aA
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako esąs patenkintas jau metus trunkančiu Vyriausybės darbu. Seimo vadovas, aptardamas teiginius, kad mokslininkų ir dėstytojų atlyginimai liko už „padorumo ribos“, samprotavo, jog dėstytojai važiavo dirbti į svečias šalis ir toliau važiuos, o ir reikalavimų „virš galimybių ribos“ visada bus.
Viktoras Pranckietis
© DELFI / Kiril Čachovskij

V. Pranckietis pabrėžė, kad stabilia dauguma patvirtintas biudžetas rodo, jog galima imtis ir rimtesnių reformų.

Aptardamas svarbiausias antradienį Seimo patvirtinto 2018 m. biudžeto gaires, V. Pranckietis nesutiko, kad dabartinei Vyriausybei trūksta ryžto įgyvendinant reformas. Jis teigė, kad labai sunku vertinti tą ribą, kuomet ryžto trūksta ir kur jo netrūksta.

Seimo Pirmininkas ryžtingomis reformomis pavadino Vyriausybės atliekamas švietimo ir aukštojo mokslo reformas. V. Pranckietis labai nesureikšmino šią savaitę vykusių mokslininkų ir dėstytojų surengtų protestų akcijų. Šių akcijų metu dėstytojai protestavo prieš itin mažus atlyginimus, kurie kaimyninėse valstybėse yra daugiau nei dvigubai didesni.

Seimo vadovas taip pat teigė, kad negali sutikti su argumentais, jog aukštojo mokslo sistemoje skiriamos lėšos yra nepakankamos. Dabar skiriami pinigai, teigė V. Pranckietis, yra ryški parama dėstytojams. O vertindamas mokslininkų teiginius, kad dabartiniai jų atlyginimai verčia emigruoti į užsienio universitetus, Seimo vadovas pabrėžė, jog tie dėstytojai, kurie važiavo kur nors dėstyti, jie ir toliau važiuos.

Seimo Pirmininko nuomone, tiek opozicijos, tiek mokslininkų kritika yra nepagrįsta. Jis „Žinių radijuje“ samprotavo, kad visada bus reikalavimų „virš galimybių ribos“, ir galbūt Vyriausybei, apskritai, pradžioje reikėjo siūlyti palikti esamą situaciją ir be diskusijų vėliau priimti padidintą biudžetą.

„Visada yra pasiūlymų dar kažką padidinti, jau virš galimybių ribos. Visas tas kompromiso neradimas būna tame didesniame padidinime. Galbūt Vyriausybei reikėtų pradžiai siūlyti tą patį, kas buvo anksčiau, nieko nesistengiant padaryti, o tada priimti pasiūlymus ir tik tada teikti tą padidinta biudžetą,„- kalbėjo V. Pranckietis.

Antradienį Seimas patvirtino 2018 m. valstybės biudžetą. Už patobulintą biudžeto projektą balsavo 84 Seimo nariai, prieš - 29, susilaikė 15 parlamentarų.

Seimas patvirtino daugiau kaip 9,071 mlrd. eurų sieksiančias valstybės biudžeto pajamas ir beveik 9,559 mlrd. eurų išlaidas (asignavimai viršija pajamas 487,6 mln. eurų). 2018 m. asignavimai iš Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų sudarys 2,3 mlrd. eurų. 2018 m. biudžete daugiausia numatoma skirti socialinei apsaugai - daugiau nei 5,3 mlrd. eurų.

Biudžete numatyta dėstytojų ir mokslininkų atlyginimams skirti papildomai 22 mln. eurų.

Tuo tarpu pirmadienį Vilniaus universiteto Filosofijos ir Istorijos fakultetų langai buvo papuošti gedulo kaspinais, skambėjo laidotuvių muzika. Taip akademinė bendruomenė protestavo prieš tai, kad kylant BVP ir biudžeto pajamoms, švietimui tenkanti BVP dalis vis tiek mažėja.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (22)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (221)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (22)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Lietuviai aplankė Čingischano tėvynę: nuolat žudęs, prievartavęs ir plėšęs kitas tautas, šiandien jis vis tiek garbinamas (84)

Mongolija savo didžiūnų išmintį šiandien gerbia kur kas labiau, nei jų užkariavimus. Šalyje...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (56)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (2)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

„Nevėžio“ stratego apmaudas ir saviškių neatpažinęs Šaras: kai kurie nebūtų patekę net į dublerius (2)

Nuožmi kova iki paskutinių lemiamo ketvirčio sekundžių ir dramatiška Kauno „Žalgirio“...

Lietuvis per mėnesį uždirba 4 tūkst. eurų: jo išskirtinis talentas stebina pasaulį (79)

„Mes pradėjom nuo nekilnojamojo turto, o dabar jau esame gana gerai įsitvirtinę ir tarptautinio...

Marietje Schaake. Ar patikėsite „Facebook“ interneto kontrolę?

Praėjusių metų balandį, kai 34 technologijų kompanijos paskelbė dalyvaujančios...