„Tikrai džiaugiamės, kad premjeras išgirdo mokytojus ir tikimės, kad tie dalykai bus įvykdomi. Dabar lauktume, kad tai būtų įtvirtinta Vyriausybės susitarimais ir nutarimais, kad neliktų pažado. Tokių pažadų esame ne kartą gavę“, - laidoje „Aktualioji valanda“ sakė A. Navickas.

Jis nurodė, kad mokytojams taip pat labai svarbu, kad vaikų skaičius klasėje būtų mažinamas – to esą nori ir vaikai, ir tėvai. Tai, anot A. Navicko, yra pagrindinis ugdymo kokybės garantas.

„Tos klasės dabar yra tikrai per didelės, tą visi pripažįsta, nes ir Lenkijoje, ir Estijoje yra iki 24 vaikų, ir tai leidžia garantuoti jiems aukštesnę kokybę, - kalbėjo A. Navickas. - Norėtume, kad į visus tuos dalykus būtų pasižiūrėta kompleksiškai, kalbėti ne tik apie atlyginimų didinimą, bet ir apie ugdymo programos bei kokybės skatinimą.“

Pasak jo, streikas įvyko 107-iose mokyklose ir apėmė 23 savivaldybes.

D. Pavalkis bandys su pedagogais susitarti taikiai

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis tikina, kad reikia iš naujo pradėti derybas dėl mokytojų algų ir bandyti susitarti takiai.

„Aš siūlysiu vėl pradėti nuo nulio ir sėsti prie derybų stalo. Ir ten taikiai susitarti, kur mes einame su švietimu“, - ketvirtadienį interviu LNK žinioms sakė D. Pavalkis.

Anot jo, labai didelių finansinių pakeitimų šiais metais pedagogai neturėtų tikėtis. Ministras patikino, kad nesiims teisinių priemonių prieš pedagogus.

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį tvirtino, jog kitais metais mokytojų atlyginimai kils 5 procentais.

Dalyje šalies mokyklų ketvirtadienį vyko įspėjamasis streikas, prie jo prisidėję mokytojai nevedė pirmų dviejų pamokų. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, gautais iš savivaldybių, streikuoti ruošėsi 869 pedagogai 33 mokyklose.

Streiką pedagogai rengė reikalaudami atkurti mokinio krepšelio dydį, buvusį iki 2009 metų. Tuomet mokinio krepšelis siekė 3774 litus, šiuo metu – 3348 litus. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos, kitąmet planuojama mokinio krepšelį padidinti 32 litais iki 3380 litų (arba 979 eurų).

Taip pat pedagogai reikalauja ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų atlyginimus prilygnti bendrojo lavinimo mokytojų atlyginimams, iki 128 litų grąžinti bazinę mėnesio algą. Tarp keliamų reikalavimų - ir raginimai mažinti darželių grupes bei klases mokyklose. Be to, profsąjungos reikalauja, kad būtų pasirašyta šakos kolektyvinė sutartis ir sudarytos sąlygos mokytojams išeiti į senatvės pensiją nuo 55 metų.