Niekam ne paslaptis, kad Šiauliuose, kaip ir kituose miestuose, yra vadinamos populiarios ir ne tokios mėgstamos mokyklos. Kaip žinia, į vadinamąsias populiarias mokyklas norinčių daug, o vietų skaičius ribotas. Todėl tenka tėvams priminti, kad netelpant visiems norintiems, pirmokai bus priimami pagal deklaruotą gyvenamą vietą. Tai yra kaip senais sovietų laikais - mokysies ten, kur gyveni. Šiauliuose būsimų pirmokų tėvai, sužinoję, kad vaikai į mokyklas bus skirstomi pagal deklaruotą gyvenamą vietą, suūžė, lyg širšių lizdas. Supratę, kad jų vaikai gali nepatekti į norimą mokyklą, mokinių tėvai suskubo skųstis švietimo skyriui, net specialiųjų tyrimų tarnybai žadėjo skambinti, kad ji tirtų, ar klasių komplektavimas skaidrus.
Varpelis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Šiaulių miesto švietimo skyriaus vadovė Violeta Damskienė sako, kad taikoma tvarka teisėta. Įstatymas numato, kad šeimos gali rinktis mokyklą, tačiau pirmumas joje mokytis teikiamas vaikams, kurie gyvena nurodytoje teritorijoje, t.y. pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Dėl nusižiūrėtos mokyklos savo vaikams Šiauliuose tėvai kovoja visomis įmanomomis, ir net keistokomis priemonėmis - populiariausia apeiti nuostatą - staiga perdeklaruoti vaiko gyvenamąją vietą tokiu adresu, pagal kurį vaikas patenka į norimą mokyklą.

Tokio veržlumo motyvas yra vienas - savo vaikams tėvai linki kuo geresnio išsilavinimo ir stengiasi apeiti jų manymu prastesnes mokyklas. Seimo narys Andrius Šedžius, į kurį taip pat kreipėsi nepatenkinti mokinių tėvai sako, kad tvarka, apribojanti vaikams kelią į norimą mokyklą, yra ydinga.

Anot parlamentaro, sužinojus, kad šeimos bando išvengti vaikų mokymosi kažkurioje mokykloje, kyla minčių, kad tose mokyklose kažkas ne taip. Tai gal ne tėvų kaprizuose, o tose mokyklose kažkas negerai - iš tėvų skundų daro išvadą Seimo narys.

Prisistatyti nenorėję mokinių tėvai pyko, kad visokie vaikų „priraišiojimai“ prie deklaruotos gyvenamosios vietos yra morališkai pasenę, mat gyvenimas toli gražu nevyksta pagal tai, kur šeima deklaruota. Viena šeima, šiuo metu gyvenanti Šiauliuose supyko, kad jiems tektų vaiką mokyklon vežioti į Vilnių, mat jis ten deklaruotas...

Švietimo skyrius, sulaukęs tokio didelio tėvų nepasitenkinimo dėl prievartinio vaikų talpinimo į nenorimas mokyklas sako yra priverstas peržiūrėti griežtas nuostatas. Esą jeigu tėvai nenusileis, populiariose mokyklose teks komplektuoti papildomą klasę, kad tilptų visi norintys.

Ilgus metus patraukliomis mokyklomis Šiauliuose išlieka tos pačios.

Visus būsimus pirmokus Šiauliuose išdalinus po lygiai, kiekvienai mokyklai išeitų po 2 naujas klases. Tačiau yra mokyklų, kuriose, jeigu būtų leista, susigrūstų gerokai daugiau klasių. Išeina, kad kai kurios liktų be mokinių....

Šiaulių apskrities televizija
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (41)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (207)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (41)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (70)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (32)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (30)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

Įstatymai privertė sukurti verslą (48)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (110)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (52)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį labai saugojau, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (162)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...