„Vaikas šiandien 3 km ėjo per laukus iki miesto autobuso. Nėra blogai, kad jis pasivaikšto, kol šilta, bet kas bus žiemą?“ - svarstė pašnekovė.

Įmonei nesumokėta 200 tūkst. litų

Iki šiol vaikus nemokamai vežiojusios įmonės „Leilandas“ tinklapyje iš tiesų patalpainta tokia informacija: „Jeigu Vilniaus miesto savivaldybė iki 2012 rugpjūčio 31d. neatsiskaitys su įmone už 2011-2012 mokslo metais suteiktas moksleivių vežimo paslaugas, tai nuo š. m. rugsėjo 1 d. nebeteiksime nemokamų paslaugų moksleiviams, važiuojantiems į Vilniaus miesto mokyklas“.

Įmonės buhalterė Jadvyga Antanavičienė sakė, kad savivaldybės atstovai iki šiol su ja nesusisiekė ir nepranešė apie savivaldybės galimybes padengti skolą.

„Mums nesumokėta apie 200 tūkst. Lt. Pinigų negavome jau už praėjusių metų lapkritį ir gruodį, taip pat už visus šiuos mokslo metus. Per mėnesį už vaikų vežimą mums susidaro apie 27-28 tūkst. Lt. Mes neturime kitos išeities. Ant mano stalo guli prašymai – darbuotojai nori išeiti iš darbo. Birželio mėnesį dar kažkaip vertėmės – savininkas šiek tiek kuro išlaidų padengdavo. Prieš 14 metų degalai nekainavo nė lito, dabar – beveik 5 litus, o bilietai nepabrango – 16 ct už kilometrą. Pas mus bilietas kainuoja nuo 1,20 iki 1,60 Lt. Už bilietus surenkame apie 100 tūkst. Lt, o vien kurui reikia apie 90 tūkst. Lt.“, - tikino pašnekovė.

Anot J. Antanavičienės, jei savivaldybė kažkiek pinigų artimiausiu metu pažadės sumokėti, įmonė bandys susidariusią problemą spręsti. „Pasakėme tėvams, kad rinktų bilietukus – gal vėliau kompensuosime. Nemokamo vaikų vežimo tvarka juk nėra panaikinta – kaime gyvenantys vaikai iki 40 km į mokyklas gali važinėti nemokamai. Jų kelionė apmokama iš biudžeto. Tačiau kodėl vaikai važinėja į miesto mokyklas, jei, pavyzdžiui, Riešėje yra didžiulė gimnazija, Maišiagaloje yra dvi mokyklos, Sudervė turi mokyklą, taip pat Avižieniai. Bet vaikai važiuoja į miestą. Aišku, galima suprasti – gal nenori keisti mokyklos, kai šeima persikėlė į užmiestį“, - svarstė įmonės atstovė.

Vilniaus savivaldybė piktinasi nesulaukianti pagalbos iš valstybės ir kitų savivaldybių

Tuo tarpu savivaldybės atstovai, paklausti, ką galėtų atsakyti šiems vaikams ir jų tėvams, nieko konkretaus nepažadėjo.

„Niekam ne paslaptis, kad savivaldybė turi įsiskolinimų ir pirmiausia grąžina seniausias skolas. Visais būdais siekiame, kad šios skolos sumažėtų ir ieškome būdų, kaip pagerinti esamą finansinę miesto situaciją. Artimiausiu metu spręsime šį klausimą – svarbiausia, kad nenukentėtų žmonės. Tokių mokinių mes vežame apie 1360 kasdien, tam per metus reikia skirti apie 1 mln. litų. Vis dėlto, tiek valstybė, tiek kitos savivaldybės taip pat galėtų prisidėti prie šios problemos sprendimo, nes mes vežame mokinius, kurių tėvai mokesčius moka toms savivaldybėms, o prievolė apmokėti jų keliones numatyta įstatyme“, - teigė Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Petronis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Analitikai su nerimu stebi įvykius Vokietijoje: šis scenarijus Europai pridarytų daug bėdos (152)

Labai tikėtina, kad po šį sekmadienį vykstančių rinkimų į Vokietijos parlamentą bus...

Raminta Rakauskė | D+

Metalo supirkinėtojai tokių kainų nebuvo matę nuo 2009-ųjų: gyventojai nešė viską, ką galėjo

Kol dalies pramoninių metalų kainos po truputį sminga žemyn, kai kurių vis dar skaičiuoja...

Liūdnos žinios: Kaune kovojama dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du vaikai (815)

Medikų nerimas auga: reanimacijoje vis daugiau koronavirusu sergančių vaikų. LNK žinios praneša,...

Plakatą Nausėdai JAV iškėlusi lietuvė: mūsų yra visame pasaulyje (822)

Plakatą „Nausėda yra homofobas“ iškėlusi mergina yra lietuvė Eglė Malinauskaitė . 21 metus...

Orai: nauja savaitė atneš permainų

Praslinkus aktyviam Atlanto ciklonui, šeštadienį nuo Skandinavijos priartės naujas žemo...

Brutualiu žinomos prodiuserės nužudymu kaltinamas žurnalistas išsidavė itin išsamiais įvykio aprašymais (15)

39 metų televizijos prodiuserė iš Prancūzijos Sophie Toscan du Plantier ramiame Airijos regione...

Pristatė, kaip artimiausiu metu keisis pensijos Lietuvoje: nėra viskas jau taip gerai (355)

Rugpjūčio mėnesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pristatė, kaip...

Pats garsiausias ir paslaptingiausias klubas Berlyne: ką jie ten taip slepia? (20)

Berlynas – 100% pats išskirtiniausias miestas Europoje, turintis unikalią aurą, kurios...

Agnė Kulitaitė | D+

Agnė Kulitaitė: iki kominių pasivažinėjimų vidury dienos nueinamas labai ilgas kelias (2)

Pastarojo laiko įvykiai tik dar kartą patvirtino, jog net ir šiais neramiais laikais konstantų vis...

Gražiausia pasaulio lengvaatlete tituluojama vokietė bėgimo takelį išmainė į podiumą (67)

22 metų Alica Schmidt buvo per žingsnį nuo savo didžiausios gyvenimo svajonės, tačiau jos...