aA
Į profesines mokyklas šiemet atėjo 21,9 tūkst. pirmakursių – tai puse tūkstančio daugiau nei pernai ir dešimtadaliu daugiau nei buvo numatyta priimti, trečiadienį pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM).
Profesinės mokyklos - vis populiaresnės: programos, kurias rinkosi daugiausiai
© Shutterstock nuotr.

„Matome, kad šiemet jaunimas aktyviai rinkosi profesines mokyklas. Vykstanti profesinio mokymo pertvarka, steigiami sektoriniai praktinio mokymo centrai, gerėjanti mokymo kokybė, keičia profesinės mokyklos veidą ir visuomenės požiūrį į profesinį mokymą. Darbo rinka laukia aukštos kvalifikacijos profesionalų, kurias rengia atsinaujinusios profesinės mokyklos“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Kaip ir pernai, taip ir šiemet populiarios automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), aviamechaniko, java programuotojo, virėjo profesinio mokymo programos.

Šiais metais įkūrus sektorinius praktinio mokymo centrus padidėjo norinčiųjų mokytis pagal buvusias ne tokias populiarias siuvėjų, inžinerinės srities profesinio mokymo programas.

Šiais metais daugumoje profesinių mokyklų suformuotos papildomos grupės, kadangi, bendradarbiaujant su darbdaviais, atsirado naujų mokymo programų, reikalingų konkrečių regionų darbo rinkai.

Apie pusę iš pareiškusiųjų norą mokytis profesinėse mokyklose yra įgiję pagrindinį išsilavinimą ir siekia kartu su kvalifikacija įgyti vidurinį išsilavinimą. Kaip ir pernai apie 1,5 tūkst. pretendentų, norinčių mokytis profesijos, jau turi aukštąjį išsilavinimą. Studentai, baigę universitetus, renkasi profesines mokymo įstaigas norėdami įgyti papildomų kvalifikacijų, reikalingų darbo rinkoje.

Į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Jose galima įgyti kvalifikaciją arba kvalifikaciją kartu su pagrindiniu arba viduriniu išsilavinimu. Į profesines mokyklas taip tat priimami suaugę asmenys, kurie siekia patobulinti ar įgyti naują kvalifikaciją.

74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo apie 200 įvairių profesinio mokymo programų įvairiuose ūkio sektoriuose: architektūros ir statybos, gamybos ir perdirbimo, inžinerijos, kompiuterijos, meno, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, transporto, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ir kituose.

Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikaciją įgyti siekiantiems asmenims, pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva, panaudojant ES struktūrinių fondų paramą, Lietuvoje jau įsteigti 33 sektoriniai profesinio praktinio mokymo centrai, aprūpinti moderniausia praktinio mokymo įranga. Iki šių metų pabaigos planuojama jų įsteigti 41.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Skvernelis – apie santykius su Karbauskiu: vienas klausimas tarp mūsų taip ir liko neatsakytas (40)

Buvusio premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, darbas paprastu Seimo nariu jam atnešė daugiau...

Išėjimas į pensiją – sunkus išbandymas: liūdnos istorijos liudija, kad problema – ne tik pinigai (35)

Psichologai pastebi tendenciją, kad pensijos itin laukę senjorai labai greitai šiuo laikotarpiu...

Vydmantiškį verslininką imtis amato paskatino pasaulį išvydę anūkai

Vaikas, kad ir kiek pavargęs, šiukštu neprisipažįsta, kad visas pasaulio bėdas išspręstų...

Autobuso kameros įamžino bjaurų išpuolį: vairuotojui paprašius parodyti bilietus – neadekvati reakcija (94)

Klaipėdos policijai tenka narplioti išpuolį miesto maršrutiniame autobuse, per kurį nukentėjo...

Draugai Tauragėje įkūrė vandenlenčių parką: planuoja didelę plėtrą (26)

„Liberty beach“ vandenlenčių parko įkūrėjai Donatas Dirginčius ir Vytautas Remeikis sako...

Grybauskaitė: už laisvę ir žmogiškumą reikia kovoti kasdien (173)

Tremtis Lietuvai niekada netaps tolima praeitimi, kad ir kiek metų prabėgtų, sakė prezidentė...

Aiškėjant, kaip mokyklos dirbs rudenį – griežtas vertinimas: bus blogai (139)

Nuo rudens visi moksleiviai turėtų grįžti į mokyklas, tačiau išgirdę, kad ir rudenį galbūt...

Turgus, į kurį skuba ir turistai: kas lietuviškų braškių, o kas sendaikčių ar garsaus prekinio ženklo basučių vos nuo 5 eurų

Neatskiriama poilsio Dzūkijoje dalis – ketvirtadieninis apsilankymas Veisiejų turguje, kur...

EURO 2020: Velsas – Šveicarija (14)

Antrą Europos futbolo čempionato dieną pradeda A grupės varžovų Velso ir Šveicarijos akistata...

Įtampa dėl kaimyno psichologinio smurto privertė išsikelti ir Viktorijos Jakučinskaitės šeimą: tokie žmonės gali privesti prie paranojos (121)

Penktadienį paviešinus filmuotą medžiagą, kurioje įamžintas stilistės ir žurnalo redaktorės...