Vilniaus centro vidurinės mokyklos tėvai bergždžiai kovoja dėl savo vaikų saugumo. Panaikinus praėjimą pro mokyklos stadioną, mokiniai priversti rizikuoti saugumu ir vaikščioti Lukiškių skersgatviu.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Daugiau nei prieš metus DELFI rašė, kad prie Lukiškių kalėjimo įsikūrusi rusakalbė Vilniaus centro vidurinė mokykla savo teritoriją apsitvėrė tvora už 30 tūkst. litų – taip buvo tikimasi apsaugoti vaikus. Iki tol per mokyklos teritoriją vaikščioję mokiniai buvo priversti eiti Lukiškių skersgatviu: jo šaligatvis nuolat užstatytas automobiliais, tad eiti tenka važiuojamąja kelio dalimi.

Dėl to susirūpinę mokinių tėvai nuo praėjusių metų kovo rašo laiškus visoms įmanomoms institucijoms. Rašte Vilniaus miesto savivaldybei tėvai išdėstė, kad 2012-2013 m. Lukiškių skersgatvyje buvo keletas eismo įvykių, „kurių metu vos nenukentėjo mokyklos mokiniai ir mokytojai“.

Kaip rašoma kreipimesi, avarinių situacijų nuolat kyla, nes darbo valandomis skersgatvyje pilna važiuojančių ir ant šaligatvio stovinčių automobilių. Įprasta, kad rytais susidaro spūstys, kurių metu nelieka vietos pėstiesiems ir jie priversti eiti važiuojamąja kelio dalimi. Automobiliai statomi ant šaligatvio net prie mokyklos, todėl ir mokiniams tenka eiti gatve bei rizikuoti gyvybe.

Skundžiamasi, kad Lukiškių kalėjimo darbuotojai ir lankytojai nepaiso kelių eismo taisyklių.

„Prašome jūsų atitverti šaligatvį nuo važiuojamosios dalies tvorele nuo pagrindinio įėjimo iki Lukiškių skg. galo prie Finansų ministerijos, kad būtų apsaugoti mokiniai ir kiti pėstieji“, – rašoma mokyklos tarybos pirmininko Anatolijaus Šumovičiaus pasirašytame kreipimesi.

Analogišką prašymą savivaldybei nusiuntė ir mokyklos direktorė Lilija Šišėja. Mokykla policijai taip pat nusiuntė pranešimą apie pastebėtą eismo įvykį: ties Finansų ministerija moters vairuojamas automobilis įvažiavo į mokyklos tvorą, išlaužė įėjimo vartelius ir pasišalino iš įvykio vietos. Įvykį matęs moksleivis užfiksavo ir automobilio valstybinius numerius.

Neranda kalbos su direktore

Tačiau prabėgo metai, o situacija nepasikeitė. „Tragiška situacija, nufilmavome vaizdo klipą, nusiuntėme miesto merui ir atsakingiems asmenims. Savivaldybė atsakė, kad yra kelio ženklai, tačiau jie vaikų nepasaugo. Nebežinome, kur kreiptis, gal reikia į prokuratūrą, juk čia yra nusikalstamos veikos“, – DELFI sakė mokyklos tėvų atstovė Svetlana Tomaševskaja.

S. Tomaševskaja taip pat pripažino nelabai randanti kalbos su mokyklos direktore.

Problema paaštrėjo, kai buvo panaikintas praėjimas per stadioną: kol tvoroje nuo Finansų ministerijos pusės buvo įtaisyti varteliai, praėjimas buvo, vaikams nereikėjo vaikščioti skersgatviu. Dabar vartelių nelikę.

„Mes manome, kad nėra problemos vėl padaryti praėjimą per stadioną, bet direktorė to nedaro. Ji aiškina, kad toks nurodymas iš savivaldybės. (…) Kada su ja kalbėjau, paaiškinau, kad ji atsakinga už mūsų vaikų saugumą ir paklausiau, kas atsakys, jei įvyks nelaimė. Ji pasakė, kad tėvai atsakys už tai. Pagrasinau jai prokuratūra“, – pasakojo mokinio mama.

S. Tomaševskajos tvirtinimu, kai mokyklai vadovavo kitas direktorius, vyresnieji moksleiviai budėdavo prie mokyklos. Dabartinė vadovė tam esą nemato galimybės.

Savivaldybė: vaikščiokite per stadioną

Sostinės savivaldybės Eismo valdymo poskyrio vedėjas Eduardas Garbovskis DELFI aiškino, kad dar praėjusių metų viduryje Lukiškių skg. - Gynėjų g. sankryžoje, šalia mokyklos, įrengta pėsčiųjų perėja. Taip pat buvo įrengti pėsčiųjų atitvarai Lukiškių skg. nuo Gynėjų gatvės ties Vilniaus centro vidurinės mokyklos pastatu.

„Tačiau problema atsirado, kai mokykla įrengė tvorą ir užtvėrė dalį pėsčiųjų tako ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža. Įrengta mokyklos tvora panaikino esamą taką, kuris vedė į mokyklą tiesiu keliu per teritoriją“, – sakė E. Garbovskis.

Sausio 10-ąją Vilniaus miesto savivaldybė raštu kreipėsi į vidurinę mokyklą ir paprašė mokyklos administracijos kuo skubiau įrengti įėjimo vartelius į mokyklos teritoriją ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža. E. Garbovskio tvirtinimu, įrengus vartelius į mokyklą ties Lukiškių skg. ir Lukiškių g. sankryža, atsirastų tako erdvė ir galima būtų pažymėti pėsčiųjų perėjas.

Direktorė: nenorime leisti, kad stadione girtuokliautų

Vis dėlto mokyklos direktorė L. Šišėja leisti vaikščioti per stadioną nelinkusi. „Turime nuotraukas, kuriose matyti, kaip mūsų stadione stovi automobiliai, sulaužyti medžiai, suoliukai, šunys su ekskrementais, kurių niekas nerenka. Ir šiaip kokioje mokykloje per jos teritoriją galima vaikščioti visam miestui? Suraskite man tokią mokyklą centre, kad pro ją visi galėtų vaikščioti pirmyn atgal, čia, atsiprašau, girtuokliauti ir ne tik“, – kalbėjo L. Šišėja.

L. Šišėjos teigimu, situaciją palengvintų šaligatvio atitvėrimas ir pėsčiųjų perėjos ties Finansų ministerija įrengimas.

„Tačiau jie vaidina, kad mūsų negirdi – atidarykite vartelius ir viskas. Įdomus sprendimas. (…) Jie problemą sprendžia mūsų teritorijos sąskaita“, – savivaldybės pasiūlymai piktina L. Šišėją. Direktorė sutiktų atverti tvoros vartus, jei pro juos patektų tik mokiniai. Galbūt tai pavyktų padaryti įrengus elektroninę spyną.

Jos tvirtinimu, jei visiems bus leista vaikščioti per stadioną, savivaldybė problemos visai nespręs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: šalį užlies šiluma, bet džiaugsmo neatneš (7)

Po žiemiškesnės savaitės pradžios, antroje savaitės pusėje temperatūra šoktels aukštyn, tad...

20 dienų valgė ligoninės maistą: kai kurie pasiūlymai gerokai nustebino ligoninės komentaras (397)

Šimtai legendų, mitų, komentarų, nuotraukų, klausimų, nuolatinių diskusijų – daug neramumų...

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus: tą pačią skolą bandė išsireikalauti tris kartus (126)

Teisėjai skaudžiai pamokė skolų išieškotojus – už tai, kad jau trečią kartą tam pačiam...

Rado, kaip atsikratyti nelaukiamų klientų: už kebabą prašo 28 eurų (206)

Verslininkas Karolis Jaruševičius nemėgsta, kai jo valdomą maitinimo įstaigą vadina kebabine ....

Įspūdingų Kauno eglučių kūrėją suviliojo kitas miestas (23)

Neseniai paaiškėjo, kad šiemet miestą Kauno rotušės aikštėje puoš dvylikos metrų aukščio...

Kiek augs lėšos Lietuvos kariuomenei? (224)

Kitais metais Lietuvos kariuomenė s finansavimas peržengs 2 procentų ribą. Tačiau tai – tik...

Rusai įvardijo, dėl ko nepatenkinti Putinu (389)

Rusijos piliečiai mano, kad jų prezidentui Vladimirui Putinui už darbą einant šalies...

Gaisro metu nebuvo laiko galvoti: moters poelgis pralinksmino internautus (5)

Erdvius namus Šiaurės Kalifornijoje turėjusiam poniui Stardust turėjo būti nemenkas sukrėtimas...

Lygino tris skirtingas dietas ir nustatė, nuo ko priklauso geriausi rezultatai

Individualus ir išsamus DNR tyrimas gali labai padėti siekiant kuo tiksliau nustatyti konkrečiam...

Ilgą gydytojo Larry Nassaro seksualinės prievartos aukų sąrašą papildė dar viena olimpinė čempionė (9)

Buvusio JAV olimpinės rinktinės gydytojo Larry Nassaro laukia ilgi metai belangėje. Dar viena jo...