aA
Prestižinėmis laikomos gimnazijos nejaučia Lietuvoje mažėjančio mokinių skaičiaus. Vien Vilniaus licėjuje, kuris trečiadienį skelbs priimtųjų sąrašus, į 120 vietų pretendavo 603 mokiniai. „Tai rekordinis skaičius, prašymus dalyvauti priėmime registravo 100 daugiau žmonių, negu praėjusiais metais“, – DELFI sakė mokyklos direktorius Saulius Jurkevičius. Daugiau norinčių dalyvauti atrankose registruota ir Kauno technologijos universiteto, Kauno bei Vilniaus jėzuitų gimnazijose.
Universitetas, mokslas, studentai
Universitetas, mokslas, studentai
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Paklaustas, kas lemia augantį prestižinių gimnazijų populiarumą, Vilniaus licėjaus vadovas sakė, jog ne tik aukšta mokymo kokybė ar mada. „Ko gero, tai priklauso nuo daugelio priežasčių: ir lygio, ir viešosios opinijos, ir vietos, pagaliau – nuo bendros situacijos švietimo sistemoje“, - komentavo S. Jurkevičius.

Jo nuomone, didelės įtakos stojančiųjų antplūdžiui turėjo ir nuolatinės kalbos apie sostinės mokyklų reorganizaciją. „Girdėdami apie galimus mokyklų jungimus, pertvarką, žmonės jautėsi nesaugūs ir ieškojo mokyklos, kuriai negrėstų pokyčiai“, - mano licėjaus vadovas.

KTU gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio duomenimis, šiemet konkursas į dvi KTU gimnazijos pirmąsias ir vieną antrąją klasę siekė vidutiniškai 4,5.

„Konkurencija didelė. Šiemet ji gerokai mane nustebino, nes kalbama, kad moksleivių mažėja, kiti skundžiasi kad nesurenka vaikų, tačiau mes kol kas to nepastebime“, – sakė direktorius, pridurdamas, jog konkurso tvarka buvę aštuntokai komplektuoti į dvi, devintokai į vieną klasę.

Klasėse didino vaikų skaičių

Vilniaus jėzuitų gimnazijos direktoriaus Virgilijaus Sauliaus žiniomis, šiemet į penktąsias gimnazijos klases stojo dar daugiau vaikų, nei praėjusiais metais, iš viso 349. Tiesa šiemet ši gimnazija rinko ne tris, o keturias mažiausiųjų klases, kuriose mokysis 96 vaikai.

Papildomoje penktokų klasėje, pagal projektą su vokiečiais, bus sustiprintai mokoma vokiečių kalbos.

Paklaustas, kodėl visoje Lietuvoje mažėjant mokinių skaičiui šioje gimnazijoje išlieka dideli konkursai, mokyklai vadovaujantis jėzuitų vienuolis sakė, jog tai lemia daug priežasčių, tačiau pagrindinė, kad mokykla turi savo veidą: akcentuoja ne tik stiprų akademinį mokinių rengimą, bet ir visuminį asmenybės ugdymą, daug dėmesio skiria sielovadai, sportui.

Kiek bus norinčių stoti į vyresniąsias Vilniaus jėzuitų gimnazijos klases, kol kas neaišku, nes mokiniai vis dar teikia prašymus. „Tačiau jau dabar aišku, kad norinčių dalyvauti atrankoje bus daugiau, nei praėjusiais metais“, – sakė V.Saulius.

Kauno jėzuitų gimnazija šiemet taip pat nepajuto mažėjančio mokinių skaičiaus. „Į penktąsias klases stojo kiek daugiau vaikų, nei pernai. Iš 214 į tris gimnazijos klases priimta 90. Skirtingai nei ankstesniais metais į gimnaziją stojo panašus skaičius berniukų ir mergaičių, nors anksčiau berniukų ateidavo mažiau“, – DELFI komentavo mokyklai vadovaujantis kunigas Aldonas Gudaitis.

Kauno jėzuitų gimnazijoje tradiciškai rinktos trys penktokų klasės, tačiau vaikų skaičių kiekvienoje padidintas iki 30. Kunigo teigimu, šį sprendimą lėmė kelios priežastys: „Visų pirma, kad yra daug norinčių mokytis ir atkrisdavo daug gerų vaikų, o antra, nori-nenori svarbus ir mokinio krepšelių skaičius, kad būtų lengviau išgyventi finansiškai“.

Nuo rugsėjo Kauno jėzuitų gimnazija planavo įsikurti naujose patalpose ir rinkti 4 penktokų klases, tačiau dėl nebaigto patalpų remonto ketvirtosios penktokų klasės teks palaukti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vienai iš gyvybės draudimo rūšių deda apynasrį: pristatė laukiančius pokyčius papildyta (1)

Griežtinant investicinio gyvybės draudimo (IGD) teikimo sąlygas norima riboti produkto platintojo...

Mokyklose mokinių laukia neišvengiami pokyčiai: skelbia, kokios bus esminės priemonės atnaujinta (5)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šalies kriminogeninė situacija išlieka...

Erik Wasson, Jonathan Tamari

„Bloomberg“: Zelenskiui – smūgis iš JAV

Įstatymų leidėjai šeštadienį priimtoje priemonėje, kuria siekta išvengti federalinės...

Po kelių brutalių užpuolimų Pilaitė puolė į paniką, policija ragina nerengti raganų medžioklės visi įtariamieji nustatyti (3)

Praėjusią savaitę Vilniaus Pilaitės rajone įvykdyti keli įžūlūs nusikaltimai. Gyventojai po...

Naujas Musko įrašas sukėlė pasipiktinimo bangą: viešai pasišaipė iš Zelenskio (12)

Amerikiečių milijardierius Elonas Muskas, ne kartą sukėlęs skandalą savo pareiškimais apie...

Taip ir Ne

Archyviniuose kadruose – dar prieš skandalą TV pasirodžiusi Neringa Venckienė: žaidime laimėjo du kilimus

Praeityje garsus Arūno Valinsko vestas žaidimas „Taip ir Ne“ žiūrovams pateikdavo...

Karas Ukrainoje. Ukrainos žvalgyba: dronai atakavo Rusijos gamyklą, kurioje gaminamos raketos Ch-59 pranešama apie kare žuvusį savanorį iš Estijos

Naktį į pirmadienį, spalio 2 d., rusai paleido nepilotuojamus orlaivius į Ukrainą.

Lietuvai nesulaukus iš Vokietijos žadėto plano, neatsakytų klausimų dabar tik daugėja (5)

Lietuva nesulaukė iš Vokietijos rugsėjį žadėto plano – kaip vokiečiai dislokuos Lietuvoje...

Kristina Pocytė-Medutė

Dvi pusės. Narkotikus mokyklose rasti vis sunkiau: slepia keksiukuose, šokolade, guminukuose

Pastaruoju metu vis garsiau kalbama apie vis didėjančią problemą – mokyklose plintančius...

Dovilė Filmanavičiūtė apie netikėtą atradimą – nuo šiol bus tik šaldyti pomidorai

Šaldyti pomidorai – vieniems naujai, o kai kam jau prieš kelerius metus atrastas malonumas....