aA


Vilniaus rajono Veriškių pradinės mokyklos klasėse temperatūra – apie 10 laipsnių. Klasėse, kuriose įjungti elektriniai šildytuvai, oras dar sušyla iki 15 laipsnių. Tačiau kitur vos perkopia 10 laipsnių, skelbia „Info TV“ naujienų laida „Info diena“.
Mokykla
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Vilniaus rajono Veriškių pradinės mokiniai gali šiek tiek sušilti tik susigūžę prie radiatorių. Prieš savaitę sugedus detalei šildytuvo sistemoje, mokykla liko tik su vienu iš dviejų katilų, kuris šilumos neužtikrina. Lenkų rinkimų akcijos valdoma savivaldybė tvirtina, kad šiluma su lenkų ir lietuvių konfliktais nieko bendro neturi, tačiau sugedusiai šildymo įrangos detalei reikalingi pinigai atsirado tik pradėjus domėti „Info dienos“ žurnalistams.

Mokyklos direktorė Dalia Peciūnienė „Info dienai“ sakė, kad mokyklos šildymo sistema skaičiuoja 25-erius metus, o prieš savaitę perdegė konduktoriaus ritė. „Gyvename kaip ant parako statinės, bijome, kad koks nors gedimas mus išves iš rikiuotės ir pradėsim šalti. Taip ir atsitiko“, – pasakojo D. Peciūnienė. Pedagogės bando patalpas šildyti šildytuvais, tačiau jie nuo šalčių neišgelbsti, nes įjungus kelis šildytuvus vienu metu, tuoj pat dingsta elektra.

Kai kurie tėvai dėl šalčio kelias dienas į mokyklą vaikų nevedė. Kiti tėvai pripažino, kad vaikus į mokyklą ėmė rengti šilčiausiais drabužiais. Vienos mokinės tėvas Giedrius „Info dienai“ sakė, kad namie gerokai šilčiau nei mokykloje. Keturmečio mama Raminta apgailestavo, kad vaiko neturėjo kur palikti, todėl teko leisti į šąlantį darželį. Čia vaikas susirgo ir dabar gydomas namuose. „Mokykloje labai šalta iš tikrųjų, patalpos pašildomos šildytuvu, tačiau koridoriuose, kai vaikai eina valgyti ar į tualetą, šalta“, – sakė Raminta.

Vilniaus rajono savivaldybė 1200 Lt už reikalingą šildymo sistemos detalę mokyklai pervedė praėjus beveik savaitei po gedimo. Veriškių mokykla vadinama lietuviškumo židiniu lenkų gausiai gyvenamame krašte. Ją Vilniaus rajono valdžia ketino uždaryti ir prijungti prie didesnės mokyklos Nemenčinėje. Mokykla dėl išlikimo kovojo teismuose, jai pavyko išlikti sename mediniame dvaro pastate. 

Vilniaus rajono savivaldybė „Info dienai“ neigia, kad delsimas sumokėti pinigus – seno lietuviškos mokyklos ir lenkų rinkimų akcijos valdomos savivaldybės konflikto padarinys. Valdininkai sako, kad pinigų pervedimas užtruko tik dėl popierizmo. Vilniaus rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Julius Perveneckas sako, kad tokių problemų per minutę sutvarkyti neįmanoma. Anot jo, veikiant abiems katilams mokykloje nešalta. „Dabar veikia vienas, jei būtų 10 laipsnių šalčio, jo užtektų, kadangi dabar 20 laipsnių šalčio ir vėjas, šaltoka“, – aiškina J. Perveneckas. Vietos valdžia žada vėjų perpučiamos mokyklos renovaciją, tačiau užtikrinto šilto gyvenimo Veriškių mokyklai teks palaukti mažiausia metus. „Renovacija bus reikalinga, bet kol laiko pastatas, tai bus dirbama taip“, – sakė Vilniaus rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas. 

Visuomenės sveikatos centras sako, kad tokiame šaltyje, kai temperatūra vos perlipa 10 laipsnių, pamokos vykti negali. Visuomenės Sveikatos centro atstovė Asta Razmienė „Info dienai“ teigia, kad tokioje temperatūroje vaikas sušąla, suserga, imunitetas nusilpsta, greičiau užkrečiama ligomis. „Ugdymo procesas neįmanomas: labai sulėtėja mąstymas, neįmanoma nieko įsiminti. Tai yra visapusiškai kenksminga“ – šaltos klasės padarinius vardijo A. Razmienė. 

Baudos gresia ne Vilniaus rajono valdžiai, o Veriškių mokyklos direktorei. Visuomenės sveikatos centras į mokyklas siunčia inspektorius. Jei yra šalčiau nei 18 laipsnių, mokyklos direktoriams skiriama bauda nuo 25 litų. Jei mokykloje šalta ir po įspėjimo, mokyklos valdžiai gali tekti mokėti baudas iki 500 litų.

Info TV
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Iš Alytaus mero – nerimą keliančios žinios: mūsų vyrai po truputį krenta (28)

Alytaus meras Nerijus Cesiulis ir toliau aktyviai informuoja žmones apie situaciją gaisro...

Po slapto STT tyrimo – kaltinimai garsiam verslininkui: dovanų maišelyje – butelis alkoholinio gėrimo ir vokelis (50)

Lietuvos transporto ir logistikos paslaugų bendrovių grupės „ Transekspedicija “ generalinis...

Skvernelis: aš esu priešlaikinių rinkimų šalininkas (102)

Šiuo metu Lietuvoje egzistuoja trys ugniagesių gelbėtojų grandys – vieni pavaldūs...

Kelionė į Keniją šeimai neapsiėjo be nuotykių: batai iš padangų, akistata su medžiojančia liūte ir pasikeitęs vaikų elgesys (9)

Jei dar visai neseniai motinystė siejosi su dvejų metų namų rutina, tai šiandien vis daugiau...

JAV bombonešių skrydžiai virš Lietuvos ir Estijos: šį kartą rusams paspendė ir spąstus (409)

Trečiadienio popietę virš Lietuvos jau antrą kartą šiais metais pasirodė JAV strateginis...

Užkalnis. Ši vyriausybė klyno nesugebėtų užsisegti (310)

Žiūrim, ką turim. Alytuje tai dega, tai smilksta, tai rūksta senos padangos, gyventojai...

Dar viena pergalė: pajėgų kroatą palaužęs Maslobojevas užsitikrino pasaulio čempionato medalį (5)

Savo pergalingą žygį WAKO pasaulio kikbokso čempionate Sarajeve (Bosnija ir Hercegovina) pratęsė...

Mantas Stonkus paviešino savo susirašinėjimą su Alytaus meru: jis galėtų būti neblogas komikas (51)

Praėjusią savaitę vienoje Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilęs gaisras tapo rimta...

Vyras jaučiasi atsidūręs kvailio vietoje: bandė guosti išsiskyrusią draugę, bet jos lūkesčiai tik augo

Taip jau nutiko, kad susipažinau su moterimi, kuri jau turi vaiką iš ankstesnių santykių. Iš...

ES narės pritarė siūlymui atidėti „Brexit“ (34)

Europos Sąjungos narės trečiadienį iš principo pritarė siūlymui atidėti Didžiosios...