aA
Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pareiškė, kad kompensacijos už privačius darželius lankančius vaikus yra diskriminacinės socialiniu pagrindu, nes naudingos tik turtingesnėms šeimoms, ir sostinės savivaldybei siūlo keisti tvarką.
© Vida Press

„Savivaldybės tarybos priimtas sprendimas yra diskriminuojantis dėl socialinės padėties ir mes siūlysime Vilniaus miesto savivaldybei pakeisti priimtą sprendimą ir nutraukti lygias teises pažeidžiančius veiksmus“, - BNS penktadienį sakė lygių galimybių kontrolierė Agneta Lobačevskytė.

Pasak A.Lobačevskytės, sprendimas dėl Vilniaus buvo priimtas išnagrinėjus Vyriausybės atstovo Vilniaus apskrityje skundą. Tarnyba savarankiškai taip pat pradėjo tyrimus dėl situacijos Kaune ir Klaipėdoje.

Lygių galimybių kontrolierė ją skiriant į pareigas buvo Darbo partijos narė.

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje konservatorius Audrius Skaistys BNS sakė prašęs įvertinti sostinės valdžios sprendimą lygių galimybių aspektu, kai dėl kompensacijų už privačius darželius gavo „darbiečių“ ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) skundus.

Lygių galimybių kontrolierės vertinimu, 100 eurų kompensacija gali pasinaudoti tik pasiturinčios šeimos. Pasak A.Lobačevskytės, tėvams, kurie neišgali vaiko vesti į privatų darželi, 100 eurų kompensacija problemos neišsprendžia.

„Mes įžvelgiame diskriminaciją dėl socialinės padėties, nes tėvai, kurie veda savo vaikus į privačius darželius, turi pakankamai pinigų, uždirba nemažus atlyginimus, ir jiems užtenka turimų pajamų, kad vestų vaikus į privačius darželius. Tuo tarpu tėvai, kurie veda savo vaikus į valstybinius darželius, jiems šimto eurų kompensacija neišsprendžia klausimo, negavus vietos valstybiniame darželyje vesti į privatų darželį“, - pabrėžė kontrolierė.

„Savivaldybės priimtas sprendimas nenumato aplinkybės, kad kompensacija skiriama tik tiems tėvams, kurie savo vaikus veda negavę vietos valstybiniame darželyje, kadangi nėra tokios sąlygos, pati kompensacija yra taikoma visiems tėvams, kurie veda savo vaikus į privačius darželius“, - pridūrė įstaigos vadovė.

Vilniaus meras liberalas Remigijus Šimašius su tokiu vertinimu nesutinka. Pasak jo, galima kalbėti tik apie tėvų, vedančių vaikus į privačius darželius, diskriminaciją, nes už vaiko išlaikymą valstybiniame darželyje savivaldybė sumoka apie 260 eurų per mėnesį, tuo tarpu į privačius darželius vedamus vaikus savivaldybė finansuos po 100 eurų.

„Kadangi kompensaciją gali gauti visi, kurie gyvena Vilniuje, diskriminacijos nematau. Valstybiniuose darželiuose finansavimas vienam vaikui yra beveik tris kartus didesnis. Kalbant apie diskriminaciją šiuo pagrindu, diskriminacija yra tėvų, vedančių vaikus į privačius darželius“, - žurnalistams penktadienį sakė R.Šimašius.

Viliaus savivaldybė yra nusprendusi mokėti po 100 eurų mėnesines kompensacijas už privačius darželius lankančius vaikus, taip spręsdama problemą dėl trūkstamų vietų valstybiniuose darželiuose. Sostinės valdžia tikisi, kad tai paskatins kurti naujas vietas darželiuose. Prašymus dėl kompensacijų už ugdomus vaikus sostinės savivaldybei pateikė 68 privatūs darželiai, kurie nuo rugsėjo 1 dienos planuoja ugdyti 3821 vaiką.

Savivaldybė nurodo, kad eilėje dėl vietos darželyje lieka laukti per 7,6 tūkst. vaikų.

Kai kurie tėvai susirūpino, kad užsitikrinę kompensacijas dalis darželių gali pakelti kainas. Sostinės valdžia pripažįsta, kad teisinių svertų paveikti įkainių neturi, nes sutartys su savivaldybe, kuriose yra numatyta sąlyga dėl kainų nekėlimo, įsigalioja tik nuo rugsėjo.

Už švietimą atsakingas vicemeras konservatorius Valdas Benkunskas teigia, kad tėvai, kurie mano, kad jų teisės pažeidžiamos. turėtų kreiptis į vartotojus ginančias institucijas.

„Raginame tėvus, kurie mano, kad jų teisės yra pažeistos būtent dėl to, kad savivaldybėje atsiranda 100 eurų krepšelis, kreiptis į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri ir nagrinėja tokius skundus, o savivaldybė bus proaktyvi nagrinėjant skundus ir tėvams padės“, - BNS sakė vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak vicemero, savivaldybė signalų iš tėvų dėl įkainių kėlimo gavo iš keturių privačių darželių: „Vaikystės sodo“, „Mamos delne“, „Strazdaniukas ir „Aukštyn kojoms“.

Dešiniųjų partneriai koalicijoje socialdemokratai žada siekti kitąmet atšaukti tvarką.

„Mes dėl tokios grėsmės (kainų augimo) įspėjome dar prieš kelis mėnesius, kai buvo pati tokių svarstymų pradžia, nuogąstavimai pasitvirtino. Faktas, kad yra priimti tarybos sprendimai šiems metams, yra teisėti lūkesčiai, bet į tuos dalykus mes tikrai atkreipsime dėmesį kitą kartą, kai taryba kitą kartą svarstys biudžetą. Nes faktai rodo, kad yra piktnaudžiavimo atvejai“, - BNS sakė vicemeras socialdemokratas Gintautas Paluckas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Reitingų piramidėje – įspūdingi šuoliai ir nuosmukiai: politologai rado paaiškinimą Nausėdos sėkmei (72)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis yra vienas...

Urėdijų drama: vadovas prabilo apie buvusių valdžių iššvaistytą milijardą (266)

Valstybinių miškų urėdijos vadovo poste vis dar likęs Marius Pulkauninkas , įvertinęs...

DELFI TV šuolis: po įspūdingų augimo metų tapo populiariausia interneto televizija Lietuvoje

Naujienų portalo DELFI strategija investuoti į video formato turinio stiprinimą pasiteisino: kaip...

Skvernelis apie partijų pageidavimus: kai kurie ne visai adekvačiai vertina situaciją papildyta Karbauskio komentaru (7)

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos juda į priekį, ir...

Kaune užspausta svarbi transporto arterija – uždarytas Vytauto Didžiojo tiltas (7)

Antradienio rytą ne vienam iš Kauno centro į Aleksotą ir atvirkščiai norėjusiam patekti...

Dėl atimtų vaikų septynis mėnesius kovojusi šeima sulaukė dar vieno smūgio (55)

Bylą prieš Vaiko teisių apsaugos specialistus laimėjusi kretingiškių šeima džiaugėsi, kad...

Sunkią depresiją išgyvenęs Andrius Rimiškis: tai, kaip aš elgiausi, buvo žemiau negu žema (33)

„Kai tu save ramini alkoholyje, tau nebėra skirtumo, dabar vakaras ar rytas, - gyvenimo būdo...

Kelyje Prienai-Išlaužas avarija užblokavo kelią, susidarė didžiulė spūstis spūstis – kone iki Kauno (8)

Pirmadienio rytą Alytaus apskrityje, Prienų rajone, netoli posūkio į Rokus, per avariją...

Užmigusi keleivė atsibudo tamsiame, tuščiame lėktuve (6)

Nusileidusiame lėktuve palikta mieganti keleivė. Išgąstį moteriai sukėlęs incidentas įvyko...

Skvernelis apie Pulkauninką: nepakeičiamų nėra

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Valstybinių miškų urėdijos (VMU)...