Lietuvos švietimų profesinių sąjungų atstovai susirinko Katedros aikštėje tam, kad Gedimino prospektu nužygiuotų į V. Kudirkos aikštę prie Vyriausybės.
Tikinama, kad savaitę prieš neterminuotą streiką vyksiantis protestas, pavadintas „Išgyventi. Negalima emigruoti!“, yra įspėjimas valdžiai dėl rimtų mokytojų ketinimų.
Nešėsi lagaminus ir vaikus
Į akciją atvykstantys pedagogai kviečiami atsigabenti lagaminus, kurie simbolizuos žemą darbo užmokestį ir emigracijos problemas, atsivesti vaikus.
„Vaikai neturi būti eliminuojami iš pilietinio gyvenimo. Mes dažnai nusprendžiame, kad jie per maži, galbūt – dar per kvaili suprasti suaugusiųjų problemas, tačiau gyvenimui juos kaip tik ruošiame ne tiek ugdymo procese, kiek pačiu gyvenimu“, – tokį sprendimą aiškino Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.
Mitingą ir vasario 22 d. prasidedantį neterminuotą švietimo šakos streiką organizuoja šešios profesinės sąjungos: Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo profesinė sąjunga, Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga, Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga, Krikščioniškoji švietimo darbuotojų profesinė sąjunga ir Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“.
Pokyčių tikisi dar rugsėjį
Pedagogai reikalauja rugsėjo 1-ąją atkurti mokinio krepšelio dydį iki buvusio 2009 m. – 1093 Eur.
Taip pat ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų etate padidinti nekontaktinių darbo valandų skaičių iki 6 valandų per savaitę, o atlyginimus palaipsniui prilyginti bendrojo ugdymo mokytojų atlyginimams, didinant tarnybinio (tarifinio) atlygio koeficientus. Kartu prašoma ir palaipsniui didinti kitų pedagoginių darbuotojų tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientus.
Reikalaujama ir nuo 2016 m. rugsėjo 1 d. panaikinti tarifinių (tarnybinių) atlygių koeficientų „žirkles“, paliekant koeficientų dydžius, atitinkančius viršutinę ribą. O 2016 m. valstybės biudžete numatyti 3,56 mln. EUR išeitinėms kompensacijoms pensinio amžiaus mokytojams, kurie savo noru palieka švietimo sistemą.
Taip pat prašoma ir sumažinti mokinių (vaikų) skaičių klasėse (grupėse): ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų 1,5 – 3 metų grupėse iki 10, 3 – 7 metų – iki 15 vaikų; bendrojo ugdymo mokyklų 1 – 4 klasėse iki 22, 5 – 12 klasėse iki 25 mokinių.