„Šį kartą likęs laikas yra per trumpas kažką reikšmingo pakeisti, tad ambicijos nerodysime, tačiau lyderių visada atsirastų“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje komentavo A. Armonaitė.

Pasak jos, dėl konkrečių asmenų skyrimo į švietimo, mokslo ir sporto ministro poziciją turi spręsti prezidentas ir Vyriausybės vadovė.

A. Armonaitė patikino, kad Ministrų kabinete kylančios įtampos yra sprendžiamos korektiškai.

„Visko būna, patys matėte, yra ir ko nematome. Visokių įtampų visada būna, tai yra natūralu. Jeigu jos būtų sprendžiamos nekorektiškai, tai tada jau ir fiziškai lėkštės dūžtų“, – akcentavo ji.

ELTA primena, kad trečiadienį premjerė Ingrida Šimonytė patenkino švietimo, mokslo ir sporto ministro G. Jakšto prašymą atsistatydinti. Susitikusi su šalies vadovu Gitanu Nausėda politikė pateikė dekreto priojektą, kuriame numatoma, jog laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) vadovaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, antradienį ministras G. Jakštas dar kartą premjerei pateikė atsistatydinimo prašymą. Kaip antradienio vakarą LRT televizijai teigė ministras, pasitraukti iš pareigų jį paskatino prieš pat spaudos konferenciją iš Vyriausybės vadovės komandos be diskusijų gautas pavedimas, susijęs su vienuoliktokų tarpinių patikrinimų vertinimo skale.

Apie pasitraukimą antradienį pranešė ir už tarpinių patikrinimų įgyvendinimą atsakingas viceministras Ramūnas Skaudžius.

G. Jakštas atsistatydinimo raštą I. Šimonytei jau buvo įteikęs ir kovo viduryje. Visgi, tada Vyriausybės vadovė nutarė jo netenkinti.

Ministru G. Jakštas buvo paskirtas praėjusių metų vasarą, kai kilus skandalui dėl savivaldybių tarybos narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo iš pareigų pasitraukė tuometė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pagal Konstituciją, Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)