„Mokykloje įmanoma užsiimti menu, sportu, muzika. Mes nusprendėme pasiūlyti visiškai naują dalyką, kurio nėra jokioje kitoje įstaigoje“, – teigė Madaoui Karimas, kultūrinių renginių organizatorius. Jis patikino, kad užsiėmimai nebus privalomi.

Magija padės ateityje

Iliuzionisto ieškoma savaitę, tačiau kandidatų rasti sunku. Mokykla nori, kad jis mokėtų ne tik rodyti fokusus, bet ir tinkamai bendrautų su vaikais. Magijai būtų skirtos 4 val. per savaitę.

Mokykla mano, kad tokie užsiėmimai suteiktų galimybę moksleiviams išmokti naujų įgūdžių: kantrybės, susikaupimo, vikrumo.

„Žmonės, turintys daugiau gebėjimų, yra labiau vertinami. Šie įgūdžiai taip pat pravers pamokų metu. Be to, vaikams visada įdomu išmokti naujų dalykų“, – priežastis kurti naują būrelį vardino M. Karimas.

Ministerija: būrelis turi ne tik intriguoti

Švietimo ir mokslo ministerija išreiškė nerimą dėl to, kad mokykla ieško mago, o ne neformaliojo švietimo specialisto.

„Būrelio negali vesti bet koks asmuo – tik įgijęs teisę dirbti neformaliojo švietimo mokytoju, turintis pedagoginių ir psichologinių žinių“, – DELFI teigė ministerijos atstovė Aušra Birietienė.

Užsiėmimų pobūdžio ŠMM nekontroliuoja, nes šiuos klausimus gali spręsti pačios mokyklos: „Reikia atsižvelgti į vaikų poreikius, įstaigos vertybes, programas. Būrelis – neformaliojo švietimo veikla – ji turi būti ne tik vaikus intriguojanti, tačiau ir ugdyti vertybes, plėsti akiratį, stiprinti įvairius socialinius, sveikos gyvensenos įgūdžius. Būtent tai ir turi atsispindėti būrelio programoje ir planuojamoje veikloje“, – sakė A. Birietienė.