aA
Šiais metais Lietuva mini 25-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines. Ta proga Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga pristato projektą „Nepriklausomybės karta“, pasakojantį apie jaunos ir nepriklausomos kartos atstovus, garsinančius Lietuvą įvairiose srityse.
Kastė Svilaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Viena jų – diplomuota dizainerė Kastė Svilaitė, per savo trumpą karjeros kelią jau spėjusi sukurti įvaizdį Džordanai Butkutei. Kastės laisvalaikio drabužius pristatė naktinio gyvenimo dievukai „Radistai“, SEL atlikėja Eleonora Sebrova ir daugelis kitų žinomų veidų.

DOSJĖ:
Gimimo data: 1991 01 23
Vieta: Vilnius, Lietuva
Šeimyninė padėtis: Netekėjusi
Išsilavinimas: Aukštasis
Profesija: Drabužių dizainerė
Perspektyvos: Plėsti verslą, žengti į užsienio rinką
Augintinis: Rytų Europos aviganis

Esate nepriklausomybės vaikas. Koks Jūsų santykis su Lietuva? Ar tai – gimtieji namai, mama, šaknys ir ateitis, ar labiau laikina stotelė, kryžkelė?

– Esu gimusi ir augusi Lietuvoje, taip pat ir mano tėvai, seneliai, proseneliai. Tai mano namai, kuriuose tobulėju, noriu, kad tobulėtų ir mano Lietuva.

Kuo svajojote tapti, būdama vaiku? Ar svajonės pildosi?

– Bet kokia mano svajonė, užgaida ir norai visada buvo susiję su menine veikla, kūryba. Tėvai niekada to nestabdė, leido laisvai rinktis. Nors iš tikrųjų visada norėjau modeliuoti drabužius. Bandydavau karpyti, sukti, dėlioti. Norėjau atrodyti įdomiai, o tokie dalykai buvo per brangūs, todėl pati susigalvodavau, kaip įgyvendinti savo norą ir išpildydavau tai.

Kaip matote savo išsilavinimo ir karjeros galimybes Lietuvoje?

– Banaliai, bet teisingai – jei labai nori ir labai daug dirbi, moki bendrauti, pateikti savo idėjas – nesvarbu kokioje šalyje esi, tai tikrai įmanoma.

Kas Lietuvoje jums yra tikri autoritetai? Kokie žmonės, su kuriais suvedė darbas ar kita veikla, buvo tie, iš kurių nemažai pasimokėte?

– Esu drabužių dizainerė, turiu savo prekės ženklą „KASTE“, kiekvieną sezoną leidžiu limituotos masinės gamybos kolekciją, kuriu ir individualiai. Autoritetai man visada yra tie, kurie yra savo srities profesionalai, kurie ne dirba, o gyvena tuo, ką daro.

Ar svarstėte ilgalaikės emigracijos klausimą? O galbūt išvažiavimą gyventi, dirbti užsienyje vertinate kaip šiandieninio pasaulio normą?

– Niekada negalvojau emigruoti. Dirbu čia, sau, su tokiais pat entuziastingais žmonėmis. Turbūt tinka posakis, kad trauki į save panašius žmones. Tuo labai džiaugiuosi. Pasaulio pažinimas man – kelionės, darbas su kitataučiais, bet tam tikrai nebūtina persikelti gyventi svetur. Man Lietuvoje gera.

Esate kosmopolitė? Mėgstate keliones, kalbate užsienio kalbomis, lengvai pritaptumėte bet kuriame kontinente?

– Taip, keliones labai mėgstu. Man tai – vertingiausias žmogaus turtas. Moku anglų kalbą, ja susišnekėti praktiškai galima visur. Mėgstu pažinti kultūrą, ypač išbandyti maistą. Įdomu prisiderinti prie žmonių taip, kad jie jaustųsi jaukiai ir galėčiau kuo labiau juos pažinti.

Kokios Jūsų asmeninės savybės leido pasiekti tai, ką turite šiandien? Tai – įgimta ar išlavinta?

– Manau, kad pasirinkau teisingą kelią – šimtu procentų tai, ką mėgstu. Tai svarbiausia. Lietuviai visada įpratę daug dirbti, žino, kad niekas nieko neduoda už ačiū. Pavyzdžiui, emigravusieji lietuviai taip pat neretai aplenkia svečioje šalyje gyvenančiuosius. Kodėl? Nes netinginiauja.

Koks lietuviškas simbolis Jums yra brangiausias?

– Man gražiausia ir brangiausia yra Lietuvos gamta. Čia kvepia. Mes turim tiek daug vietos, tiek miškų ir vandens, kartais to neįvertiname.

Ar švenčiate valstybines šventes?

– Man labai graži idėja – Mindaugo karūnavimo dieną visiems lietuviams, nesvarbu kur esi, giedoti Lietuvos himną. Bent porai minučių pajunti, kad esame vieningi, visi kartu. Šiais metais pašnibždomis giedojau mašinoje kelyje. Nors niekas negirdi, niekas nežino, bet norėjosi būti kartu su visais.

Kas Jus įkvepia kasdieniams darbams?

– Įkvepia asmeniniai išgyvenimai, talentingi žmonės, supantys mane, konkurencija.

Ar jaučiatės garsinanti Lietuvą savo darbais? Didžiuojatės savo gimtąja šalimi?

– Didžiuojuosi, nes mes tobulėjame. Yra kur stengtis. Yra šalių, kurios buvo labai aukštai ir sustojo. Tuo tarpu Lietuva ieško, mokosi, auga. Jauni lietuviai, mato kas yra ne taip, jie pasaulietiškesni, ieško sprendimų, keičia. Mano kelio dar tik pradžia, bet tikiuosi, kad tame kelyje niekada netruks kūrybiškumo, kokybės, tobulėjimo ir kartu keliaus visas pasaulis, norėdamas pažinti Lietuvą.

Ačiū už pokalbį.

Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (PLJS) yra nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškumo pagrindu veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – atstovavimas pasaulio lietuvių jaunimo interesams. 1972 m. Kento universitete, JAV oficialiai susikūrusi organizacija šiandien vienija 43 aktyvias jaunimo sąjungas ir bendruomenes visame pasaulyje bei yra įsteigusi atstovybę Lietuvoje. Minint Nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, inicijuotas projektas „Nepriklausomybės karta“, kuriuo bus pristatyti 25 herojai, gimę po 1990 m. kovo 11 d. PLJS projektą vykdo drauge su Užsienio reikalų ministerija ir naujienų portalu Delfi.lt.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Emigranto nusikaltimas sukrėtė ne tik Lietuvą, bet ir Švediją: nužudytą paauglę rado užklijuotomis lūpomis (21)

Darbą baigusi septyniolikmetė nusiuntė tėvui žinutę, kad grįžta namo, tačiau į juos taip ir...

Kai kuriose Lietuvos įmonėse uždirbti milijonams pakanka vieno darbuotojo: kaip joms tai pavyksta? (82)

Lietuvoje yra ne viena kompanija, vienam darbuotojui sugeneruojanti daugiau kaip 10 milijonų eurų...

Gyvai / LKL rungtynės: „Rytas“ – „Lietkabelis“ tiesioginė vaizdo transliacija (63)

Trečiojo „Betsafe–LKL“ rato starte – trečioji Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio...

„Vaistas“ nuo odos ligų, sifilio ir skrandžio bėdų sukelia haliucinacijas ir mirtį (1)

Turbūt visi žino, kad gyvsidabris – itin nuodingas metalas, tad, pavyzdžiui, sudužus senam...

Stilistas rėžė nuomonę apie „Žmonių“ įvaizdžius: jei nepasiruošei, sėdėk tyliai ir apeik raudoną kilimą ratu (150)

Kiekviename renginyje laukiamiausia smalsuolių dalis – raudonas kilimas ir, žinoma, akį...

Verslininkas Saulius Karosas amžinojo poilsio atgulė Menininkų kalnelyje: atsisveikinimo kalbą tarė ir 18-metis sūnus (449)

Šią savaitę verslo pasaulį ištiko netektis – naktį iš antradienio į trečiadienį mirė...

Ekspertas: Putino spaudimas Lukašenkai gali tapti nepakeliamas (178)

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui liko daugiau nei penkeri metai kadencijos, bet jis jau turi...

7 daržovės, kurios vertingesnės termiškai apdorotos (2)

Žalios daržovės laikomos naudingesnėmis maistiniu požiūriu. Tiesa, yra daržovių, kurios...

Nori atšaukti Nacionalinę premiją Ivaškevičiui – partizanų vaizdavimas sukėlė tikrą audrą Lietuvos rašytojų sąjunga gina (430)

Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba šeštadienį paskelbė rašytoją Marių Ivaškevičių...

Močiutės kiaulienos kepsnys nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko (46)

Močiutė iškepė kiaulienos kepsnį , kuris nepaliks abejingo net ir didžiausio maisto kritiko....