aA
Socialiniame tinkle „Facebook“ ėmė plisti žinutė, perspėjanti tėvus saugoti savo vaikus. Anot jos autoriaus, prie Vyturio pradinės mokyklos ir Taikos progimnazijos buvo pastebėtas įtartinas tipas, kalbinantis mokinukes.
© DELFI / Tomas Vinickas

Kad toks atvejis iš tiesų buvo nutikęs, DELFI patvirtino ir abiejų mokyklų vadovai. Jų teigimu, po to buvo imtasi ypatingų saugumo priemonių.

Viliojo saldainiais, kvietė kartu pasivaikščioti

„Susidūrėme su labai rimta problema. Mano dukrai išėjus penktadienį iš mokyklos namo, netoli mokyklos, prie jos priėjo nepažįstamas vyras. Siūlė saldainių, labai įkalbinėjo eiti pasivaikščioti, neva parodys kažką įdomaus“, – plintančioje žinutėje cituojama viena mama.

Ji svarsto, kad matyt, šioje situacijoje padėjo tai, kad prieš tai dukrai buvo aiškinta nesileisti į kalbas su nepažįstamais ir niekur su jais neiti.

„Dukra apsisukusi pabėgo nuo to vyro link mokyklos. Baisiausios tragedijos, manau, visi tėveliai supranta, apie ką kalbu, neįvyko. Policijoje užregistravome šį įvykį“, – rašoma toliau.

Ragina filmuoti ir fotografuoti

Anot žinutės autoriaus, įtartiną tipą pastebėjo ir mokytojos, todėl ėmėsi specialių priemonių. Savo ruožtu policija esą pradėjo vesti švietėjiškas pamokėles mokinukams, kaip elgtis tokiais atvejais. Teigiama, kad buvo sustiprintas ir patruliavimas toje miesto dalyje.

„Tačiau nuolatos ten budėti (policija – DELFI) galimybės neturi. Labai reikia ir jūsų visų pagalbos. Jei kažkas pamatys kažką įtartino šalia Taikos ir Vyturio mokyklų, fotografuokite ir kelkite nuotraukas čia. Taip pat, jei kažkas pastebėjote ir atkreipėte dėmesį kuriomis dienomis, valandomis jis slampinėja, gal per pilnatį ir pan., – visa informacija irgi būtinai pasidalinkite.

Kuo daugiau žinių turėsime, tuo lengviau pareigūnams bus. Būkime bendruomeniški ir bendradarbiaukime“, – raginama žinutėje.

Plinta perspėjimas tėvams: šalia dviejų Vilniaus mokyklų pastebėtas įtartinas <em>tipas</em>
© Facebook nuotr.

Informavo ir vaikus, ir tėvus

Savo ruožtu Vilniaus Taikos progimnazijos direktorius Rimgaudas Einoris DELFI sakė, kad šis įtartinas vyras greta mokyklos buvo pastebėtas balandžio pabaigoje.

„Man perdavė, kad pastebėtas prie Vyturio pradinės mokyklos vyras, esą direktoriau, imkitės kokių priemonių. Perėjome per klases, vaikams pasakėme, kad nekalbėtų su nepažįstamaisiais, elgtųsi atsakingai, elektroniniame dienyne informavome tėvus, išplatinome žinutę, kad kilus įtarimams dėl mokyklos teritorijoje besilankančių asmenų elgesio tokią informaciją perduosime policijai“, – aiškino jis.

Tačiau, direktoriaus teigimu, šis atvejis nėra vienetinis. R. Einoris apgailestavo, kad pasirūpinti moksleivių saugumu – vis sunkiau.

„Mūsų teritorijos nėra aptvertos, žmonių nuolat vaikšto daug. Ir šiandien, trečiadienį, vaikščiojo kažkoks pliktelėjęs vyras greta mokinių, kurie per technologijų pamoką tvarkė mokyklos aplinką, ir juos fotografavo. Kai mokytojas paklausė, kodėl tai daro, jis tik atkirto, kas jam gali tai uždrausti“, – žmonių įžūlumu stebėjosi R. Einoris.

Pasigenda teisėsaugos dėmesio

Tačiau, jo teigimu, vaikus nuolat prižiūri mokytojai, mokyklos darbuotojai, tad su tokiais išsišokėliais dar pavyksta tvarkytis. Tiesa, stebėjosi jis teisėsaugos darbuotojų abejingumu.

„Būna, kad ir savo augintinius mokyklos teritorijoje žmonės vedžioja, dviračiais važinėja, vaikšto, sportuoja, mašinas savo mūsų aikštelėje palieka. Pavyzdžiui, kūno kultūros pamoka, vaikai bėga, o per stadioną dviračiu kažkas važiuoja. Būna, pasakai, paprašai elgtis atsakingai. Jei žmogus turi kiek galvoje, supranta. Bet vieni reaguoja vienaip, kiti kitaip.

Šiais mokslo metais aš nė karto nemačiau, kad aplink mokyklą kokie teisėsaugos pareigūnai vaikščiotų. Pavyzdžiui, ekologinė policija, juk ne visi žmonės maišelius augintinių išmatoms nešiojasi. Kiekvienas savo funkcijas turi vykdyti“, – priminė direktorius.

Atkreipė dėmesį į aplinką mieste

Jo teigimu, nereikia stebėtis, kad tokios situacijos susidaro mokyklose, esančiose miegamuosiuose rajonuose, kai net senamiestyje kasdien galime stebėti benamius, kimbančius prie praeivių, o ypač – turistų.

„Trūksta teisėsaugos iniciatyvos. Kartais tiesiog gėda darosi. Eini, o griebia už rankos ir pinigų prašo.

Aišku, galima sakyti, kad mokyklas aptverti reikia, bet nuo tokių žmonių nei stogais nei tvoromis neapsitversi, net kameros nepadės. Turime imtis prevencinių priemonių, šviesti žmones. Lietuviai yra pernelyg apatiški, jei palyginsime su gyvenančiais Vakaruose. Ten dešimtimis, šimtais informuoja teisėsaugą apie pažeidimus, o pas mus ką pasakyti bijo. Taip būti neturi“, – įsitikinęs jis.

Įvykio nesureikšmino, tačiau prevencinių priemonių ėmėsi

Tuo metu Vyturio pradinės mokyklos Aušra Drumstienė direktorė aiškino, kad tą dieną, kai įtartinas vyras buvo pastebėtas greta mokyklos, darbe jos nebuvo – ji buvo išvykusi į stažuotę, tad apie tai girdėjo tik iš mokytojų.

„Žinote, kaip būna, vienas kažkas kažką pasako, po to tai paplinta ir apauga gandais esą kažkas labai baisaus buvo. Viena mama mane informavo, visą tai, berods, nutiko ketvirtadienį, apie 17 val., o man papasakojo pirmadienį, kadangi buvo išvykusi, kad, iš tiesų, vieną vakarą iš mokyklos, už jos ribų, išėjusi mergaitė buvo užkalbinta vyro, jai siūlė šokoladą ar kažką kitą, kvietė, berods, pasivaikščioti – negaliu tiksliai atkartoti jos žodžių. Tik tiek. Žinote, socialiniuose tinkluose žmonės kartais labai prigąsdinami“, – sakė direktorė.

Nepaisant to, ji tikino besiėmusi papildomų saugumo priemonių – mokytojų paprašiusi klasės valandėlių metu su vaikais pasikalbėti apie saugumą, kad nereikia bendrauti su nepažįstamais asmenimis. Kartu pateikusi ir papildomą informaciją tėvams el. dienyne.

„Ne tik po tokių ir panašių įvykių apie tai kalbame. Darome tai sistemingai, imamės prevencinių priemonių, kad kaip bebūtų, su nepažįstamais žmonėmis reikia elgtis labai atsargiai“, – aiškino ji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Europos žaizda, kurioje šlovinamas komunizmas: viskas atrodo taip, kaip pas mus buvo „prie ruso“ (72)

Pirmojoje pasakojimo dalyje rašiau apie Moldovos teritorijoje esančią Padniestrę – regioną,...

Gyvai / DELFI TV Gyvai: Vėlyvis, Dragūnas ir Andriulis apie tai, ar menas privalo provokuoti? (1)

Pirmadienį 17 val. DELFI TV Gyvai konferencijoje - diskusija apie tai, ar menas privalo provokuoti,...

Mokykloms ruošiamas pavyzdinis valgiaraštis: meniu buvo kuriamas ligoniams, dabar adaptuojamas vaikams (204)

Pirmadienio popietę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Švietimo ir mokslo ministrė...

Kaune kilo didelis gaisras – dega sandėliai su buitine technika (5)

Pirmadienį, 16.05 val., Kauno ugniagesiai gavo pranešimą apie didelį gaisrą Draugystės g. Pasak...

Bandymas sudrausminti vaikus baigėsi policijos komisariate: užteko praeivio skambučio (998)

Kaunietės pasivaikščiojimas gamtoje su dviem mažamečiais vaikais baigėsi policijoje. Kaip sako...

Vairuotojai kasdien važiuoja „per raudoną“, bet policija nurodė, kad kalti – ne tik jie (14)

Gana dažnai remontuojamuose kelio ruožuose eismo tvarką nurodo įrengti laikini šviesoforai,...

„Putino virėjui“ pažėrė sunkių kaltinimų – įtaria prisidėjus prie žmogžudystės ir virtinės užpuolimų prie žurnalisto namų – laidotuvių vainikas ir nukirsta avino galva (25)

Rusijos verslininko Jevgenijaus Prigožino , kurį JAV tyrėjai kaltina bandymu kištis į 2016...

Retą ligą įveikusios mergaitės mama: tėvai gali labai daug, reikia tik nepasiduoti (2)

Dar viena jautri istorija iš saulėtosios Turkijos. Vaikų paramos fondo „Mamų unija“ vadovė...

Antradienį šaukiamas neeilinis Seimo posėdis: dėmesio centre Skvernelis ir Širinskienė (132)

Tai jau yra oficialu – antradienį rengiamas nenumatytas Seimo posėdis, kuriame bus svarstomos...

„CityBee“ keičia kainas ir taisykles: už 0,1 promilės – 2000 eurų bauda (145)

Automobilių dalijimosi platforma „CityBee“ nuo spalio 29 d. keičia kainodarą ir taisykles.