aA
Prestižinėmis laikomos gimnazijos nejaučia Lietuvoje mažėjančio mokinių skaičiaus. Vien Vilniaus licėjuje, kuris trečiadienį skelbs priimtųjų sąrašus, į 120 vietų pretendavo 603 mokiniai. „Tai rekordinis skaičius, prašymus dalyvauti priėmime registravo 100 daugiau žmonių, negu praėjusiais metais“, – DELFI sakė mokyklos direktorius Saulius Jurkevičius. Daugiau norinčių dalyvauti atrankose registruota ir Kauno technologijos universiteto, Kauno bei Vilniaus jėzuitų gimnazijose.
Universitetas, mokslas, studentai
Universitetas, mokslas, studentai
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Paklaustas, kas lemia augantį prestižinių gimnazijų populiarumą, Vilniaus licėjaus vadovas sakė, jog ne tik aukšta mokymo kokybė ar mada. „Ko gero, tai priklauso nuo daugelio priežasčių: ir lygio, ir viešosios opinijos, ir vietos, pagaliau – nuo bendros situacijos švietimo sistemoje“, - komentavo S. Jurkevičius.

Jo nuomone, didelės įtakos stojančiųjų antplūdžiui turėjo ir nuolatinės kalbos apie sostinės mokyklų reorganizaciją. „Girdėdami apie galimus mokyklų jungimus, pertvarką, žmonės jautėsi nesaugūs ir ieškojo mokyklos, kuriai negrėstų pokyčiai“, - mano licėjaus vadovas.

KTU gimnazijos direktoriaus Bronislovo Burgio duomenimis, šiemet konkursas į dvi KTU gimnazijos pirmąsias ir vieną antrąją klasę siekė vidutiniškai 4,5.

„Konkurencija didelė. Šiemet ji gerokai mane nustebino, nes kalbama, kad moksleivių mažėja, kiti skundžiasi kad nesurenka vaikų, tačiau mes kol kas to nepastebime“, – sakė direktorius, pridurdamas, jog konkurso tvarka buvę aštuntokai komplektuoti į dvi, devintokai į vieną klasę.

Klasėse didino vaikų skaičių

Vilniaus jėzuitų gimnazijos direktoriaus Virgilijaus Sauliaus žiniomis, šiemet į penktąsias gimnazijos klases stojo dar daugiau vaikų, nei praėjusiais metais, iš viso 349. Tiesa šiemet ši gimnazija rinko ne tris, o keturias mažiausiųjų klases, kuriose mokysis 96 vaikai.

Papildomoje penktokų klasėje, pagal projektą su vokiečiais, bus sustiprintai mokoma vokiečių kalbos.

Paklaustas, kodėl visoje Lietuvoje mažėjant mokinių skaičiui šioje gimnazijoje išlieka dideli konkursai, mokyklai vadovaujantis jėzuitų vienuolis sakė, jog tai lemia daug priežasčių, tačiau pagrindinė, kad mokykla turi savo veidą: akcentuoja ne tik stiprų akademinį mokinių rengimą, bet ir visuminį asmenybės ugdymą, daug dėmesio skiria sielovadai, sportui.

Kiek bus norinčių stoti į vyresniąsias Vilniaus jėzuitų gimnazijos klases, kol kas neaišku, nes mokiniai vis dar teikia prašymus. „Tačiau jau dabar aišku, kad norinčių dalyvauti atrankoje bus daugiau, nei praėjusiais metais“, – sakė V.Saulius.

Kauno jėzuitų gimnazija šiemet taip pat nepajuto mažėjančio mokinių skaičiaus. „Į penktąsias klases stojo kiek daugiau vaikų, nei pernai. Iš 214 į tris gimnazijos klases priimta 90. Skirtingai nei ankstesniais metais į gimnaziją stojo panašus skaičius berniukų ir mergaičių, nors anksčiau berniukų ateidavo mažiau“, – DELFI komentavo mokyklai vadovaujantis kunigas Aldonas Gudaitis.

Kauno jėzuitų gimnazijoje tradiciškai rinktos trys penktokų klasės, tačiau vaikų skaičių kiekvienoje padidintas iki 30. Kunigo teigimu, šį sprendimą lėmė kelios priežastys: „Visų pirma, kad yra daug norinčių mokytis ir atkrisdavo daug gerų vaikų, o antra, nori-nenori svarbus ir mokinio krepšelių skaičius, kad būtų lengviau išgyventi finansiškai“.

Nuo rugsėjo Kauno jėzuitų gimnazija planavo įsikurti naujose patalpose ir rinkti 4 penktokų klases, tačiau dėl nebaigto patalpų remonto ketvirtosios penktokų klasės teks palaukti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Analitikai su nerimu stebi įvykius Vokietijoje: šis scenarijus Europai pridarytų daug bėdos (143)

Labai tikėtina, kad po šį sekmadienį vykstančių rinkimų į Vokietijos parlamentą bus...

Raminta Rakauskė | D+

Metalo supirkinėtojai tokių kainų nebuvo matę nuo 2009-ųjų: gyventojai nešė viską, ką galėjo

Kol dalies pramoninių metalų kainos po truputį sminga žemyn, kai kurių vis dar skaičiuoja...

Liūdnos žinios: Kaune kovojama dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du vaikai (809)

Medikų nerimas auga: reanimacijoje vis daugiau koronavirusu sergančių vaikų. LNK žinios praneša,...

Plakatą Nausėdai JAV iškėlusi lietuvė: mūsų yra visame pasaulyje (811)

Plakatą „Nausėda yra homofobas“ iškėlusi mergina yra lietuvė Eglė Malinauskaitė . 21 metus...

Orai: nauja savaitė atneš permainų

Praslinkus aktyviam Atlanto ciklonui, šeštadienį nuo Skandinavijos priartės naujas žemo...

Brutualiu žinomos prodiuserės nužudymu kaltinamas žurnalistas išsidavė itin išsamiais įvykio aprašymais (15)

39 metų televizijos prodiuserė iš Prancūzijos Sophie Toscan du Plantier ramiame Airijos regione...

Pristatė, kaip artimiausiu metu keisis pensijos Lietuvoje: nėra viskas jau taip gerai (349)

Rugpjūčio mėnesį socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pristatė, kaip...

Pats garsiausias ir paslaptingiausias klubas Berlyne: ką jie ten taip slepia? (19)

Berlynas – 100% pats išskirtiniausias miestas Europoje, turintis unikalią aurą, kurios...

Agnė Kulitaitė | D+

Agnė Kulitaitė: iki kominių pasivažinėjimų vidury dienos nueinamas labai ilgas kelias (2)

Pastarojo laiko įvykiai tik dar kartą patvirtino, jog net ir šiais neramiais laikais konstantų vis...

Gražiausia pasaulio lengvaatlete tituluojama vokietė bėgimo takelį išmainė į podiumą (64)

22 metų Alica Schmidt buvo per žingsnį nuo savo didžiausios gyvenimo svajonės, tačiau jos...