Nuotraukų ir plakatų parodos, „Laisvės kovų“ simuliaciniai žaidimai, žygis Nemunu baidarėmis ir panemune dviračiais, nemokamos atvirutės. Tai – sumanymai, kuriuos 20-to Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) gimtadienio proga įgyvendina jaunimas.
Mitingo, skirto Estijai palaikyti, dalyvis
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
„Visa tai sumanėme, kadangi karta iki 20 metų paties Sąjūdžio nelabai prisimena. Sąjūdžio laikus ir dvasią primiršę ir vyresni. Nusprendėme, kad šiomis iniciatyvomis reikėtų dar kartą parodyti, priminti, kaip svarbu bendra veikla viena linkme“, - DELFI aiškino jaunimo iniciatyvų Sąjūdžio 20-čio proga koordinatorė, korporacijos „Republica“ narė Indrė Zapolskytė. Pasak jos, renginiai skirti dar kartą pajusti vienybę ir meilę šaliai.

Plauks, mins ir žais

I.Zapolskytė pasakojo, kad jau organizuotas nuotraukų konkursas „Laimingieji“, skirtas laisvės ir laimės idėjų apmąstymui bei jų vizualinei išraiškai. Komisijos atrinktos 30 nuotraukų pateko į parodą, keliaujančią po skirtingus Lietuvos miestus. Šiuo metu Tautinės Lietuvių Studentų korporacijos „Neo – Lithuania” organizuotą parodą išvysti galima Vilniaus oro uoste.

Antras jaunimo sumanymas - „Laisvės kovų“ diena, rengiama rugsėjo 6 d. Vilniuje. Tą dieną rengiami du simuliaciniai žaidimai. Kaip sakė I. Zapolskytė, jais siekiama, kad jaunimas pajustų ir pats įsijaustų į laisvės kovotojų vaidmenį.

Vienas žaidimas Vingio parke atspindės 1863-1864 m. sukilimą. Tuo tarpu Vilniaus Užupio rajone vyks knygnešių simualiacinis žaidimas. Anot pašnekovės, simuliacinio žaidimo metu kiekvienas dalyvis turi savo užduotį ir ją privalo atlikti. Numatoma, kad simuliaciniuose žaidimuose dalyvaus 300 dalyvių.

„Visa diena bus nukreipta į XIX a. laisvės kovotojus, be kurių nebūtų 1918 m. Vasario 16 ir be kurių paskui laisvės idėjos nebūtų galėjusios atgimti Sąjūdžio metu”, - kalbėjo I. Zapolskytė.

Dieną Lukiškių ir Katedros aikštėse veiks plakatų paroda „Veidai iš praeities“. Joje bus eksponuojamos trumpos laisvės kovotojų biografijos, mintys, veikla taip visuomenei primenant apie laisvės kovotojus. Dieną taip pat planuojama ekskursija filomatų keliais Vilniaus Senamiestyje. Rugsėjo 6 d. renginius vainikuos koncertas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje.

Rugpjūčio 18-22 dienomis jaunimas leisis į žygį Nemunu. Vieni nuo Druskininkų iki Birštono Nemunu plauks baidarėmis, kiti panašiu maršrutu palei Nemuną važiuos dviračiais. Žygyje laukiama apie 100 dalyvių. Žygį Nemunu vainikuos koncertas Birštone.

Renginių metu, specialiuose stenduose, jaunimo lankomose vietose netrukus turėtų būti pradėtos platinti Sąjūdžiui skirti atvirukai. Jų leidimą iniciavo Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT). 25 tūkstančiai Sąjūdį priminsiančių atviručių bus platinamos ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Norintys dalyvauti simuliaciniuose žaidimuose ar žygyje turėtų registruotis interneto svetainėje www.sajudziui20.lt. Dviračių bei laivų žygį Nemunu bei simuliacinius žaidimus organizuoja studentų korporacija „Republica“.

Paramą jaunimo iniciatyvoms nusprendė skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukakčių minėjimo komisija. Sumanymų įgyvendinimui skirtus 60 tūkstančių litų išmokės Seimo kanceliarija.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1140)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (165)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (27)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (3)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (10)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (6)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (557)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...