aA
Į profesines mokyklas šiemet atėjo 21,9 tūkst. pirmakursių – tai puse tūkstančio daugiau nei pernai ir dešimtadaliu daugiau nei buvo numatyta priimti, trečiadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).
© Shutterstock nuotr.

„Matome, kad šiemet jaunimas aktyviai rinkosi profesines mokyklas. Vykstanti profesinio mokymo pertvarka, steigiami sektoriniai praktinio mokymo centrai, gerėjanti mokymo kokybė, keičia profesinės mokyklos veidą ir visuomenės požiūrį į profesinį mokymą. Darbo rinka laukia aukštos kvalifikacijos profesionalų, kurias rengia atsinaujinusios profesinės mokyklos“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet populiarios automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), aviamechaniko, java programuotojo, virėjo profesinio mokymo programos.

Šiais metais įkūrus sektorinius praktinio mokymo centrus padidėjo norinčiųjų mokytis pagal buvusias ne tokias populiarias siuvėjų, inžinerinės srities profesinio mokymo programas.

Šiais metais daugumoje profesinių mokyklų suformuotos papildomos grupės, kadangi, bendradarbiaujant su darbdaviais, atsirado naujų mokymo programų, reikalingų konkrečių regionų darbo rinkai.

Apie pusę iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Kaip ir pernai apie 1,5 tūkst. pretendentų, norinčių mokytis profesijos, jau turi aukštąjį išsilavinimą. Studentai, baigę universitetus, renkasi profesines mokymo įstaigas norėdami įgyti papildomų kvalifikacijų, reikalingų darbo rinkoje.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo apie 200 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir kituose.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, panaudojant ES struktūrinių fondų paramą, Lietuvoje jau įsteigti 33 sektoriniai profesinio praktinio mokymo centrai, aprūpinti moderniausia praktinio mokymo įranga. Iki šių metų pabaigos planuojama jų įsteigti 41.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilniuje neutralizuotas 100 kg sprogmuo: buvo evakuoti aplinkiniai namai, prekybos centras „Panorama“ papildyta 23:33 val.  (249)

Ketvirtadienio rytą statybininkų atkasta aviacinė bomba kelia didžiulį pavojų. Ketvirtadienio...

Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis (258)

„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose...

Politiniu turizmu kaltinamas Narkevičius: nesigilinau į organizacinius niuansus (93)

Vos tris mėnesius pareigas einantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius viešai...

Šilumos banga džiugins ir savaitgalį: vėl kėsinsis į daugiamečius rekordus (2)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks šiltasis atmosferos frontas. Visame krašte bus debesuota,...

Buvęs aplinkos ministras šokiruotas: jei kalbame, kad išsigims gyvūnai, tai kas bus žmonėms (84)

„Ši problema tikrai nėra vien Alytaus. Nepaprastoji situacija, mano nuomone, turėjo būti...

Bestuburė Lietuvos rinktinė – vėl po Ronaldo kojomis: sumindyta dar nepadoriau nei Vilniuje (348)

Ketvirtadienio vakarą Algarvės stadione vykusiose atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo...

Naujas ir itin efektyvus protestuotojų ginklas: lazeriais neutralizuoja dronus ir veidų atpažinimo sistemą apakina policijos sraigtasparnius (29)

Technologijos tapo esminiu Honkongo protestų elementu. Pasitelkiamos įvairiausios priemonės:...

Gimtadienio laukianti Jocytė: visi sako, kad aš – dar visai vaikas, tai gal dabar subręsiu (16)

Pirmose Europos čempionato atrankos rungtynėse Lietuvos moterų rinktinė užtikrintai įveikė...

Direktorius darbuotojus nustebino 70 tūkst. dolerių minimaliu metiniu atlyginimu (46)

Danas Price‘as – vadovas, kuris sugeba nustebinti. 35-erių metų kreditinių kortelių apdorojimo...

Pačios keisčiausios priežastys, dėl kurių poros atsisako sekso (11)

„Tuomet jie iškėlė vestuves ir gyveno ilgai bei laimingai…“ – mintyse ataidi tiek pasakose...