aA
Lietuva patenka tarp labiausiai atsilikusių Europos Sąjungos valstybių pagal informacinių technologijų panaudojimą mokymosi procese. Apie tai paskelbta pristatant mokytojų skaitmeninio raštingumo gebėjimų gerinimo programą „Samsung Mokykla ateičiai“.
Lietuvos mokytojai ir IT - ES užpakalyje
© Shutterstock nuotr.

Tyrimų duomenimis, mokydami ketvirtaklasius technologijas naudoja tik 22 proc., o mokydami aštuntaklasius - 29 proc. Lietuvos mokytojų. Pagal šį rodiklį stipriai atsiliekame nuo Estijos ir ne taip ryškiai - nuo Latvijos.

Pasak Vilniaus E.Pliaterytės progimnazijos mokytojo Mindaugo Breivos, modernios technologijos gali palengvinti ir pagyvinti mokymosi procesą, tačiau jos nėra išnaudojamos.

„Kartais technologijos veikia net priešingai - moksleiviai, pasinaudodami mokytojų neišmanymu, jas naudoja nusirašinėjimui, ir tai žinių tikrai nepagilina. Tačiau manau, kad kaltinti reikia ne technologijas, o mokymosi procesą. Vaizdžiai sakant, vaikus vairuoti automobilį moko vadeliotojai, važiuojantys arklio traukiamu vežimu", - sako M.Breiva.

Siekiant pagerinti technologinio išmanymo spragas, Lietuvoje inicijuota pirmoji „Samsung" ir „Renkuosi mokyti!" programa „Samsung Mokykla ateičiai". Jos metu mokytojai nemokamai galės tobulinti skaitmeninio raštingumo kompetenciją, išmoks kurti ir mokymo procese naudoti socialinę žiniasklaidą, tinklaraščius, informacinę grafiką, videofilmus bei animaciją.

Šiuo metu Lietuvos mokyklos yra kviečiamos teikti paraiškas dalyvauti programoje.

Pasak M.Breivos, padėtis Lietuvos mokyklose nesikeis tol, kol neatsiras daugiau technologijas palaikančių mokytojų bei aiškių praktinių patarimų, kaip naujas technologijas taikyti ugdymo procese.

Ugdymo plėtotės centro direktoriaus Giedriaus Vaidelio teigimu, ypač svarbu, kad mokytojai patys stengtųsi tobulėti.

„Moksleivių pasiekimams ne technologijos, ne suolas ar suremontuota mokykla daro esminę įtaką, o mokytojų kompetencija. Todėl ir skaitmeninių technologijų naudojimas bus sunkiai įvertinamas pasiekimams gerinti. Čia kaip bet kokiam sporte - negali kalbėti vien tik apie įrangos įtaką rezultatams. Svarbiau žmogaus, naudojančio tą įrangą, profesionalumas”, - teigė jis.

Kompanijos „Samsung" technologijų plėtros švietimui ekspertas Vaidas Bielinis įžvelgė sąsają tarp technologijų naudojimo mokyklose ir konkurencingumo darbo rinkoje.

„Mes matome, kaip sparčiai keičiasi darbo aplinka - technologijos čia labai intensyviai naudojamos. Jei mokykloje taikome klasikinius mokymo būdus, susiduriame su dideliu atotrūkiu, - sakė V. Bielinis. - Lietuvoje daug kalbame, kaip skatinti visuomenės kūrybiškumą, kaip tapti išmaniųjų technologijų šalimi, kuriančia aukštos pridėtinės vertės paslaugas. Manau, jei mes norime šioje srityje pasiekti proveržį, švietimo sistemos tobulinimas yra būtent ta sritis, nuo kurios ir reikėtų pradėti."

„European Schoolnet" ir Lježo universiteto apklausos duomenimis, Lietuvoje vienas kompiuteris tenka vidutiniškai šešiems mokiniams. ES vidurkis - vienas kompiuteris penkiems mokiniams. Pagal apsirūpinimą kompiuteriais ES pirmauja Švedija (po kompiuterį kas antram mokiniui), o labiausiai atsilieka Graikija (vienas kompiuteris daugiau nei dvidešimčiai mokinių). Nors Lietuva nedaug atsilieka kompiuterių skaičiumi, tenkančiu vienam gyventojui, ir pirmauja pagal šviesolaidinio interneto plėtrą, mokymosi rezultatai mūsų šalyje - daug žemesni.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vokietija skambina pavojaus varpais dėl žmonių, kurių visai nepasiekia COVID-19 perspėjimai: užsimenama ir apie rytų europiečius skubiai pradėtas bandomasis projektas (122)

Kai vasario viduryje didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“ paskelbė informaciją, jog tarp...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (4)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (398)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (517)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

Naktį Vilniuje užsiliepsnojo į kelio atitvarą atsitrenkęs „Seat“

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., išvažiavęs iš tunelio,...

Šaltus pavasario orus staigiai pakeis vasariška šiluma (5)

Sulaukėme dar vienos šaltos gegužės nakties. Sekmadienio rytas auš taip pat vėsus, bet dieną...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (23)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (91)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (68)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....