aA
Rugsėjo 1-ąją Vilniaus Balsių mikrorajone dūdų garsais paskelbta apie naujos modernios mokyklos atidarymą. Visgi pirmosios naujos mokyklos Vilniuje per nepriklausomybės laikotarpį atidarymo metu daugiausia dėmesio sulaukė ne mokiniai, o politikai ir statybininkai.
Balsių pagrindinės mokyklos atidarymas
© DELFI / Audrius Solominas

Ketvirtadienis Balsių ir aplinkinių vietovių gyventojams tapo švente. Šie mokyklos laukė dešimtmetį. Tačiau mokiniams ir jų tėveliams teko gerokai palūkėti, kol bus nukirpta simbolinė atidarymo juosta. Pirmiausia teko atiduoti duoklę politikams ir statybininkams.

Kalbas sakė premjeras Andrius Kubilius, Vilniaus meras Artūras Zuokas, bendruomenės pirmininkas, kiti asmenys. Atidaryme ypač daug dėmesio skirta mokyklą stačiusiai bendrovei „Merko statyba“ - šalia Lietuvos trispalvės ir Balsių bendruomenės vėliavos iškelta ir „Merko statybos“ vėliava.

Įmonės generalinis direktorius Gediminas Tursa dėkojo buvusiam merui Viliui Navickui, kitiems į užmarštį nueinantiems politikams ir savivaldybės valdininkams. Jo kalboje neliko pamirštos ir bendrovės dukterinės įmonės.

Kol statybininkai ir politikai dėkojo vieni kitiems, ėmė krapnoti, o gėlėmis nešini mokiniai šurmuliavo vėsiame ore.

Kasmet – po 6,5 mln. Lt

Per metus mokyklą pastatė ir toliau ja rūpinsis „Merko statyba“ ir „E.L.L. Kinnisvara AS“ konsorciumas. Vilniaus savivaldybė iš jo turės mokyklą išsipirkti.

„Pagal sutartį savivaldybė už mokyklą mokės 25 metus, metinis mokestis – šeši su puse milijono litų. Į tai įskaičiuojama mokyklos eksploatacija, išlaikymas bei statybos darbų kaina“, - žurnalistams sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Pasak A. Zuoko, mokykla neabejotina geriausia pagal savo kokybę ne tik Lietuvoje, bet ir regione. Balsių mokyklą meras vadino ateities mokykla – į tokio tipo mokyklas orientuosis visos kitos sostinės mokyklos.

„Įvertinkime tai, kad bet kurios Vilniaus mokyklos išlaikymas miestui kainuoja apie 2 mln. litų per metus. Pridėkime, kad kiekvieną mokyklą reikia remontuoti, palaikyti, tad statybos darbai, už kuriuos dabar nemokėjome, nes bus sumokama per tam tikrą laiką, atperka investicijas“, - apie projekto naudą kalbėjo A. Zuokas.

Panašios nuomonės laikėsi A. Kubilius.

„Nežinau tikslių skaičių, bet žinau, kad tie dalykai tikrai yra suskaičiuoti, ir nauda šiuo požiūriu pastatyti tokį objektą per trumpą laiką ir jį kartu su statybininkais prižiūrėti – ji žinoma, didelė. Šitaip realizuojami panašūs projektai daugelyje išsivysčiusių pasaulio valstybių“, - sakė A. Kubilius.

Pasak Vyriausybės vadovo, tikėtina, kad ateityje naujos mokyklos Vilniuje bus statomos būtent pagal šį Balsių mokyklos projektą.

Mokykloje – asmeninės spintelės ir „išmaniosios“ lentos

Į Balsių panašias mokyklas lietuviai iki šiol daugiausia regėjo vakarietiškuose filmuose. Į architekto Sigito Kuncevičiaus suprojektuotą pastatą sudėta skandinavų patirtis.

Daugelis klasių suplanuotos su pagalbinėmis patalpomis. Klasėse yra galimybė prijungti kompiuterį, dalyje klasių sumontuotos „išmaniosios“ lentos. Mokiniai turės individualias spinteles, poilsio zonas.

Pastato centre – dviejų aukštų biblioteka su skaitykla, aktų salė įsikūrė kartu su valgykla, įrengta moderni sporto salė. Mokyklos patalpos vėdinamos priverstinės oro tiekimo ir šalinimo sistemomis, mokykloje įrengtas automatizuotas šilumos punktas bei didžiulė dviračių saugojimo aikštelė.

Mokykloje suprojektuota viena amfiteatrinė chemijos bei kitų tiksliųjų mokslų laboratorija su elektros ir vandens prievadais kiekvienam moksleiviui.

Ketvirtadienį į Balsių mokyklą atėjo 572 mokiniai. Čia dirbs 13 pradinukų, 11 pagrindinio ugdymo, dvi priešmokyklinio ugdymo klasės. Iš viso mokykloje tilps 826 mokiniai. Šįmet Balsių mokykloje dar nebus 10 klasės.

„Žmonės pagaliau sulaukė Balsių pagrindinės mokyklos atidarymo. Didelė šventė visiems. Tai ilgai laukta, balsiškių išsvajota, iškovota mokykla“, - teigė mokyklos direktorė Loreta Kačiušytė-Skramtai.

Iki šiol Balsių ir aplinkinių gyvenviečių vaikai lankė dar 1930 metais statytą medinę mokyklą arba po 15-20 kilometrų važinėdavo į kitas sostinės švietimo įstaigas.

Konkursą laimėjusiai direktorei teko suburti mokytojų ir kitų darbuotojų kolektyvą. „Iš tiesų tai moderni mokykla, nauja, labai graži, estetiška, atitinkanti visus šiuolaikinės mokyklos reikalavimus. Modernų informacinių technologijų kabinetai, interaktyvios lentos, naujausias technologijas bus galima naudoti įvairiose pamokose“, - kalbėjo L. Kačiušytė-Skramtai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Seimo darbotvarkėje – „planas-chuliganas“: taip patvirtinus Vyriausybę, bet kas galės kelti klausimą dėl jos legalumo (1)

Antradienį į neeilinę sesiją besirenkantis Seimas spręs klausimą dėl įgaliojimų Vyriausybei...

Lietuviškos kainos – turistų iš užsienio akimis: Varšuvos neprimena, primena Paryžių (28)

Pirmadienį popiet, saulei kepinant iki 29 laipsnių karščio, Katedros aikštėje verda veiksmas....

Rinktinę puikiai pažįstantis Darjušas – apie nešvarius australų triukus, Kalniečio 30 minučių ir Mačiulį prieš Antetokounmpo laida „Krepšinio zona“ (9)

Po dviejų pamokų, gautų nuo serbų, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsigriebė per pratybas su...

Iškart po „Brexit“ žada radikalų sprendimą, kuris paveiks visą Europą (6)

Jungtinė Karalystė pirmadienį pranešė panaikinsianti laisvo judėjimo režimą iš Europos...

Mažeika pateikė daugiau detalių, kas ir kiek mokės už automobilius (430)

Nuo kitų metų planuojamas įvesti automobilių taršos mokestis šalies biudžetą pirmaisiais...

Mirė aktorius Rimgaudas Karvelis (7)

Pirmadienį mirė žinomas Lietuvos kino ir teatro aktorius Rimgaudas Karvelis.

Karbauskis – apie tai, kad nėra įtakingas, bet turi slaptą kozirį rinkimams

„Valstiečiai“ ateinantiems Seimo rinkimams yra paruošę slaptą kozirį, kuris nebūtinai matyti...

Teismas leido „Pontem“ tiekti pieną Vilniaus darželiams (2)

Konkursą laimėjusi didmeninės prekybos bendrovė „Pontem“ gali tiekti pieną ir jo produktus...

Prie Smiltynės perkėlos dar neregėtos eilės: akis bado apsukrių „gudručių“ elgesys (127)

Ekspreso Nida-Klaipėda vairuotojas, sustabdęs autobusą automobilių eilės, nusidriekusios pusantro...

Vibrio bakterija pareikalavo aukų: po maudynių Baltijos jūroje mirė moteris perspėja dėl rizikos grupių (72)

Medikai jau kurį laiką kalba apie Vibrio bakterijas, kurios dauginasi esant pakankamai šiltai...