Sostinę ir Kauną rugsėjo pradžioje užplūsta studentai. Bendrabučių vadovai užverčiami prašymais apgyvendinti, vyksta labiausiai nusipelniusiųjų gyventi bendrabučiuose atrankos ir nuomojamo būsto paieškos. Panevėžyje situacija kitokia.
Studentai
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Į dvi aukštąsias mokyklas, KTU Panevėžio institutą ir Panevėžio kolegiją, atvyksta ne tiek daug jaunuolių iš kitų miestų, kad kiltų apgyvendinimo problemų.

Pasak Panevėžio instituto bendrabučio valdytojos Marijos Šiukščiuvienės, apgyvendinti bendrabutyje prašė penkiasdešimt naujų studentų, o su senaisiais gyventojais sutartys bus pratęstos. Vietų užtenka visiems pageidaujantiesiems, tad atrankos pagal šeimos narių skaičių ar pajamas nebuvo.

Bendrabučio valdytoja informavo, kad jau šią savaitę pradeda keltis nauji gyventojai, kai visi apsigyvens ir paaiškės, kiek laisvų vietų bendrabutyje liko.

Butais domisi mažai

Nekilnojamojo turto agentūros „Markesa“ darbuotoja „Sekundei“ sakė, kad besidominčiųjų butų nuoma šiek tiek padaugėjo maždaug prieš mėnesį, tačiau naujus klientus galima suskaičiuoti ant pirštų. Naujai „iškepti“ studentai, nepanorę gyventi bendrabutyje, dažniausiai ieško ekonomiško nuomos varianto.

“Pagrindinis reikalavimas – kad butas būtų kuo pigesnis. Tai, ar butas naujai įrengtas, ar siūloma buitinė technika, nėra svarbu. Patys populiariausi – vieno ir dviejų kambarių butai“, - aiškino nekilnojamojo turto agentūros atstovė.

Ji pridūrė, kad vidutinė vieno kambario nuomos kaina yra apie tris šimtus litų, du kambarius nuomoti atsieitų vidutiniškai pusė tūkstančio. Dažniausiai klientai ketina bute gyventi vieni, dalijimasis kambariais nėra populiarus.

Prieš savaitę skelbimą parašęs Jonas sako nesulaukęs nė vieno studento skambučio. F.Vaitkaus gatvėje už penkis šimtus litų siūlomas dviejų kambarių butas sudomino tris žmones. Kitame mieste gyvenantis vyras sako sumanęs butą išnuomoti, nes jis jau trečius metus tuščias. Kitą vasarą savininkas ketina jame daryti remontą, tad šeimai nuomoti buto nenorėtų.

„Su šeima problemos. Labiau norėtųsi studentams išnuomoti. Studentai yra laikini gyventojai, jiems birželį mokslai baigiasi. Gal truputį pavėlavau, reikėjo siūlyti rugpjūčio pradžioje“, – svarsto susidomėjusių studentų skambučių nesulaukęs Jonas. Jis sako, kad su nuomininkais galėtų derinti: galbūt vienas žmogus norėtų tik vieno kambario, galima būtų derėtis ir dėl kainos.

Daugiausia studijuoja panevėžiečių

Butų nuomos rinka mažai pagyvėjo, nes aukštosios mokyklos nesulaukė didelio pirmakursių antplūdžio. Panevėžio kolegijos priėmimo tarnybos vadovė Zita Gebiežienė informavo, kad pasibaigus pagrindiniam priėmimui dešimties studijų programų kursai nebuvo visiškai sukomplektuoti, todėl skelbtas papildomas priėmimas vienai, dviem, kai kur penkioms vietoms užpildyti. Pradinio ugdymo pedagogikos kursas šiais metais visai nebuvo formuojamas.

„Į neakivaizdines studijas studentų surinkome greitai. Šiais metais jos buvo populiariausios. Labiausiai studijomis Panevėžio kolegijoje domisi Panevėžio regiono gyventojai, buvo stojančiųjų iš Akmenės, Šiaulių, Vilniaus“, – pasakojo Z.Gebiežienė. Pasak jos, nevietiniams studentams iš karto siūlomas bendrabutis, problemų dėl apgyvendinimo nekyla.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (50)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (26)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (419)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Naujutėlaitis JAV karo laivas įstrigo lede (16)

Naujutėlaitis JAV karinio jūrų laivyno nuo Kūčių dienos dar nepajudėjo iš Monrealio, o dėl...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (46)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

Po išbandytų ekstremalių žiemos pramogų – koma ir pasekmės visam gyvenimui (9)

Žiemą lauke paspaudus šaltukui eilinė kelionė į darbą ar pasivaikščiojimas mieste gali...

Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – Eurolygos užmojis pažaboti „Panathinaikos“ savininką

Atėnų „Panathinaikos“ klubo savininkas Dimitris Giannakopoulas užsitraukė Eurolygos...

NBA naktis: dviejų pratęsimų trileryje Cousinsas užfiksavo penkiasdešimt metų nematytą rezultatą

NBA pirmenybėse pirmadienio naktį įvykus devyniems susitikimams įsimintiniausią dvikovą...

Dakaro didvyriai prisipažino: niekur nejautėme tokio jaudulio, kurį patyrėme sugrįžus namo (34)

Dviem savaitėms automobilių sporto fanus Lietuvoje prikaustę prie kompiuterių, televizorių ir...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (33)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...