aA
Trečiadienį įvyko Švietimo ir mokslo komiteto posėdis, kuriame buvo aptartos svarbiausios šios srities aktualijos. Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius pristatė, kaip mokykloms sekasi vykdyti ugdymo procesą. Jis užsiminė, kad dalyje jų norėtų didinti pamokų, kurios vyktų nuotoliniu būdu, procentą. Taip pat užsiminė, kad jau fiksuojama koronaviruso atvejų kai kuriose aukštosiose mokyklose, tačiau situacija yra valdoma.
Monkevičius: nuotolinio ugdymo ribą reikėtų didinti
© Shutterstock

E. Jovaiša pradėjo aštuntosios sesijos pirmąjį švietimo ir mokslo komiteto posėdį, kuriame pagal darbotvarkę buvo aptarti svarbiausi švietimo klausimai.

Norėtų nuotolinio ugdymo ribą padidinti

Ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad mokslo metai prasidėjo intensyviai jiems ruošiantis ir jau baigiantis karantinui buvo galvojama, kaip gali tekti ruoštis naujiems mokslo metams.

„Pradėti rengti dokumentai, kad būtų galima pritaikyti teisinę bazę. Ją norėjome pritaikyti ne tik pandemijai, bet ir kitiems atvejams – šalčiams, karščiams ir t. t. Ugdymo planai dabar paruošti, kaip elgtis įvykus ekstremaliai situacijai, kaip derinti nuotolinį ir įprastą darbą tam tikrą laiką“.

Pasak jo, nuotolinis ir kontaktinis darbas daugiau vyksta gimnazijų lygmenyje – 30 proc., o progimnazijose – 10 proc. A. Monkevičiaus teigigimu, Vyriausybės sprendimu šiais metais norima tą ribą padidinti, kad mokyklos galėtų iš anksto planuoti ugdymo procesą.

„To labai reikia didesnėms mokykloms. Rugsėjo pabaigoje priimsime sprendimą, kad 50 proc. gimnazijos lygmeniu būtų galima vykdyti ugdymo procesą nuotoliniu būdu“.

Jis akcentavo, kad tai reikia padaryti būtent dėl šių metų ypatingos padėties.

„Nerimo kėlė liepos pab. ir rugpjūčio pr., kai užkratas pradėjo plisti židiniuose ir iš žmonių, atvykstančių iš kitų šalių. Specialistai, remdamiesi kitų šalių patirtimi, pateikė rekomendacijas. Neįmanoma visko iš anksto suplanuoti, neaišku, kaip bendrus reikalavimus įgyvendinti atskirose mokyklose“.

Ministras nurodė, kad kiekvieną rytą gauna informaciją, kokia buvo situacija iki vakar vakaro. Šiuo metu, sakė jis, Juodupės gimnazija priėmė sprendimą su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), kad visa mokykla tam tikrą laiką dirbs nuotoliniu būdu.

„Manau, tai netruks labai ilgai, kai iki galo bus ištirta visa situacija. Tokia mokykla yra vienintelė Lietuvoje. Matomė, kad virusas nėra plačiai mokyklose paplitęs. Taip yra 22 mokyklose, nuo 500 tūkst. tai nėra didelė dalis“.

Taip pat papasakojo, kad kai kurios mokyklos, pirmiausia didžiosios, moko savaitę vieną dalį mokinių kontaktiniu būdu, o kitą – mokosi nuotoliniu ir paskui tos pamainos apsikeičia.

„Tačiau tokių mokyklų yra nedaug, didesnė dalis mokyklų taiko mišrų būdą. Kiekvieną ketvirtadienį turime pasitarimą, kur aptariame situaciją pagal mokyklų tipus ir gerąją patirtį“, – sakė jis.

Monkevičius: nuotolinio ugdymo ribą reikėtų didinti
© DELFI / Domantas Pipas

Koronavirusas – ir kai kuriose aukštosiose mokyklose

A. Monkevičius pasakė, kad ir mokyklų vadovų atlyginimus reikėtų didinti sistemiškai per nustatytą priemoką, tačiau imperatyvą dėl to, kad jie privalo užtikrinti saugumą mokyklose, reikės pakeisti.

A. Monkevičius nurodė, kad NVSC organizuoja ugdymo ugdymo įstaigoms mokymus ir atsakys į praktiškai kylančius klausimus ir sakė, kad yra, nušlifuotas ir bus pateiktas bendras algortimas, kuris bus pateiktas remiantis dviejų savaičių patirtimi.

„Pateikėme pasiūlymą skirti 100 stipendijų ir Baltarusijos studentams. Jos būtų svarbiausios tiems, kurie patiria spaudimą, sankcijas, jiems yra nesaugu, todėl galėtų savo studijas perorientuoti į Lietuvą. Ne mažiau svarbu, kad yra labai daug IT specialistų, kurie dėl režimo neturi galimybių tęsti savo veiklos šioje srityje. Tokių žmonių gali būti per tūkstantį ir daugiau, bet jie yra dažniausiai jauni žmonės su šeimomis ir vaikais. Nėra lengva rasti sprendimus dėl jų vaikų mokslų. Jeigu jie pradės čia verslą, jų vaikams bus sudarytos galimybės ugdytis. Jeigu toks poreikis bus, tikimės, kad bus“, – šią idėją pristatė ministras.

Ministras nurodė, kad kai kuriose aukštosiose mokyklose, KTU ir VGTU, buvo nustatyta koronaviruso atvejų ir tai kelia nerimą, kadangi universitetų specifika kitokia nei mokyklų.

„Ten yra bendrabučiai, pavojų čia yra daugiau, bet universitetai turėtų susitvarkyti. Jeigu kiltų poreikis, spręstume finansinius klausimus. Galima pasidžiaugti, kad profesinėse mokyklose užkrato nedaug“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
2.7647

Top naujienos

Eteryje – rimtos dvejonės dėl karo: nesėkmę išprognozavęs rusų karininkas nutildė net „Putino lėlę“

Kelių dienų „speciali operacija“ baigsis rusų armijos pergalės paradu Kyjive. Dabar jau...

Gyventojai kovoja su namo administratoriumi: sako, kad gauna kelis kartus didesnes sąskaitas

Delfi redakcija sulaukė ne vieno Perkūnkiemio gyventojo skundo dėl pastatų administratoriaus...

Karas Ukrainoje. Iš „Azovstal“ gamyklos Mariupolyje evakuota daugiau kaip 260 karių Ukrainos viceministrė: Rusija nebeturi pranašumo ore (10)

Ukrainos pajėgų pulkas „Azov“, atkakliai gynęs „Azovstal“ metalurgijos įmonę Rusijos...

Politikai sulaukė nepatogių klausimų: homoseksuali moteris išgavo atviriausius iki šiol politikų prisipažinimus

Artėjant civilinės sąjungos pateikimui Seime vis dažniau skamba, kad pateikti siūlymai santuokos...

Delfi PliusSelcan Hacaoglu

Akibrokštas Šiaurės Europos šalims: net nesivarginkit (3)

NATO plėtra Šiaurės Europos šalyse susidūrė su kliūtimis, Suomijos užsienio reikalų...

Su vyru susituokęs Tomas neslepia planų emigruoti: kartą buvome užpulti tiesiog laiptinėje

Gegužės 17 d. minima Tarptautinė diena prieš homofobiją . Ja siekiama atkreipti dėmesį į...

Transliacija / Verslo požiūris. Statybų sektoriaus krizė: pabrangus žaliavoms - nebaigtų statyti objektų virtinė?

Praėjusį penktadienį pusdieniui sustojo statybos maždaug 80-yje valstybei svarbių visuomeninių...

Pastebėjo akyliausi: Laura Pausini paaiškino, kodėl prasidėjus balsavimui, dingo iš „Eurovizijos“ scenos

Pranešime, kuris pasirodė socialiniame tinkle „Instagram“ , Laura Pausini paaiškino, kodėl ji...

Delfi PliusGiedrius Petkevičius/Sausuolis

Rusijos ir Ukrainos oro pajėgos: kokiomis kovomis mašinomis kaunasi 2-oji ir 22-oji pasaulio armijos? I dalis

Karas Ukrainoje sugriovė daugybę išankstinių vertinimų ir įsitikinimų. Panašu, kad...

Pasikeitusi kapų lankymo tvarka suerzino ne vieną: sprendimą vadina neadekvačiu ir net nežmonišku (1)

Artimųjų lankymas kapuose turi naujas taisykles – darbo dienomis atvykę automobiliu galite būti...